Leto prináša sezónu Slurpees a ďalších ľadových, kašovitých pochúťok

7201497-0-47201497-0-4

Je leto ... a žijete v Slurpee.

A nielen Slurpee, ale aj Icee (vlastne predchodca Slurpee) a, ak je všetko v poriadku so svetom, mrazená limonáda a mrazený strawberree a celá kopa ďalších -ee, pretože ak je niečo, čo chceme v lete v r. Južná Nevada, je to pochúťka s názvom, ktorý znie trochu ako triaška.

V skutočnosti sú Slurpee a Icee jedinými doslova -ee nápojmi, takže vo zvyšku budete musieť použiť svoju predstavivosť. Ale poznáte typ-mrazené, ale stále tekuté, sýtené, ale mrazivejšie nápoje vyvolávajúce zmrazenie mozgu, ktoré vychádzajú zo zariadenia ako nealkoholické servírovanie. (Aj keď, pretože 7-Eleven je ochrannou známkou, hádame, že by to malo byť Brain Freeze, s malým r v kruhu.)Celé to začalo Icee; Spoločnosť 7-Eleven licencovala technológiu pred 45 rokmi budúci mesiac a zvyšok, ako sa hovorí, je história. Aj keď nám 7-Eleven nehovorí, koľko slurpees sa predalo za tie štyri a pol desaťročia, umožňujú však, aby sa každý rok predalo dosť na naplnenie 12 bazénov olympijskej veľkosti.

Icee je stále k dispozícii, v niektorých obchodoch so zľavou a večerkou a v kolách a čerešňových príchutiach v Burger King. McDonald’s má svoj Cherry Berry Chiller a Frozen Strawberry Lemonade, Taco Bell svoju Frozen Strawberry Lemonade, Strawberry Frutista Freeze a Mango-Strawberry Frutista Freeze.

A tento rok-po prvý raz na národnej úrovni-7-Eleven predstavil nízkokalorický Slurpee Light bez cukru, ktorý bol uvedený 1. mája na trh s mangom Fanta bez cukru. Podľa tradície spoločnosti v striedaní nových chutí, jahodovo-banánový cukor bez cukru bude k dispozícii v júli a Cherry Limeade Fanta bez cukru v auguste a septembri.

„Celé naše leto sa zameriavame na rozmanitosť chutí pre Slurpee, lahodnú chuť pre Slurpee, bez ohľadu na to, aký formát chcete - Slurpee Light alebo obyčajný Slurpee,“ povedala Laura Gordon, viceprezidentka spoločnosti pre inovácie značiek, ktorá očividne pracuje v mene Slurpee. pri každej príležitosti.

Gordon povedal, že trvalo tak dlho, kým spoločnosť uvoľnila možnosť bez cukru, pretože „pracujeme na tom, aby sme získali správnu chuť, chuť a konzistenciu“. Splenda je podľa nej sladká, pretože to zákazníci povedali, že uprednostňujú.

Aj keď teraz možno uvažujete o tom, že by ste jednoducho mali Slurpee, Gordon to vníma ako zážitok zo Slurpee, vrátane Brain Freeze („potešenie, zábavná časť značky“), lyžice/slamky a schopnosti miešať a spájať. chutí, aby ste získali presne taký Slurpee, aký chcete. (A štúdie ukázali, že 35 percent pijanov Slurpee sa mieša, 35 percent niekedy mieša a 30 percent je puristov. Koks je príchuťou č. 1, čerešňa č. 2.)

'Všetky tieto veci sa akosi spájajú,' povedala. „Je to ikona, pretože je pre človeka taká individuálna. Každý, kto vyskúša Slurpee, vezme si svoju príchuť, svoj obľúbený pohár, skúsenosti so svojimi priateľmi a spojí ich tak, aby bol jeho deň krajší.

„Musíte byť šťastní, že máte Slurpee. Ľudia to chcú odovzdať ďalej. “

Obyvateľ Las Vegas Todd Wilbur ho odovzdal ďalej, aj keď nie spôsobom, ktorý by obzvlášť potešil typy spoločností 7-Eleven. Wilbur, autor série a webovej stránky Prísne tajné recepty www.topsecretrecipes.com - a tvorca receptov v knihe - klonoval čerešňový recept Slurpee pred niekoľkými rokmi, potom sa ozval zástupcom spoločnosti a dozvedel sa o ochrannej známke Brain Freeze. Tento kontakt však v jeho ústach zanechal iba sladkú chuť.

'Je to len skvelé osvieženie,' povedal Wilbur o ikonickej pochúťke. „Keď som o tom čítal, po jednom som začal túžiť. Tá čerešňová príchuť je taká dobrá. “

O svojej trvalej popularite povedal: „Myslím si, že je to len veľmi jednoduché a chutné osvieženie. V horúcich dňoch tak dobre chutí. Každý chce zmrazenie mozgu. “

Wilbur povedal, že si myslí, že rad 7-Eleven bez cukru je dobrým marketingovým krokom, aj keď osobne nemá rád nápoje bez cukru.

„S akýmkoľvek nápojom choď na cukor,“ poradil Wilbur. „Mexická Coca-Cola, ktorá má skutočný trstinový cukor? To je cesta. '

S mierou, samozrejme.

NAJLEPŠIE TAJNÉ RECEPTY VERZIA 7-ELEVEN CHERRY SLURPEE

2 šálky studenej klubovej sódy

& frac12; pohár cukru

& frac14; lyžička plus 1/8 čajovej lyžičky nesladenej zmesi Kool-Aid s príchuťou čerešne

& frac12; lyžička čerešňového extraktu

2 & frac12; šálky drveného ľadu

Nalejte 1 šálku klubovej sódy do mixéra. Pridajte cukor, zmes Kool-Aid a čerešňový extrakt. Mixujte, kým sa všetok cukor nerozpustí.

Pridajte drvený ľad a miešajte vysokou rýchlosťou, kým nápoj nebude kašovitej hladkej konzistencie bez zvyšných kúskov ľadu.

Pridajte zvyšnú klubovú sódu a krátko premiešajte, kým sa nezmieša. Možno budete musieť mixér zastaviť a pomocou dlhej lyžice obsah premiešať.

V prípade potreby vložte mixér na pol hodiny do mrazničky. Pomôže to zahustiť nápoj. Po pol hodine vyberte z mrazničky a znova krátko premiešajte, aby sa premiešalo.

Urobí jeden 32-uncový nápoj (alebo dva 16-uncové).

- Recept od Todda Wilbura, TopSecretRecipes.com

MRAZENÁ PANNA MARY

3 šálky kociek ľadu

2 šálky chladenej zeleninovej šťavy

3 lyžice čerstvej citrónovej šťavy

1 lyžička (alebo podľa chuti) pripravený biely chren

1 lyžička worcesterskej omáčky

veľký zlý voodoo otec las vegas

& frac14; lyžička (alebo podľa chuti) omáčka z pálivej papriky

1/8 čajovej lyžičky čerstvo mletého čierneho korenia

V mixéri zmiešajte ľad, zeleninovú šťavu, citrónovú šťavu, chren, worcester, feferónku a čierne korenie a rozmixujte dohladka. Nalejte do vysokých pohárov.

Slúži 4.

- Recept z dobrej starostlivosti o domácnosť

MRAZENÝ VODNÝ Melón

3 šálky melónu bez jadier, nakrájané na kocky

1 šálka mrazených jahôd

2 odmerky citrónového sorbetu

& frac14; šálka chladenej ananásovej šťavy

2 lyžice čerstvej limetkovej šťavy

V mixéri rozmixujte melón, jahody, sorbet, ananásovú šťavu a limetovú šťavu a mixujte, kým nebude zmes hladká. Nalejte do pohárov.

Slúži 4.

- Recept z dobrej starostlivosti o domácnosť

MRAZENÝ ĽADOVÝ ČAJ

aká je čistá hodnota lady gaga

4 odmerky pomarančového sorbetu

2 šálky silného uvareného čierneho čaju pri izbovej teplote

V mixéri zmiešajte sorbet a čaj a mixujte, kým nebude zmes hladká. Nalejte do pohárov.

Slúži 4.

Variácie: Namiesto pomaranča možno použiť citrónový alebo marakujový sorbet.

- Recept z dobrej starostlivosti o domácnosť

CHLADIČ CAPE COD

8 uncí bielej grapefruitovej šťavy

1 veľká naberačka pomarančového šerbetu

Vložte grapefruitovú šťavu a sherbet do mixéra. Mixujte niekoľko sekúnd pri vysokej rýchlosti, alebo kým sa ingrediencie dôkladne nespoja.

Slúži 1.

- Recept z Ocean Spray

HROZNO-Čerešňa zamrzla

2 šálky hroznovej šťavy Concord (fľaškový alebo mrazený koncentrát)

2 lyžice citrónovej šťavy

1 šálka mrazených tmavých sladkých vykôstkovaných čerešní

& frac12; lyžica škorice

& frac12; šálka čistého odtučneného jogurtu (voliteľné)

Všetko spracujte v mixéri do hladka. Nalejte na drvený ľad.

Slúži 4.

- Recept od spoločnosti Welch's

DETSKE MRAZENÁ SANGRIA

1 galón brusnicovej šťavy

1 12-unca môže zmraziť limeade, rozmraziť

1 2-litrová fľaša limetkovo-limetkového nealkoholického nápoja

2 šálky nakrájaných pomarančov, citrónov a limetiek

Vložte jedno 2-galónové plastové mraziarenské vrecko na zips do iného 2-galónového plastového mraziaceho vrecka na zips. Vložte vrecká do veľkej misy.

Vo vnútornom vrecku zmiešajte brusnicový džús, limetku a limetkovo-limetkový nápoj. Oba vrecká uzatvorte a zmrazte 24 hodín. (Dvojité balenie je preventívne opatrenie, aby sa zabránilo rozliatiu.)

Zmes vyberte z mrazničky 1 hodinu pred podávaním a občas stlačte, kým nebude kašovitá. Preneste zmes do 2-galónovej nádoby. Vmiešajte ovocie.

Robí asi 1 & frac12; galónov alebo 24 porcií.

- Recept z Southern Living

SLUSHIE

1/3 šálky Kool-Aid ľadovo modrej malinovej limonády

1 pohár vody

1 tácka kociek ľadu vyrobená s Kool-Aid

Vložte všetky prísady do mixéra; rozmixujte do hladka.

Slúži 1.

- Recept od spoločnosti Kraft Foods

Kontaktujte reportéra Heidi Knapp Rinella na adrese hrinella@review journal.com alebo 702-383-0474.