Zatraste Halloween s pochutinami z popcornu

Popcorn, bezlepkový, diétny a cenovo dostupný, je flexibilný a zábavný v halloweenskych dobrotách, ako sú Čarodejné halloweenske gule. (Zdvorilosť Popcorn Board)Popcorn, bezlepkový, diétny a cenovo dostupný, je flexibilný a zábavný v halloweenskych dobrotách, ako sú Čarodejné halloweenske gule. (Zdvorilosť Popcorn Board) Popcorn, bezlepkový, diétny a cenovo dostupný, je flexibilný a zábavný v halloweenskych dobrotách, ako sú Čarodejné halloweenske gule. (Zdvorilosť Popcorn Board) Popcorn sa môže stať základom hordy halloweenskych dobrôt, či už obyčajných alebo obalených v čokoláde, karamele alebo marshmallow. Popcorn je samozrejme výborný aj s maslom a soľou. (Zdvorilosť Popcorn Board)

Halloween znamená cukríky a väčšinou je to čokoláda. Prečo to teda tento rok nezmeníte a neurobíte z dovolenky namiesto toho popcorn?

Október je národným mesiacom popcornu, ale existujú aj pádnejšie dôvody, prečo si na oslavu Halloweenu dať nejaký popcorn.

Popcorn je celozrnné jedlo, povedala Wendy Boersema Rappel. Poskytuje energiu vo forme uhľohydrátov a vlákniny. Je to dobré jedlo, ktoré vás bude poháňať po ceste, keď počas halloweenskej noci pretekáte od dverí k dverám.Boersema Rappel má samozrejme dôvod, prečo má obzvlášť rád popcorn: Je hovorkyňou rady Popcorn. Ale ona nie je rýchla, aby začala súťaž o cukríky popcorn.

Keď sa pozriete na potraviny z hľadiska hodnoty potravín, hodnota cukríkov je zábavná, takže je to skvelé, povedala. A ako mama si vážim aj svoj podiel na čokoláde. Ale z nutričného hľadiska…

Podľa The Popcorn Board má popcorn prirodzene nízky obsah tuku a kalórií, aj keď len málo z nás ho konzumuje úplne bez ozdob. Potom znova, povedal Boersema Rappel, to je súčasť odvolania.

S popcornom môžete urobiť veľa vecí, povedala. Ľudia to majú radi, ale je tiež zábavné sa obliecť. Môžete si vyrobiť všetky druhy malých dobrôt, pridať nejaké sušené ovocie a ďalšie kúsky, aby ste sa vplížili k zdraviu.

Ďalším plusom, povedala, je, že je to relatívne ekonomické.

Je to naozaj cent na porciu, povedala. Myslím si, že ľudia vždy hľadajú spôsoby, ako si užiť zábavu. Hodí sa do akéhokoľvek rozpočtu a vyhovuje takmer všetkým diétnym potrebám. Je to bezlepkové, diétne a receptúrne.

A je to zábavné.

Zase je to slovo.

Popcorn bol vždy americkou klasikou, povedal Olivier Morowati, ktorý ako spolumajiteľ spoločnosti Popped veľmi dobre vie, ako náš popcorn milujeme.

Existuje nostalgia po tom, čo ste mali popcorn ako dieťa, povedal Morowati. Je to pohodlné občerstvenie, ktoré je relatívne zdravé a je zábavné. Je to skvelé vozidlo pre príchute.

V spoločnosti Popped, ktorá má obchody na Eastern Avenue a Hualapai Way a predáva online a v niektorých miestnych maloobchodných predajniach, je týchto chutí mnoho. Medzi nimi je aj niekoľko halloweenskych špeciálov, ako napríklad Witch’s Brew, maslová karamelová kukurica s cukríkmi; R.I.P., sušienka a čokoládový popcorn s gumovými červami; a Smashing Pumpkin Spices, so špeciálnou zmesou korenia a bielou čokoládou.

Morowati uviedol, že zamestnanci spoločnosti Popped popujú kukuricu kokosovým olejom a veľmi vysokou teplotou. Vysoká teplota tiež znamená, že pochúťky, ako je karamelová kukurica, môžu byť nebezpečné, povedal a nalieha na opatrnosť, ak si ich pripravujete doma, ale ponúka návrh na Halloween.

Ak robíte karamelovú kukuricu doma, môžete z nej urobiť plochý podnos v koláčiku a vystrihnúť ho šablónami, povedal. Môžete robiť ako malé perníky. Pekne sa láme, pokiaľ je karamel poloteplý. Ak karamel stuhne, vtedy máte problém, že začne praskať.

V obchodoch Popped’s povedal, že Dilly Pickle je jednou z najobľúbenejších príchutí, rovnako ako Chi City Mix.

A akýkoľvek z našich čokoládových výberov, povedal, najmä okolo prázdnin.

