Steve Ballmer Čistá hodnota

Koľko stojí Steve Ballmer Worth?

Steve Ballmer Čistá hodnota: 87 miliárd dolárov

Plat Steva Ballmera

1,35 milióna dolárov

Čistá hodnota a plat Steve Ballmera : Steve Ballmer je americký podnikateľ a majiteľ športového tímu, ktorý má čistú hodnotu 87 miliárd dolárov. Steve Ballmer je známy predovšetkým vďaka spolupráci s Microsoftom a vlastníkom strojčekov Los Angeles Clippers. Jeho mimoriadne vysoká čistá hodnota z neho robí jedného z najbohatších jedincov planéty. Väčšina jeho bohatstva je výsledkom jeho akcií v spoločnosti Microsoft.

Prevažná väčšina čistého imania Steva Ballmera pochádza z jeho 333,3 milióna akcií akcií spoločnosti Microsoft. Za tie roky predal akcie v hodnote 3,4 miliárd dolárov a z dividend zhromaždil zhruba 4,5 miliardy dolárov. Napriek tomu, že je multi-multi-miliardár, Ballmer stále jazdí na Forde na počesť svojho otca, ktorý bol manažérom Fordu.

V roku 2000 Ballmer nahradil zakladateľa spoločnosti Bill Gates ako generálny riaditeľ. Ako CEO získal základný plat 1,35 milióna dolárov. V auguste 2013 Ballmer oznámil, že do 12 mesiacov končí vo funkcii výkonného riaditeľa. 4. februára 2014 vystriedal Ballmera Satya Nadella .

Skorý život: Steven Anthony Ballmer sa narodil 24. marca 1956 v Detroite v štáte Michigan. Jeho otec Frederic Henry Ballmer pracoval ako manažér spoločnosti Ford Motor Company. Na počesť svojho otca údajne Ballmer dodnes jazdí na Forde. Aj keď bol Steve Ballmer pôvodne vychovaný v zámožnej komunite vo Farmington Hills, žil v rokoch 1964 až 1967 v Bruseli a navštevoval medzinárodnú školu v Bruseli.

Po dôkladnom zameraní na inžinierstvo a matematiku na Lawrenceovej technickej univerzite a Detroit Country Day School navštevoval Ballmer Harvardskú univerzitu a v roku 1977 absolvoval magna cum laude s titulom Bachelor of Arts z aplikovanej matematiky a ekonómie. Počas vysokoškolských rokov Ballmer riadil futbalový tím a prispieval do rôznych novín univerzity. Stretol sa aj so spolužiakom Billom Gatesom.

V nasledujúcom období Ballmer pracoval ako produktový manažér ako asistent v spoločnosti Procter & Gamble. Ballmer nebol spokojný s firemným životným štýlom a pokúsil sa o výrobu dvoch scenárov v Hollywoode. Do roku 1980 navštevoval Stanfordskú obchodnú školu.

Kariéra v spoločnosti Microsoft: V roku 1980 Bill Gates presvedčil Ballmera, že vypadol zo Stanfordu a stal sa vôbec prvým obchodným manažérom spoločnosti Microsoft. V priebehu nasledujúcich dvadsiatich rokov si Gates a Ballmer vytvorili silné vzájomné vzťahy - na osobnej aj profesionálnej úrovni. Mal na starosti mnoho divízií spoločnosti Microsoft, ako napríklad predaj a .NET framework.

V roku 2000 prešla rovnováha síl z Gatesa na Ballmera a stal sa novým generálnym riaditeľom spoločnosti. Gates však stále pôsobil ako predseda predstavenstva a riadil celkovú víziu spoločnosti Microsoft. Takmer nevyhnutne začalo medzi pármi po prvýkrát vznikať skutočné napätie. Prístup spoločnosti Ballmer k správe spoločnosti Microsoft viedol k zmiešaným recenziám. Aj keď je pravda, že strojnásobil tržby a zdvojnásobil zisky, hodnota podielu spoločnosti stagnovala. Mnoho pozorovateľov navyše tvrdí, že Ballmerovi unikli veľké trendy.

Samozrejme, Ballmer urobil priviesť Microsoft na nové územie, vytvoriť divíziu Xbox a pomôcť popularizovať Skype. Ballmer napriek tomu nedokázal zúročiť trend v oblasti smartphonov, pričom vynikajúco odmietol iPhone od Apple ako stratu času. Stratil tiež miliardy v neuvážených akvizíciách, ako je Nokia, a zlyhaných produktoch, ako je Surface. Potom, čo bol Steve Ballmer niekoľkými publikáciami označený za najhoršieho generálneho riaditeľa, začal pociťovať tlak. V roku 2013 nakoniec odišiel z Microsoftu do dôchodku.

