Čistá hodnota Tiny Fey

Koľko stojí Tina Fey Worth?

Čistá hodnota Tiny Fey: 75 miliónov dolárov

Plat Tiny Feyovej

500 000 dolárov na epizódu

Čistá hodnota a plat Tiny Fey: Tina Fey je americká herečka, komička, spisovateľka a producentka, ktorá má čistú hodnotu 75 miliónov dolárov. Aj keď je známa svojou účasťou v komediálnej skeč šou V sobotu večer naživo , Tina Fey vynikla v mnohých ďalších oblastiach. Fey je všeobecne uznávaná ako jedna z najvtipnejších komediálnych žien a počas svojej pôsobivej kariéry získala množstvo ocenení.

Skorý život: Elizabeth Stamatina Fey sa narodila 18. mája 1970 v Pensylvánii. Jej otec písal návrhy grantov a pracoval ako univerzitný správca. Jej matka bola sprostredkovateľská pracovníčka gréckeho pôvodu na dôchodku. Rodičia Fey jej a jej bratovi umožnili pozerať komediálne šou V sobotu večer naživo v mladom veku. Pozerala aj Tina Fey Druhá mestská televízia vo veku 11 rokov a herečka Catherine O'Hara sa stala skorým vzorom.

Elizabeth začala prezývku „Tina“ používať už v mladom veku. Ako mladá študentka strednej školy Tina už sledovala kariéru komičky. Keď navštevovala strednú školu, nastúpila do dramatického krúžku a pracovala na školských novinách. Svoje komediálne zručnosti v písaní zdokonaľovala satirickým stĺpikom.

Tina Fey vyštudovala strednú školu v roku 1988 a presťahovala sa na Virginskú univerzitu. Fey sa vyštudovala za dramatičku a herečku a za svoje vedecké úspechy čoskoro získala Pettwayovu cenu. V roku 1992 Tina Fey vyštudovala dramatickú hru na univerzite.

Kariéra: Kariéra Tiny Fey v komédii sa začala v Chicagu. Po štúdiu u historickej komediálnej skupiny Second City ju zamestnala organizácia a začala hrať so svojím budúcim manželom Jeffom Richmondom. Počas tejto ranej časti svojej kariéry začala posielať skripty na komediálne skice V sobotu večer naživo . Zamestnanci NBC si to čoskoro všimli a Tina Fey bola najatá ako spisovateľka.

Presťahovala sa do New Yorku, aby mohla pracovať na plný úväzok V sobotu večer naživo , ale jej kariéra bola spočiatku pomalá. Bolo vysielaných iba niekoľko jej náčrtov. Po chudnutí sa Tina Fey začala viac ukazovať pred kamerou. Jej veľký zlom nastal v roku 1999, keď Adam McKay odstúpil ako hlavný autor filmu V sobotu večer naživo , čo umožnilo Fey stať sa prvou autorkou ženských šou v seriáli.

V roku 2000 sa Tina Fey začala objavovať vo viacerých segmentoch Slovenska V sobotu večer naživo , predovšetkým Víkendová aktualizácia s Jimmym Fallonom. Kritici ocenili jej príspevok do šou a neskôr bola súčasťou tímu, ktorý v roku 2001 získal cenu Writer's Guild of America Award. V roku 2002 debutovala v komédii. Martin & Orloff. V tomto období Fey naďalej hostil Víkendová aktualizácia po boku Amy Poehlerovej, ktorá po jeho odchode nahradila Fallona.

Veľkým úspechom pre Tinu Fey bolo v roku 2004, keď napísala úspešnú komédiu Zlé dievčatá . Zahrala si aj vo filme, ktorý zarobil takmer 130 miliónov dolárov. Potom v roku 2006 odišla V sobotu večer naživo po tom, čo sa v šou skutočne presadila, si ju ako dieťa veľmi obľúbila. Aj keď Fey pokračovala v práci na mnohých ďalších projektoch, naďalej sa objavovala na V sobotu večer naživo z času na čas, najmä s opakujúcim sa vydávaním sa za Sarah Palin.

