Expozícia Titanicu v Luxore v Las Vegas pridáva 108 nových artefaktov

Alexandra Klingelhofer, výkonná riaditeľka pre zbierky, je držiteľkou obuvi, ktorú nosia ...Alexandra Klingelhofer, výkonná riaditeľka pre zbierky, má vo štvrtok 9. januára 2020 na výstave Titanic: The Artifact Exhibition v Luxore v Las Vegas pár obuvi, ktorú nosil William Henry Allen, cestujúci tretej triedy na Titanicu. Vegas. (Benjamin Hager/Las VegasJournal) @benjaminhphoto Kuchársky klobúk, ktorý vlastní William Hine, pekár na Titanicu, vo štvrtok 9. januára 2020 na výstave Titanic: The Artifact Exhibition v Luxore v Las Vegas. (Benjamin Hager/Las VegasJournal) @benjaminhphoto Model Titanicu vo štvrtok 9. januára 2020 na výstave Titanic: The Artifact Exhibition v Luxore v Las Vegas. (Benjamin Hager/Las VegasJournal) @benjaminhphoto Značenie pre Titanic: Výstava artefaktov v Luxore vo štvrtok 9. januára 2020 v Las Vegas. (Benjamin Hager/Las VegasJournal) @benjaminhphoto Pár obuvi, ktorú nosil William Henry Allen, cestujúci tretej triedy na Titanicu, vo štvrtok 9. januára 2020 na výstave Titanic: The Artifact Exhibition v Luxore v Las Vegas. (Benjamin Hager/Las VegasJournal) @benjaminhphoto Alexandra Klingelhofer, výkonná riaditeľka pre zbierky, poukazuje na vlastnosti lodného kompasu získaného z Titanicu vo štvrtok 9. januára 2020 na výstave Titanic: The Artifact Exhibition v Luxore v Las Vegas. (Benjamin Hager/Las VegasJournal) @benjaminhphoto Lodný kompas sa zotavil z Titanicu vo štvrtok 9. januára 2020 na výstave Titanic: The Artifact Exhibition v Luxore v Las Vegas. (Benjamin Hager/Las VegasJournal) @benjaminhphoto Autentická záchranná vesta sa zotavila z Titanicu vo štvrtok 9. januára 2020 na výstave Titanic: The Artifact Exhibition v Luxore v Las Vegas. (Benjamin Hager/Las VegasJournal) @benjaminhphoto Rôzne fľaše nájdené v troskách Titanicu vo štvrtok 9. januára 2020 na výstave Titanic: The Artifact Exhibition v Luxore v Las Vegas. (Benjamin Hager/Las VegasJournal) @benjaminhphoto Textová expozícia na výstave Titanic: The Artifact Exhibition vo štvrtok 9. januára 2020 v Luxore v Las Vegas. (Benjamin Hager/Las VegasJournal) @benjaminhphoto Alexandra Klingelhofer, výkonná riaditeľka pre zbierky, s lodným kompasom získaným z Titanicu vo štvrtok 9. januára 2020 na výstave Titanic: The Artifact Exhibition v Luxore v Las Vegas. (Benjamin Hager/Las VegasJournal) @benjaminhphoto

Keď nepotopiteľná loď narazila do ľadovca v severnom Atlantiku, 39-ročný cestujúci menom William Henry Allen bol jedným z viac ako 2 200 na palube.

Zomrel pri potopení Titanicu a jeho telo sa už nepodarilo získať, ale mnohé z jeho vecí - listy, oblečenie, čižmy - áno. A tieto položky pomáhajú zachovať príbeh nástrojára, ktorý opustil svoju manželku, rodinu a domov v Anglicku, aby sa plavil do Ameriky hľadať novú prácu.

Titanic: The Artifact Exhibition v Luxore predstavuje 108 nových artefaktov - vrátane 20, ktoré neboli nikdy zobrazené.čo je bohatý homie quan čistý majetok

Na začiatku nového desaťročia robíme väčšiu opravu, hovorí Alex Klingelhofer, výkonný riaditeľ zbierok pre Experiential Media Group, ktorá výstavu produkuje. Tak získame nový pohľad na cestujúcich a posádku Titanicu.

Osobné veci prvých pasažierov Titanicu prežili cestu, ktorá sa začala v anglickom Southamptone a mohla skončiť 2,5 míle pod hladinou oceánu.

Medzi niekoľko objavených artefaktov patrí aj Allenov kufor. Jeho kožená väzba zachovala 150 listov, dokumentov a odevov vrátane pár čižiem, ktoré sú v zbierke nové.

Čo si ľudia berú so sebou? Veľa to hovorí o ich životoch, naznačuje Klingelhofer. Bol ženatý. Mal osobnosť-mal vzrušujúce oblečenie ako bodkovaný šál. Keď máte to šťastie, že nájdete kufor, pomôže vám to lepšie porozumieť danej osobe, čo je pre ňu dôležité.

Klingelhofer vysvetľuje, že EMG, ktorá vyrába aj Bodies: The Exhibition, je jedinou spoločnosťou, ktorá má suverénne vlastníctvo miesta vraku Titanicu.

V rokoch 1987 až 2004 podnikla EMG sedem expedícií na získanie artefaktov, z ktorých sa v apríli 1912 prvýkrát potopili.

Pri vchode do expozície môžu návštevníci vidieť ďalší nový predmet, miniatúrny model ponorného plavidla Nautile, ktoré by traja členovia posádky pilotovali do ruín Titanicu.

Asi pred 14 rokmi Nautile získal späť malú tašku Williama Edwarda Hineho, jedného z viac ako 1 500 ľudí, ktorí pri katastrofe zahynuli.

Taška niesla niekoľko jeho vecí, vrátane kuchárskej vesty.

Takže vo vrecku bolo aj niekoľko ďalších vecí. Tento klobúk bol očividne záložný, pretože bol v jeho taške, nie tam, kde ho používal, hovorí Klingelhofer. Našli sme túto holiacu tyčinku. Bol pekár, takže by musel byť oholený.

aký je čistý majetok Alexa rodriguez

K ďalším novým artefaktom, ktoré sa pridávajú do zbierky, patrí prvotriedny luster do fajčiarskej miestnosti, peňaženka z kože aligátora a jedálenský tanier, ktorý na dne oceánu zbieral sediment podobný betónu.

Od pondelka bude návštevníkom dovolené po prvýkrát fotografovať v expozícii, a to aj na falošnom balkóne, kde môžu pózovať v záchranných vestách z filmu z roku 1997.

Napriek desaťročiam od katastrofy, ktorá bola neskôr zapamätaná vo filme, Klingelhofer hovorí, že pokračuje v získavaní nových divákov.

Je to jedinečný príbeh, hovorí. Očakávalo sa, že prvá plavba sa nepotopí. To robilo. Vďaka telegrafu sa ľudia vo vode v okruhu 50 míľ učili, ako sa to deje. A jedna preživšia, Dorothy Gibsonová, bola hviezdou nemého filmu. Jej štúdio ju nechalo o tom natočiť film do 30 dní.

Odvtedy bolo natočených takmer 20 filmov, ktoré kanonizujú udalosti potopenia.

Nikdy to nebolo v mysli verejnosti, hovorí Klingelhofer. Je to príbeh o všetkých ľudských slabostiach a dôstojnostiach. Rezonuje to s ľuďmi.