(Foto: Francois Durand / Getty Images)

Míľniky čistej hodnoty Steva Ballmera :

1986 (deň IPO) - 85 miliónov dolárov
1987 - 270 miliónov dolárov
1995 - 2 miliardy dolárov
1997 - 6 miliárd dolárov
1999 - 13 miliárd dolárov
2008 - 10 miliárd dolárov
2014 - 24 miliárd dolárov
2017 - 33 miliárd dolárov
2018 - 42 miliárd dolárov
2019 - 45 miliárd dolárov
2020 - 77 miliárd dolárov
2021 - 87 miliárd dolárov

Získanie strojčeka LA Clippers: Ballmer mal zjavný záujem o kúpu basketbalového tímu od roku 2008, keď bol súčasťou skupiny, ktorá sa (neúspešne) pokúšala získať Seattle Sonics. V roku 2012 sa tiež pokúsil kúpiť Sacramento Kings. Ballmer by však konečne dostal príležitosť, na ktorú čakal v roku 2014, keď majiteľ Clippers Donald Sterling dostal na základe rasistických komentárov doživotný zákaz činnosti NBA.

Sterlingova manželka sa usilovala o predaj LA Clippers a Ballmer vstúpil s ponukou 2 miliárd dolárov. Ponuka bola prijatá čoskoro nato a Ballmer sa stal novým majiteľom spoločnosti Clippers.

Sklad spoločnosti Microsoft: Prevažná väčšina čistého imania Steva Ballmera pochádza z jeho 333,3 milióna akcií akcií spoločnosti Microsoft. Za tie roky predal akcie v hodnote 3,4 miliárd dolárov a z dividend zhromaždil zhruba 4,5 miliardy dolárov. V roku 1980 ho Bill Gates prijal za obchodného manažéra spoločnosti Microsoft a ponúkol mu balík kompenzácií, ktorý zahŕňal ročný plat 50 000 dolárov - plus 8% vlastnícky podiel v spoločnosti. Spoločnosť bola založená o rok neskôr v roku 1981 a hodnota Ballmerových akcií prudko vzrástla. Výsledkom bolo, že Steve Ballmer sa stal iba druhým človekom, ktorý sa kedy stal miliardárom na základe akciových opcií pre spoločnosť, ktorú sám nevytvoril.

Plat: Počas svojho pôsobenia vo funkcii výkonného riaditeľa spoločnosti Microsoft Ballmer zarobil celkový plat približne 1 275 miliónov dolárov. Zahŕňalo to základný plat asi 666 000 dolárov, peňažný bonus 600 000 dolárov a rôzne odškodné asi 11 000 dolárov.

Nehnuteľnosť: V roku 2020 podľa správ Ballmer kúpil nehnuteľnosť v Hunts Point vo Washingtone za 9,8 milióna dolárov. Historický dom bol postavený v roku 1902 a má obytnú plochu 3 790 štvorcových stôp a zhruba jeden aker pôdy. Toto nebolo prvýkrát, čo Steve Ballmer získal nehnuteľnosť v oblasti Seattlu. V roku 1987 spolu s manželkou Connie kúpili ďalší dom v okolí za 1,325 milióna dolárov. Odvtedy hodnota nehnuteľnosti prudko vzrástla a v roku 2020 dosiahla údajnú hodnotu viac ako 12 miliónov dolárov.

V roku 2020 Ballmer tiež kúpil Fórum v Inglewoode za 400 miliónov dolárov. Fórum bolo predtým domovom LA Lakers, aj keď sa neskôr presťahovalo do Staples Center. Clippers v súčasnosti takisto hrajú svoje hry v Staples Center, ale po návrate Ballmera na nové fórum budú mať šancu vrátiť sa na svoje vlastné miesto.

Ballmerova akvizícia bola strategická, pretože James Dolan (ďalší majiteľ tímu NBA) bránil Ballmerovi vo výstavbe samostatnej arény neďaleko. Dolanova spoločnosť, MSG, kúpila Fórum v roku 2012 za 23,5 milióna dolárov. Po tom, čo Ballmer úspešne odkúpil Dolanov záujem o Fórum, pripravil pôdu pre úplne nový 18-tisícový štadión so všetkými najnovšími funkciami. Niektorí odhadujú, že výstavba tohto nového štadióna by mohla stáť viac ako miliardu dolárov. Dokončenie je naplánované na rok 2024.

Steve Ballmer Čistá hodnota

Steve Ballmer

Čistá hodnota: 87 miliárd dolárov
Plat: 1,35 milióna dolárov
Dátum narodenia: 24. marca 1956 (65 rokov)
Rod: Muž
Výška: 1,96 m
Povolanie: Podnikateľ
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2021
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia