Silversun Pickups nasledovali zvuk „spaghetti Western“ do Vegas

Snímače Silversun (Rebbekah Drake)Snímače Silversun (Rebbekah Drake)

Kapela nasiaknutá textúrami soundtracku k atmosférickým filmom, ktorí chcú natočiť bezvýchodné video. A museli ich prehovárať, aby to natočili v Las Vegas?

Najprv sme veľmi váhali, bubeník Silversun Pickups Christopher Guanlao priznáva video k singlu kapely Nightlight.

Báli sme sa, že to bude veľa z Vegas Strip, skutočne šialenej veci extrémneho typu Vegas.koľko stojí Steve harvey

Skúsený režisér videa Mark Pellington, ktorý pracoval so všetkými od U2 po Demi Lovato, nás však ubezpečil, že sa v skutočnosti pozerá viac na jeho okrajové časti, na veci, ktoré vo Vegas bežne nevidíte. Ulice, do ktorých sa bežne nedostanete, keď ste turista.

Sexy-podivné výsledky ukazujú, že Strip je iba z diaľky, a rýchle zábery na stroboskop v centre mesta počas jeho činov Davida Lynchiana, z ktorých mnohé sa zrejme vyskytujú u remeselníka.

Veteránske rockové kvarteto, ktoré v sobotu hrá Brooklyn Bowl, hovorí najnovší album Better Nature, že pokračuje v príklone kapely k atmosfére inšpirovanej filmovými soundtrackmi.

Ten posledný, Neck of the Woods, bol inšpirovaný hororovými filmami z 80. rokov; vodítkom je obal albumu.

Nový titulný záber zobrazuje kapelu v púšti a áno, tentokrát s piesňou „Better Nature“ sme sa skutočne dostali do západu špagiet, ktorého zvuk je Ennio Morricone. Považovali sme to za veľmi zaujímavé, hovorí Guanlao o ikonických soundtrackoch talianskeho skladateľa vrátane trilógie Clint Eastwooda Muž bez mena.

Dokonca aj hlučné zvuky, ktoré tieto soundtracky vydávali, od pískania až po chrčanie. Naozaj použili hlas ako nástroj a chceli sme to urobiť. Na pozadí „nočného svetla“ môžete počuť náznaky tohto „haroomfu“.

Kvarteto, ktoré stál v čele s Brianom Aubertom-s basgitaristom Nickkim Monningerom, gitaristom Joe Lesterom a Guanlaom-malo štipľavejší „alt-rockový“ zvuk 90. ​​rokov, keď vyšlo z oblasti Silver Lake v Los Angeles začiatkom roku 2000.

Ale nový album bolo úplne štúdiové, hovorí Guanlao. Prišli sme každý deň, pretože sme nevedeli, čo budeme robiť. Hodili sme veľa vecí o stenu a videli sme, čo by sa prilepilo, takže sme si skutočne nevenovali veľkú pozornosť: „Ako to dosiahneme naživo?“

Stáva sa to, keď sme so záznamom hotoví a mali sme čas si naň posedieť.

Kapela je často prirovnávaná k veľkým rockovým počinom z 90. rokov, ako sú Smashing Pumpkins alebo Garbage, a delí sa o svoj melodický talent pre rozhlasové skladby, ako napríklad Panic Switch.

Ale Silversun je teraz medzi zmenšujúcim sa počtom rockových kapiel schopných udržať záujem mimo okruhu jam band.

V posledných rokoch to bolo ťažšie. Všetko je také iné, hovorí Guanlao. Hráme tieto festivaly a vidíme čoraz menej rockových kapiel.

Máme šťastie, že stále môžeme byť okolo, dodáva. Snažíme sa hudobne vyzývať a myslím si, že to našu fanúšikovskú základňu zaujíma a zaujíma, čo budeme robiť ďalej. Naozaj sa chceme uistiť, že ako kapela tvorivo napredujeme.

Hovorí, že predovšetkým nič neberieme ako samozrejmosť. Týchto posledných niekoľko mesiacov turné nás opäť nabilo energiou. Keď to chvíľu robíme, vraciame sa k názoru, že je to najlepšia práca na svete.

Náhľad

SZO: Snímače Silversun, Tichý film, Kyjev

Kedy: 7 hodín poobede. Sobota

Kde: Brooklyn Bowl v The Linq, 3545 Las Vegas Blvd. Juh

Vstupenky: 31-46 dolárov (702-862-2695)