Williamsova poloha z neho robí bránu do turizmu a rekreácie

28043872804387

Williams, Arizona, prosperuje z turizmu. Malé mesto v severnej Arizone sa rozprestiera na hraničných začiatkoch a na závideniahodnej polohe v blízkosti malebných a rekreačných atrakcií. Nachádza sa na diaľnici Interstate 40, historickej ceste 66 a diaľnici 64, ktorá je hlavnou prístupovou cestou na južný okraj Grand Canyonu. K železničnému spojeniu patrí Southwest Chief Amtraku pozdĺž tratí Burlington Northern a Santa Fe a historická železnica Grand Canyon, ktorá začína svoj denný scénický výlet na južný okraj z obnoveného depa vo Williamse.

Mesto s približne 3 000 ľuďmi leží 214 míľ od Las Vegas. Aby ste to dosiahli, postupujte podľa USA 93 cez priehradu Hoover Dam do Arizony. Začnite včas, aby ste predišli zdržaniu stavby v blízkosti priehrady, kde pokračuje výstavba mostov a diaľnic. Kingman, Arizona, leží asi 100 míľ od Las Vegas. Z Kingmana sa dajte na východ k Williamsu, buď po starej ceste 66 alebo po ceste I-40, ktorá je vzdialená 111 míľ.

Williams je pomenovaný podľa horára Olda Billa Williamsa, lovca kožušín a obchodníka, ktorý túto oblasť preskúmal na začiatku 19. storočia a zanechal dedičstvo miestnych názvov pre pamiatky v Arizone. Mesto v raných dobách čerpalo život z baníctva a ťažby dreva. Význam nadobudol, keď sa železnica pretlačila.Počnúc rokom 1901 cestovali vlaky smerujúce do Grand Canyonu od Williamsu do parku malebnou linkou Atchison, Topeka a Santa Fe. Aby slúžila cestujúcim, železnica vybudovala v meste Williams depo a hotel Fray Marcos, zariadenie Harvey House, oba v súčasnosti zapísané v národnom registri historických miest. Popularita rodinného auta na dovolenku prispela k vyradeniu malebnej železnice z prevádzky v roku 1968.

Nápaditý pár vzkriesil starú líniu po takmer 20 rokoch. Železnica Grand Canyon začala voziť cestujúcich na palubu zrekonštruovaných železničných vagónov ťahaných starými lokomotívami v roku 1989. Populárna exkurzia v súčasnosti navštívi južný okraj takmer 250 000 návštevníkov ročne. Malebná spiatočná trasa na 130 míľ zahŕňa zábavu na divokom západe, ako sú prestrelky a zastávky vlaku. Tarify sa líšia podľa toho, akú triedu vyberiete a či si vyberiete balíček na noc. Medzi špeciálne akcie patrí jazda na západ slnka iba pre dospelých s džezovým a gurmánskym cestovným v septembri a októbri a polárny expres vhodný pre rodiny s deťmi v decembri.

Železnica vo Williamse podporuje zrekonštruované depo, starý hotel, v ktorom je teraz obchod so suvenírmi, nový park pre karavany a hotel zariadený podľa pôvodného plánu, ale s moderným vybavením rezortu. S takmer 300 izbami je tento hotel jedným z najväčších v meste Williams a môže sa pochváliť celkom 1 500 izbami. Informácie o železnici Grand Canyon, rezerváciách a širokej škále cestovných balíkov nájdete na internete na www.thetrain.com.

Mnoho návštevníkov zisťuje, že používanie strediska Williams ako centra je dobrou dovolenkovou stratégiou. Letní návštevníci nájdu chladnejšie teploty v národnom lese Kaibab v okolí mesta Williams, kde medzi obľúbené aktivity patrí kempovanie, rybolov a turistika. Táto oblasť obsahuje najmenej 30 turistických trás a niekoľko jazier. Pôvodná divočina Sycamore Canyon pozýva na návštevu návštevníkov pešo alebo na koni. Zimní návštevníci si užívajú zimné športy, ako je jazda na snežných skútroch a lyžovanie, zjazdové aj bežecké. Navštívte informačné centrum U.S. Forest Service vo Williamse, kde sa dozviete viac o regionálnych rekreačných príležitostiach, alebo sa pripojte online na www.fs.fed.us/r3/kai.

K atrakciám v okolí Williamsu patrí golfové ihrisko pre golfistov otvorené v období bez snehu, Saloon Row Ghost Tour v centre mesta, detská zoo na farme Grand Canyon Deer Farm a veterány v leteckom múzeu na letisku Valle Grand Canyon. Všeobecné informácie o tejto oblasti získate od obchodnej komory Williams-Grand Canyon na čísle (800) 863-0546 alebo www.williamschamber.com.

Miestna obchodná komora podporuje počas roka mnoho špeciálnych akcií. Medzi najbližšie obrady patrí Malé mesto, štvrtý júl s prehliadkou, grilovaním, zmrzlinovým spoločenským programom a ohňostrojom.

Cool Country Cruise-In s témou Route 66 ponúka 15.-16. júla prehliadku klasických automobilov. Rodeo at the Bob Dean Rodeo Grounds je vo Williamse veľké s Cowpunchers’s Reunion Rodeo 25.-27. júla a rodeom, prehliadkou a tancom Labor Day PRCA, 30. augusta-september. 1.

Stĺpec Margo Bartlett Pesek sa objavuje v nedeľu.