Ďalším projektom Tiny Feyovej bol 30 skala , šou, ktorá bola voľne založená na Feyiných vlastných skúsenostiach s hlavnou tvorbou filmu pre V sobotu večer naživo . Vysielal sa v roku 2006 a do roku 2007 Tina Fey vyhrala cenu Emmy za herečku v komediálnom seriáli. Samotná šou získala aj cenu Emmy a v roku 2008 pridala Fey k svojmu trofejovému oceneniu Zlatý glóbus a cenu Screen Actors Guild Award.

Bol tlmený / Getty Images

V roku 2008 sa s ňou stretol aj Fey V sobotu večer naživo costar vo filme Baby mama . V roku 2009 si zahrala vo filme Vynález klamstva po boku Rickyho Gervaisa a Jennifer Garner. Počas nasledujúcich niekoľkých rokov si aj naďalej rezervovala vedúce úlohy vo filmoch, predovšetkým v roku 2010 Nočné rande a 2013 Vstupné . V roku 2013, 30 skala sa nakoniec skončil po niekoľkých nadšených recenziách kritikov. Niektorí ho považujú za jeden z najlepších televíznych seriálov všetkých čias. Tina Fey bola údajne vyplatená mzda vo výške 500 000 dolárov za epizódu.

V roku 2015 vytvorila Tina Fey ďalšiu šou s názvom Nezlomná Kimmy Schmidt . V šou by opäť hrala, aj keď tentoraz sa najskôr zhostila iba role hosťa. V druhej sezóne sa pridala k obsadeniu s opakujúcou sa úlohou psychiatričky hlavnej postavy. Šou opäť ocenili kritici a z časti sa počas jej priebehu presunula z NBC do Netflixu. Šou sa skončila v roku 2019. V tom roku Fey opäť spolupracoval s Amy Poehlerovou Vinárska krajina , film, ktorý vyšiel na Netflixe. V roku 2019 bolo oznámené, že Fey sa pridáva k hereckému obsadeniu Duša , film Pixar.

V priebehu rokov sa Tina Fey objavila aj v rade ďalších televíznych programov s hosťujúcimi úlohami. Tieto prehliadky zahŕňajú sezamová ulica a Iron Chef America . Fey je tiež vynikajúcou divadelnou herečkou a účinkovala v mnohých divadelných produkciách. Ďalším úspešným počinom pre Tinu Feyovú bola jej autobiografia Bossypants . Jej príjem z predaja kníh a samotná mzda výkonného producenta dosiahli v roku 2011 13 miliónov dolárov. Tina Fey sa okrem toho objavila v reklamách pre American Express, Allstate a Garnier.

Osobný život a nehnuteľnosti: V roku 1994 začala Fey randiť s Jeffom Richmondom, kolegom z hereckého súboru Second City a improvizačným klaviristom. V roku 2001 sa vzali. Neskôr mali spolu dve deti.

V roku 2005 zaplatili Tina a Jeff za byt v New Yorku 1,9 milióna dolárov. V roku 2006 zaplatili 550 000 dolárov za menší byt v okolí, ktorý Tina používa ako kanceláriu.

V roku 2009 kúpili byt v newyorskej štvrti Upper West Side za 3,4 milióna dolárov.

Čistá hodnota Tiny Fey

Tina Fey

Čistá hodnota: 75 miliónov dolárov
Plat: 500 000 dolárov na epizódu
Dátum narodenia: 18. mája 1970 (50 rokov)
Rod: Žena
Výška: 1,64 m
Povolanie: Spisovateľ, herec, komik, herec hlasu, scenárista, televízny producent, hudobník
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2020

Príjmy Tiny Feyovej

  • 30 Rock 300 000 dolárov / epizóda
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia