Čistá hodnota Shane Dawsona

Koľko stojí Shane Dawson?

Čistá hodnota Shane Dawsona: 12 miliónov dolárov

Čisté imanie Shane Dawson: Shane Dawson je americká hviezda na YouTube, herec, hudobník a komik, ktorý má čistú hodnotu 12 miliónov dolárov. Je to spisovateľ, komik, hudobník a režisér, ktorý si získal slávu vďaka svojim dokumentárnym expozíciám a konšpiračným videám na YouTube. Shane Dawson je jedným z najlepšie zarábajúcich YouTuberov na svete. V roku 2019 uviedol na trh rad kozmetiky s makeupovým magnátom Jeffree Star.

Skorý život : Shane Dawson sa narodil ako Shane Lee Yaw v Long Beach v Kalifornii 19. júla 1988. Mal veľmi drsné detstvo. V škole ho šikanovali pre nadváhu a otec alkoholik ho opakovane bil. Jeho otec nakoniec rodinu opustil. Shane začal natáčať videá, keď bol na strednej škole, v rámci školských projektov. V roku 2008 založil vlastný kanál YouTube s názvom ShaneDawsonTV.

Úspech : Shane začal na kanál nahrávať komediálne videá a každý týždeň produkoval nové. Spustil tiež ďalšie dva kanály, z ktorých jeden predstavuje jeho denný vlog, ktorý si zaznamenáva do telefónu. Na projektoch spolupracoval s mnohými ďalšími hviezdami na YouTube a v roku 2010 bol časopisom Forbes označený za 25. „najslávnejšiu webovú celebritu“. V rokoch 2008 až 2010 získal Shane na YouTube viac ako 500 miliónov zhliadnutí. Od tej doby pokračoval v produkcii niekoľkých pilotov a vydal sériu úspešných singlov. V roku 2011 ohlásil partnerstvo so spoločnosťou Sony Pictures pri vývoji filmov a seriálov.

V čase písania tohto článku mal Shane viac ako 22 miliónov predplatiteľov na hlavnom kanáli YouTube a jeho videá boli zobrazené viac ako 5 miliárdkrát. Shane dosiahol rozsiahly úspech v súvislosti so svojimi konšpiračnými videami a videami zo série doku. Obzvlášť populárne boli jeho dokumentárne seriály o Jeffree Star, TanaCon a Jake Paul. Prvý diel jeho série Jake Paul bol videný 10 miliónov krát za menej ako 7 hodín.

Produkciu seriálu „Conspiracy Series with Shane Dawson“ začal vyrábať v roku 2015. Stali sa jedným z jeho najsledovanejších a diskutovaných videí.

Vydal dve najpredávanejšie knihy New York Times „Nenávidím sa“ a „Zhorší sa to“. Získal cenu People's Choice Award 2018 za film „Spoločenská hviezda roku 2018“.

V roku 2013 uviedol podcast s názvom „Shane and Friends“, ktorý prebiehal do roku 2017 a produkoval 140 epizód. Na vrchole jeho podcastu bola priemerná epizóda stiahnutá 250 000-krát. V roku 2014 to bol jeden z najlepšie zarábajúcich podcastov na svete, ktorý generoval 15 000 dolárov za epizódu.

Hudobná kariéra : V roku 2012 vydal Shane singel s názvom „SUPERLUV!“. Pieseň zaznamenala istý úspech na iTunes a dosiahla dokonca 87. miesto v Írsku, 16. miesto v britskom nezávislom rebríčku a # 163 v britskom rebríčku jednotlivcov.

Polemiky : Shane otvorene priznal, že minulé videá a podcasty obsahovali kontroverzný rasistický jazyk. Odvtedy sa ospravedlnil. V roku 2018 dostal kritiku ako súčasť svojej video série Jeffree Star za to, že nevyzval Jeffreeho k jeho vlastnej histórii rasizmu. Podobnú kritiku dostal za svoje zaobchádzanie s Jakeom Paulom.

Shaneova séria Conspiracy bola veľmi kritizovaná za to, že je mimoriadne ľahký na fakty a udržiava lži a podvody okolo tém ako 11. september, pristátie na Mesiaci a plochá zem. Shanove konšpiračné videá ďalej šírili dezinformácie na YouTube, ktorý je už dezinformáciami zaplavený.

Kozmetika Jeffree Star : Po úspechu svojich videí na YouTube spolupracovali Jeffree a Shane v roku 2019 na vytvorení kolekcie kozmetiky. Kolekcia „Conspiracy“ obsahuje paletu očných tieňov a šesť tekutých farieb rúžov. Vo videu na YouTube z októbra 2019 Jeffree tvrdil, že ak by sa vypredali očné tiene, zarobili by 35 miliónov dolárov, z toho 10 miliónov by išlo Shaneovi. S opakovanými objednávkami by čísla nakoniec ešte narástli. Shane prezradil, že ak na linke zarobí 10 miliónov dolárov, bude to viac, ako kedy zarobil za celú svoju kariéru na YouTube.

Osobný život : Shane je bisexuál. Chodil s youtuberkou Lisou Schwartzovou v rokoch 2011 až 2015. Teraz je vo vzťahu s kolegom youtuberom Rylandom Adamsom. Zasnúbili sa v marci 2019.

Nehnuteľnosť : V novembri 2018 kúpil Shane dom s rozlohou 5 000 metrov štvorcových v Calabasase za 3 milióny dolárov. Majú dvoch psov a mačku.

Zhrnutie : Shane Dawson je americká hviezda na YouTube, ktorá má čistú hodnotu 12 miliónov dolárov. Preslávil sa najmä videami v štýle doku a sériou Conspiracy. Je jedným z prvých youtuberov, ktorí na platforme zarobili viac ako 1 milión dolárov ročne, a dnes je jedným z najlepšie zarábajúcich youtuberov v danom roku. V roku 2019 spolupracoval s makeup magnátom Jeffree Starom na uvedení radu kozmetiky, ktorá údajne mohla Shaneovi zarobiť desiatky miliónov dolárov na osobných príjmoch a licenčných poplatkoch.

Čistá hodnota Shane Dawsona

Shane Dawson

Čistá hodnota: 12 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 19. júla 1988 (32 rokov)
Rod: Muž
Výška: 1,83 m
Povolanie: Herec, scenárista, komik, hudobník, filmový režisér
Národnosť: Spojené štáty americké
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia