Chcete hrocha na Vianoce? Toto je príbeh dievčaťa, ktoré jedno dostalo

Gayla Peevey, speváčka trvalej vianočnej klasiky,Gayla Peevey, speváčka trvalej vianočnej klasiky „Na Vianoce chcem hrocha“, stojí za hrochmi plyšákov pod vianočným stromčekom vo svojom dome v stredu 14. decembra 2016 v kalifornskom meste La Mesa. (AP Photo/Gregory Býk) Gayla Peevey, speváčka trvalej vianočnej klasiky „I want a Hippopotamus For Christmas“, stojí vedľa obrázku, ktorý nakreslila hroch vo svojom dome v stredu 14. decembra 2016 v La Mesa v Kalifornii (AP Photo/ Gregory Bull) Gayla Peevey, speváčka trvalej vianočnej klasiky „I want a Hippopotamus For Christmas“, spieva vo svojom dome v stredu 14. decembra 2016 v meste La Mesa v Kalifornii (AP Photo/Gregory Bull)

LOS ANGELES-Všetky roztomilé, kučeravé vlasy, 10-ročné dievča Gayla Peevey, ktoré chcelo na Vianoce v roku 1953, bolo hroch.

A čo je úžasné, potom, čo sa I Want a Hippopotamus For Christmas stala najväčšou hitovkou tohto sviatku, v skutočnosti dostala jedno, 700-kilové dieťa s názvom Matilda. Okamžite ju darovala zoo v Oklahoma City, kde sa dožila takmer 50 rokov, čo je zrelá staroba hrochov.

Pokiaľ ide o Peeveyovu pieseň, nemusí nikdy zomrieť.in-n-out Las Vegas

Ten sa skutočne rozbehol a stále je silný, silnejší ako kedykoľvek predtým. O šesťdesiattri rokov neskôr! Je ťažké uveriť, že 73-ročná búrlivá žena Peevey hovorí počas nedávneho telefonického rozhovoru z jej domu v oblasti San Diego.

Až natoľko, že sa v dnešnej dobe používa ako vyzváňací tón pre mobil, ktorý je súčasťou vianočných ozdôb a vianočných pohľadníc a je k dispozícii na stiahnutie v službe iTunes. Je dokonca uvedený v reklame na americkú poštovú službu, v ktorej sa pošta chváli, že dodáva viac online darčekov, vrátane hrochov, ako ktokoľvek iný.

Niektorí ľudia vám povedia, že je to nepríjemný ušný červ, melódia s tak hlúpymi textami a melódiou tak šialene nezabudnuteľnou, že vám bude hrať nekonečne v hlave každé prázdniny až do Nového roka.

Ale to je súčasť jeho kúzla, hovorí Tim Moore, programový riaditeľ iHeart Radio v New Hampshire, ktorý to už desaťročia hrával mnohokrát.

Má zvuk starodávneho záznamu, hovorí Moore. Znie to datovane. Znie to trochu banálne. Ale o to práve ide. Tiež to, že nie je zľavnený, má vplyv na deti.

Áno, rozhodne to nezľavujte.

Peeveyová už roky počuje od učiteľov z celého sveta, ktorí jej hovoria, že pieseň hrajú ich študenti, a nevedia sa na to vynadívať.

Teraz sme to urobili viac ako 15 rokov a myslím, že neprestávame, “smeje sa Dana Caro, ktorá riadi vianočný hudobný program druhého stupňa na predmestskej južnej Kalifornii.

Iné piesne prichádzajú a odchádzajú, hovorí Caro, ale Hippo zostáva v mixe každý rok na základnej škole Arcadia Longley Way.

čo je čistá hodnota francúzskej montany

Dokonca ani dnes v triede sme neboli na skúške, keď to začalo spievať jedno dieťa, a potom to už spievali všetci, dodala učiteľka a povedala, že to má odrazu a veselosť, ktorú deti milujú.

A kto vie, keď to zaspievate, môže to v skutočnosti pre dieťa znamenať hrocha. Je to nepravdepodobné, ale pre Peeveyho sa to stalo.

Jej zoo, v tom čase hippoless, sa spojila s miestnymi novinami a povzbudila ľudí, aby poslali dostatok peňazí na jej kúpu potom, čo pieseň debutovala v televíznej šou The Ed Sullivan Show.

O tri tisíc dolárov neskôr prišla Matilda na Štedrý večer, vhodný darček pre niekoho, kto by tak nadšene vyhlásil: Žiadne krokodíly, žiadne nosorožce. Mám rád iba hrochy. A hrochy ako ja tiež.

Onedlho však Peevey zanechala svojho hrocha a presťahovala sa do Kalifornie.

Profesionálne spievala dva roky pred nahrávaním hrocha, od miestnych festivalov melónu k rozhlasovým reláciám a potom k miestu v televíznej relácii Saturday Night Revue, ktorú moderoval Hoagy Carmichael.

koľko zarába laura ingraham

Ale jej hrošia sláva ju zaskočila a niekoľko mesiacov sa nemohla pohybovať po Oklahoma City bez toho, aby ju mobbovali fanúšikovia. Jej rodičia usúdili, že pri nahrávaní niekoľkých ďalších piesní splynie ako ďalšie normálne dieťa v Kalifornii.

Žiadny by nemal vplyv na ten prvý, ktorý napísal John Rox a bol osobne vybraný pre spoločnosť Peevey legendárnym producentom spoločnosti Columbia Records a mužom A&R Mitchom Millerom, ktorý ju podporoval svojim orchestrom.

Krátko sa znova objavila v roku 1959 s My Little Marine, boľavou baladou pre teenagerov, ktorú napísala o svojom prvom zamilovaní. Nahrala to pod menom Jamie Horton, jej manažér nechcel, aby to ľudia odmietli ako ďalšiu hrochskú pieseň. To vyvrcholilo na 84. mieste v Billboard's Hot 100.

Hit, ale nie veľký hit, hovorí teraz. Rozhodne to nie je taký veľký hit ako pieseň hrocha.

Onedlho odišla na vysokú školu, potom do manželstva a materstva. Nakoniec založila vlastnú reklamnú agentúru, ktorá držala ruku v písaní komerčných zneliek.

Na dôchodku a vydatá 53 rokov, stále pravidelne spieva v kostole.

Ale nie pieseň hrocha, hovorí Peevey a smeje sa. Nie je to vlastne cirkevná pieseň.