Vegas rockeri Escape The Fate rozšíria dosah

49283114928311

Je na driving range a pokúša sa odkopnúť.

To naozaj nefunguje.

Robert Ortiz nie je taký skvelý, aby sa v pohode ujal, aj keď by ním chcel byť.Ako práve teraz.

Bubeník rockerských rockových filmov Escape The Fate rozpráva v sérií výkričníkov a podrobne vysvetľuje, ako rok a pol na ceste, vždy v pohybe, navždy obklopený cudzími ľuďmi, zmení frajera.

paul thomas anderson a maya rudolph

„Už nie som normálna ľudská bytosť. Nemôžem sa na minútu sústrediť a relaxovať, “hovorí. „Nemôžem sedieť na gauči a pozerať televíziu, aj keď som sa o to zúfalo snažil, pretože chcem byť normálny. Ja nie som.'

Ortiz neznie stresovane, nie vo štvrtok vo štvrtok popoludní, keď má nečakanú štvordňovú dovolenku uprostred turné s obľúbenými britskými metalcorovými Bullet For My Valentine po tom, čo ich spevák musel kvôli hrdlu zrušiť niekoľko koncertov. problémy.

Napriek tomu je úprimný k novým tlakom, ktorým jeho skupina čelí po tom, čo začiatkom tohto roka podpísala zmluvu s veľkým vydavateľstvom Interscope Records po dvojici nezávisle vydaných albumov vo vydavateľstve Epitaph Records, z ktorých sa predalo viac ako 350 000 kópií dohromady.

Ten chlap cíti váhu pridanej zodpovednosti byť v kapele, ktorá je dostatočne veľká na to, aby mala teraz vlastných zamestnancov.

koľko stojí drake v roku 2016

„Máme posádku, ľudí, ktorí sú na nás závislí. Prežívajú z našej schopnosti dodať, “hovorí Ortiz. 'Existuje gramofónová spoločnosť, ktorá má na linke milióny dolárov.' Existujú ľudia, ktorí sú do nás investovaní naplno a niektoré dni vstanem a nechcem to urobiť. V ten deň si chcem len oddýchnuť. Cítim teda ten tlak? Absolútne, človeče. '

Ale so zvýšeným tlakom prichádzajú aj zvýšené možnosti.

A potenciál Escape The Fate sa zdá byť bližšie k naplneniu ako kedykoľvek predtým na pripravovanom treťom albume skupiny, ktorý vyjde v utorok.

Nahrávka je ťažšia aj ťažšia a súčasne je temnejšia a hymnická, plná kovových, namáhavých bojových pokrikov, ktoré miestami pulzujú s novoobjaveným elektronickým prúdom.

Je to obrovsky znejúca nahrávka, ktorej zvukový prejav je rovnako veľký ako ambície týchto chlapcov.

Disk má pocit, akoby bol napísaný s ohľadom na etapy arény, doplnený množstvom explodujúcich pyro a osvetľovacích zariadení, ktoré sú dostatočne veľké na to, aby vyhovovali nízko letiacim lietadlám. Stať sa kapelou tohto rozsahu bol veľký dôvod, prečo Escape The Fate v prvom rade podpísal zmluvu s majorom.

'Na indie značke máte šancu, že niečo môže vzlietnuť a môže to vyhodiť do vzduchu,' hovorí Ortiz. 'Ale oni neovládajú rozhlasové vlny.' Nechajú vás byť vami ako umelcom. Áno, to je skvelé, ale nemajú takú moc a pákový efekt, ako má významná značka s miliónmi dolárov, pretože majú na zozname Lady Gaga a Eminema. Prečo teda neísť s niekým takým? '

Pre Ortiza je to do značnej miery rétorická otázka.

Postavenie a dosah jeho kapely dramaticky vzrástli za posledné dva roky, ale čím lepšie sú veci pre túto skupinu, tým menej sa zdá, že Ortizovi na nich záleží.

'Už ma viac nezaujímajú peniaze, človeče,' hovorí. „Keď si na mizine, staráš sa o peniaze. Ale teraz trochu zarábam, aby som prežil. To je všetko, o čo môžem požiadať. Takže teraz, pre čo budem žiť? Zapamätať si navždy? Alebo platiť nájom?

'Tento štítok má peniaze a oni ich dajú von, a je mi jedno, že si niečo z toho vezmem domov,' pokračuje. „Jediné, na čom mi záleží, je, aby pumpovali každý dolár, ktorý môžu, aby sa toto pásmo dostalo ku každému možnému človeku na tejto planéte. A vieš čo? Púšťajú sa do toho. A o tom je pobyt na významnom vydavateľstve. Preto to robíš. “

Ortiz sa pokúsil zvyknúť si na zvýšené nároky byť vo vyššom profilovom pásme.

Uznáva, že je to od prírody plachý chlap a život na ceste pre neho nie je ľahký, pretože je v noci, v noci obklopený toľkými neznámymi tvárami.

„Rozbil som sa minulý rok. Vyhorel som, “hovorí Ortiz. „Začal som mať panické záchvaty. Teraz mám hroznú úzkosť, pretože som stále na cestách. Ale urobilo to zo mňa odvážnejšieho človeka. Mohol by som tu sedieť a báť sa celý život a nikdy by som nič nedosiahol, alebo by som sa mohol dostať von a urobiť to. '

Milujem turné 90. rokov so soľou a pepa, 1. september

A tak to robí.

Ortiz boje nepuklí. Na ceste teraz Escape The Fate cestuje v dvoch vozidlách, pretože polovica kapely rada žúruje a polovica nie, čo v minulosti vyvolávalo napätie.

Ale učia sa, ako sa vysporiadať s maličkosťami, dať si navzájom priestor, a dokonca aj počas turné napísali niečo o svojom novom albume, prvom v kapele.

Album ako taký pulzuje jasným pocitom bezprostrednosti.

Títo chalani sa zlomia, aj keď by to mohli byť tí, ktorí sa nakoniec zlomia.

'Tento záznam musel byť viac, musel byť špeciálny,' hovorí Ortiz. „Mali sme šťastie. Planéty sa zoradili. Urobia to znova? Neviem. Vydrží kapela ďalšie dva roky? Neviem. Nedal by som do toho košíka všetky vajíčka.

„Počítam s dneškom,“ hovorí. „A to bol pocit z tohto záznamu. Musíme to urobiť teraz. “

Kontaktujte reportéra Jasona Bracelina na jbracelin@ reviewjournal.com alebo 702-383-0476.

Náhľad

koľko peňazí zarába michael oher

Uniknúť osudu

7 hodín poobede. dnes

House of Blues at Mandalay Bay, 3950 Las Vegas Blvd. Juh

31 dolárov (632-7600)