Tom Jones Čistá hodnota

Koľko stojí Tom Jones?

Čistá hodnota Toma Jonesa: 300 miliónov dolárov

Čistá hodnota Toma Jonesa: Tom Jones (oficiálne Sir Thomas John Woodward OBE) je waleský spevák, ktorý má čistú hodnotu 300 miliónov dolárov. Jones je jedným z najpopulárnejších vokalistov, ktorý vznikol od polovice 60. rokov a počas svojej kariéry predal viac ako 100 miliónov nahrávok. Tom mal za sebou 36 top 40 zásahov vo Veľkej Británii a 19 v Spojených štátoch. Medzi jeho pozoruhodné piesne patria piesne „It Not Not Unusual“, „What's New Pussycat“, „Delilah“, „She's a Lady“ a „Green, Green Grass of Home“. Tom sa tiež predstavil v niekoľkých filmových a televíznych projektoch, napríklad „Fantasy Island“ (1984), „Fresh Prince of Bel-Air“ (1993) alebo „Mars Attacks!“ (1996) a stal sa trénerom talentovej súťaže „The Voice UK“ v roku 2012. Jones získal rytierske postavenie od kráľovnej Alžbety II. Za „služby hudbe“ v roku 2006, sedem rokov potom, čo bol vymenovaný za dôstojníka Rádu Britská ríša.

Skorý život: Tom Jones sa narodil ako Thomas John Woodward 7. júna 1940 v Glamorgan v južnom Walese. Vyrastal s matkou Fredou, otcom Thomasom (baníkom na uhlie) a sestrou Sheilou a už v mladom veku začal spievať na svadbách a rodinných stretnutiach. Tom študoval na Wood Road Infants School, Wood Road Junior School a Pontypridd Central Secondary Modern School a spieval v zbore. Vo veku 12 rokov mu diagnostikovali tuberkulózu a uviedol, že „sa dva roky zotavoval v posteli“. Keď mal iba 16 rokov, Tom sa oženil so svojou priateľkou Lindou Trenchardovou, ktorá bola tehotná so svojím dieťaťom, ktoré opustil. Školu opustil a pracoval pre továreň na výrobu rukavíc a stavebnú spoločnosť, aby podporil Lindu a ich syna Marka, ktorý sa narodil mesiac po ich svadbe.

Kariéra: V roku 1963 začal Tom spievať ako vedúci waleskej skupiny Tommy Scott and the Senators. Nasledujúci rok skupina nahrala niekoľko piesní s producentom Joe Meekom, ale napriek veľkému úsiliu Meka nezískala veľký záujem nahrávacích spoločností. Potom, čo Gordon Mills videl kapelu hrať na Top Hat v Cwmtillery, stal sa Tomovým manažérom a presvedčil ho, aby začal chodiť po „Tomovi Jonesovi“, keď ho vzal do Londýna. V roku 1964 Jones podpísal zmluvu s Deccou a koncom toho roku vydal singel „Chills and Fever“. Jeho druhý singel „It Not Not Unusual“ (medzinárodný hit) bol medzinárodným hitom vďaka rádiu Caroline (pirátska rozhlasová stanica), ktoré sa v Británii dostalo na prvé miesto. v americkom rebríčku v roku 1965. V tom roku Jones tiež zaznamenal tematické piesne pre album „What's New Pussycat?“ a „Thunderball“. V roku 1966 bol Tom vyznamenaný Grammy za najlepšieho nového umelca a uviedol film „Green, Green Grass of Home“, ktorý sa dostal na prvé miesto v britských hitparádach. V šesťdesiatych rokoch mal niekoľko ďalších hitov, napríklad „Prichádzam domov“ (1967), „Už sa nikdy znovu nezamilujem“ (1967) a „Delilah“ (1968).

Prvé Tomovo predstavenie v Las Vegas sa uskutočnilo na Flamingu v roku 1967. Počas pobytu vo Vegas strávil Jones čas s Elvisom Presleym, ktorého stretol vo filmovom štúdiu Paramount o dva roky skôr. Jones a Presley sa stali priateľmi a zostali si blízki až do Elvisovej smrti. Do roku 2011 Tom strávil účinkovaním vo Vegas minimálne jeden týždeň ročne. V roku 1969 začal účinkovať v estrádnej šou This Is Tom Jones, ktorá údajne získala počas troch sezón 9 miliónov dolárov. Táto šou tiež priniesla Jonesovi nomináciu na Zlatý glóbus v roku 1970. Počas 70. rokov sa Tom objavil aj v snímke „The Special London Bridge Special '(1972),' On Happiness Island '(1974) a americký televízny film' Pleasure Cove '(1979). Country hudbu začal nahrávať v 80. rokoch a deväť jeho singlov sa dostalo do top 40 country hitparád v USA. V roku 1988 Tom nahral cover verzie Prince's Kiss a za video mu bola udelená cena MTV Video Music Award. V roku 1999 vydal album cover duetov „Reload“, ktoré sa dostalo na prvé miesto v britských hitparádach.

(Foto: Anthony Harvey / Getty Images)

Na Silvestra v roku 1999 vystúpil Tom na pozvanie prezidenta Billa Clintona na oslavu milénia vo Washingtone. V roku 2005 sa uvádzalo, že Jones bol najbohatším bavičom Walesu s majetkom 1,75 milióna libier. Zúčastnil sa na Koncerte pre Dianu, benefičnom koncerte na počesť zosnulej Diany, princeznej z Walesu, v roku 2007, a na charitatívnom koncerte Pomoc hrdinom v roku 2010. V roku 2012 sa Tom stal trénerom v „The Voice UK“. s predstavením do augusta 2015, potom sa vrátil v roku 2017. Tiež v roku 2012 hral v epizóde antológie „King of the Teds“ televízneho seriálu „Playhouse Presents“ a účinkoval na festivale Live in Hyde Park v BBC Radio 2 a na Queen's Diamond Jubilejný koncert. Počas svojej desaťročia dlhej kariéry Jones vydal viac ako 40 štúdiových albumov a v roku 2015 vydal knihu Over the Top and Back: The Autobiography.

Osobný život: Tom sa oženil s Lindou Trenchardovou 2. marca 1957 a syna Marka privítali 11. apríla toho roku. Aj keď sa Jones niekoľkokrát dopustil nevery, pár zostal spolu, kým Linda v roku 2016 nezomrela na rakovinu. Tom uviedol, že spal so stovkami fanyniek, a počas jeho manželstva bol spolu s televíznou moderátorkou Charlotte Lawsovou a Mary Wilsonovou z Supremes. Vrh z roku 1987 s modelkou Katherine Berkery vyústil do Jonesovho ďalšieho syna, ktorý to však popieral, aj keď test DNA preukázal, že dieťa Jonathan je jeho. Tom nakoniec pripustil, že Jonathan bol jeho synom v roku 2008, ale údajne s ním nemá žiadny vzťah.

Ocenenia a vyznamenania: V roku 1966 získal Jones cenu Grammy za najlepšieho nového umelca a film „It Not Not Unusual“ bol nominovaný za mužský vokálny výkon v kategórii súčasný rock & roll a singel v kategórii súčasný rock & roll. V roku 1970 získal cenu Ivora Novella ako medzinárodný umelec roka a bol nominovaný na Zlatý glóbus pre najlepšieho herca v kategórii televízny muzikál alebo komédia - This Is Tom Jones. Tom získal aj cenu MTV Video Music Award - prielom za film „Kiss“ v roku 1989 a cenu Brit Awards za najlepšieho britského muža v roku 2000 a mimoriadny prínos v oblasti hudby v roku 2003. V roku 1989 získal hviezdu na hollywoodskom chodníku slávy.

Nehnuteľnosť: V roku 1976 zaplatili Tom a Linda za rezidenciu Deana Martina v Los Angeles 500 000 dolárov, ktoré v roku 1998 predali domov Nicolasovi Cageovi za 6,469 milióna dolárov. Pár tiež vlastnil vilu s rozlohou 8 143 metrov štvorcových v štvrti Mulholland Estates v LA, ktorú kúpili za 2,65 USD miliónov v roku 1998. Po tom, čo Linda zomrela, Tom predal dom a priľahlý pozemok za 11,28 milióna dolárov a presťahoval sa do Londýna.

Tom Jones Čistá hodnota

Tom Jones

Čistá hodnota: 300 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 7. júna 1940 (80 rokov)
Rod: Muž
Výška: 1,77 m
Povolanie: Herec, hudobník, spevák
Národnosť: Wales
Naposledy aktualizovaný: 2020
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia