Sly Dog Cellars Cabernet Sauvignon

Víno: Sly Dog Cellars Cabernet Sauvignon.

Hrozno: Cabernet sauvignon (90 percent), merlot (10 percent)

Kraj: Red Hills Lake County, Kalifornia.Ročník: 2004

Cena: 9,99 dolárov

V skle: Sly Dog Cabernet je hlboká, hustá čierno-červená farba s nepriehľadným jadrom, ktorá prechádza do jemného granátovo-červeného okraja so stredne vysokou viskozitou.

Na nose: Vpredu sú silne štipľavé a klasické charakteristiky čierneho ovocia s pekným košíkom sladkého drveného bobuľového ovocia, čiernych zrelých čerešní, fenolových zlúčenín, creme de cassis a minerality poháňanej zemou.

Chuť: Víno má vysoko koncentrované a takmer žuvacie čierne ríbezle, čerešne, černice, džem z marionberry a pevnú štruktúru. Stredný palatín je zrelý s dubovým naloženým čiernym ovocím, koreňom sladkého drievka a džemovitým kompótom, ktorý prechádza do pevného a takmer opojného záveru, ktorý trvá celú minútu s anízovými pastilkami, fialovými kvapkami a opečeným dubom.

Šance a konce: Je takmer nemožné nájsť fľašu cabernet sauvignonu z Red Hills Lake County bežne za menej ako 25 dolárov, bez ohľadu na to, ako zle sa vyrába. Dokážete si predstaviť moju zvedavosť, keď som narazil na túto rozprávkovo bohatú fľašu kabíny Sly Dog Cellars za menej ako 10 dolárov s vedomím, že sa zvyčajne predáva za oveľa viac. Ekonomika uprednostňuje spotrebiteľov vína, pretože tento výrobca musel znížiť ceny, aby presťahoval zásoby. A toto je z vrcholného ročníka 2004, takže nevykazuje žiadne známky únavy a pravdepodobne môže trvať dlho do tohto desaťročia, kým úplne dozreje. Odporučil by som to otvoriť asi hodinu pred konzumáciou a potom si to vychutnať s trojdobým pomalým pečením v rúre. Sly Dog je za túto cenu veľmi odporúčané a možno budete chcieť do pivnice dokúpiť.

Stĺp vína Gila Lemperta-Schwarza sa objavuje v stredu. Napíšte mu na P.O. Box 50749, Henderson, NV 89016-0749, alebo mu pošlite e-mail na adresu gil@winevegas.com.