Zdá sa, že ani pri popcorne nechceme túto čokoládu úplne opustiť.

HAPPY HALLOWEEN MINI POPCORN GALLS

príves, ktorý sa zmení na dom

10 šálok vyskočenej kukurice

1 šálka sušeného ovocia nakrájaného na kocky (papája, mango alebo broskyne)

1 šálka maslových čipsov

1 (1-libra) taška miniatúrne marshmallows

¼ šálky (½ tyčinky) masla alebo margarínu

Oranžové potravinárske farbivo

Vložte popcorn, ovocie a hranolčeky do veľkej misy; odložiť bokom.

Vo veľkej panvici na miernom ohni zohrievajte marshmallows a maslo, kým sa neroztopia a nebudú hladké. Vmiešajte niekoľko kvapiek potravinárskeho farbiva.

Nalejte popcorn a cukríky, premiešajte rovnomerne. Ochlaďte 5 minút.

Ruky si vymastíme a sformujeme do 3-palcových guličiek.

Robí asi 16.

- Recept z The Popcorn Board

LOVENÉ RUKY POPCORN

Priehľadné polyetylénové rukavice pre potravinárske služby

Sladká kukurica

Prasknutý popcorn

Stuha alebo priadza

Na koniec každého prsta položte 1 až 3 kusy cukroviniek (v závislosti od veľkosti rukavice), najskôr špičatou stranou, aby ste vytvorili nechty. Rukavicu naplňte pukancom a uviažte stužkou alebo priadzou.

chipotle končí

- Recept z The Popcorn Board

SPOOKY POPCORNOVÉ TORPATKY

5 šálok vyskočeného popcornu

Polovica librového koláča kúpeného v obchode za 11,5 unce

¾ šálky vanilkovej polevy v konzervách

8 uncí cukroviniek (rôzne farby) na poťahovanie (alebo použite taveniny z bielych cukríkov s cukrovou farbou na báze oleja)

½ čajovej lyžičky rastlinného oleja

Miniatúrne čokoládové lupienky, modré a červené potravinové gély, miniatúrne žuvacie čokoládové cukríky, fixky vhodné pre potraviny

Pukance spracujte v kuchynskom robote, kým nie sú nahrubo nasekané.

Rozdrobte koláč do veľkej misy. Pridajte popcorn a polevu, miešajte vidličkou, kým nebude zmes rovnomerne zvlhčená.

Zo zmesi rovnomerne vytvarujte 18 guličiek (v prípade duchov sa zrolujte do predĺženého trojuholníka a vytvorte výraznú hlavu a telo).

Položte na plech vystlaný papierom na pečenie; zmraziť 20 minút.

Roztopte cukríky podľa pokynov na obale. Ak použijete biely, vmiešajte rastlinný olej. Vyfarbite podľa želania pomocou cukríkovej farby.

Vyberte guličky z popcornového koláča z mrazničky. Namočte špičky lízankových tyčiniek do cukroviniek; vložte maximálne do polovice guličiek. Nechajte odstáť 3 minúty, kým nie je stuhnutý.

Ponorte jednu guľu do roztavených cukríkov, aby sa úplne pokryli. Jemne vklepte palicou na stranu misky, aby prebytočná voda odkvapkala. Ihneď ozdobte podľa želania, pretože cukríky sa rýchlo topia.

Palicu zasuňte do bloku polystyrénovej peny, aby úplne vyschla.

Poznámka: Na ozdobu použite biele cukríky pre duchov (oranžové pre tekvice, fialové pre jednooké príšery), miniatúrne čokoládové lupienky pre oči a ústa, malý kúsok žuvacích čokoládových cukríkov vytvarovaný do tekvicových stoniek (pripevnite ich taveninou) roztopené biele cukríky sa topia v strede gule pre monštrum oko s modrým gélom na dúhovku, červeným gélom na žily.

Robí 18.

- Recept z The Popcorn Board

PUMPKIN SPICE POPCORN BOR

3 šálky vyskočeného popcornu

1 šálka mini marshmallow

1 šálka nakrájaných pekanových orechov

½ šálky ostrých obilnín v tvare O

½ šálky pepitas (solené tekvicové semená) alebo lúpané slnečnicové semienka

½ šálky sušených sladkých brusníc

1 čajová lyžička zmesi tekvicového korenia

2 balíčky (6 uncí každý) biela čokoláda na pečenie, nasekaná

Veľký plech na pečenie vystelieme alobalom a nastriekame zľahka sprejom na varenie; odložiť bokom.

Vo veľkej mise zmiešajte pukance, marshmallow, pekanové orechy, cereálie, pepitas, brusnice a tekvicové korenie.

Nasekanú čokoládu vložte do misky vhodnej do mikrovlnnej rúry a zahrievajte v mikrovlnnej rúre 1 minútu. Miešajte, aby sa rozpustil; mikrovlnnú rúru ďalšiu minútu. Miešame, kým sa čokoláda neroztopí a nie je hladká. Popcornovú zmes zalejte rozpustenou čokoládou. Miešajte, kým nie je dobre obalené, a rovnomerne rozotrite na pripravenú panvicu. Ochlaďte na izbovú teplotu, kým nie je pevná (alebo chladte). Nakrájajte na štvorce, aby ste mohli podávať. Uchovávajte vo vzduchotesnej nádobe.

čo je e 40 čistá hodnota

Slúži 12.

- Recept z The Popcorn Board

ČARODEJNÉ POPCORNOVÉ PLESY

16 čokoládových sušienok

3 litre vyskočeného popcornu

4 polievkové lyžice (½ tyčinky) masla alebo margarínu

3 šálky miniatúrnych marshmallow

3 polievkové lyžice (polovica 3-uncového boxu) limetkovej želatínovej dezertnej zmesi

Zelená farba jedla (voliteľné)

¾ šálky čokoládových lupienkov

8 šišiek čokoládovej zmrzliny

Posypeme pomarančovým cukrom, vložíme do malej misky

Želé, cukrová kukurica, sladké drievko

Rozložte list vosku alebo pergamenu na pracovnú plochu a položte naň oblátkové sušienky.

Veľkú misku na mixovanie nastriekajte sprejom na varenie a do vnútra vložte popcorn.

V strednom hrnci rozpustíme maslo na miernom ohni. Vmiešajte marshmallow a želatínový dezertný prášok, kým sa marshmallow neroztopí a zmes nebude hladká. Ak je to žiaduce, upravte farbu kvapkou alebo dvoma potravinárskymi farbami. Zalejeme pukancami a dobre premiešame, kým nie je obalené.

Postriekajte ruky sprejom na varenie a pevne zatlačte, aby sa vytvorilo 8 guličiek. Na 8 oblátkových sušienok poukladajte guľky. Vtlačte cukríkové ozdoby do pukancových guličiek, aby sa vytvorili oči, nos a ústa.

Vložte čokoládové lupienky do malej misky vhodnej do mikrovlnnej rúry. Prikryte a zahrievajte 10 sekúnd. Miešajte čokoládu, aby sa rozpustila. Opakujte podľa potreby, kým sa čokoláda nerozpustí a nebude hladká.

Lyžičkou asi ½ čajovej lyžičky rozpustenej čokolády naneste na vrch každej guľky pukancov. Vtlačte niekoľko strúčikov sladkého drievka do čokolády, aby sa vytvorili vlasy.

Okraje kužeľa ponorte do roztopenej čokolády a potom do posypky pomarančovým cukrom. Na zvyšné oblátkové cookies položte čarodejnícke klobúky. Položte klobúky na pukance. Pred podávaním nechajte čokoládu stuhnúť asi 45 minút.

Na skladovanie podávajte alebo jednotlivo zatvárajte v plastovom obale.

Robí 8.

- Recept z The Popcorn Board

HALLOWEEN POPCORN LIEČBY

Rastlinný sprej na varenie

3 lyžice rastlinného oleja

1/3 šálky jadier popcornu

3 lyžice masla

1 lyžička čistého vanilkového extraktu

6 šálok (12 uncí) mini marshmallow

6 karamelových arašidových tyčiniek zábavnej veľkosti (napríklad Snickers), nakrájaných na inch palcové kúsky

3 (3-palcové) čokoládové sušienky, rozpadané

1/3 šálky nasekaných solených mandlí

½ šálky oranžových a čiernych čokoládových cukríkov (napríklad M & M)

Vnútro veľkej miešacej misky postriekajte sprejom na varenie zeleniny a zľahka nastriekajte plech na pečenie. Odložiť.

Na panvici s hrubým dnom, 3-litrovej alebo väčšej, zohrejte olej a pukance na stredne vysokej teplote. Panvicu prikryte a jemne zatraste. Varte, kým nevypuknú všetky jadrá, asi 3 minúty. Vložte popcorn do pripravenej misky.

V strednom hrnci rozohrejeme maslo na miernom ohni. Pridajte vanilkový extrakt a marshmallows. Neustále miešajte, kým sa marshmallow nerozpustí a zmes nie je hladká, asi 5 minút. Roztopenú zmes marshmallow nalejte na popcorn. Stierkou nastriekanou sprejom na varenie miešajte, kým nie je popcorn natretý. Zmes rozotrieme na pripravený plech. Posypte kúskami čokoládovej tyčinky, sušienkami, mandľami a čokoládovými cukríkmi. Špachtľou jemne vtlačte polevy do pukancov. Zmes nechajte 1 hodinu zaschnúť.

Rozbite na 2-palcové kúsky a skladujte vzduchotesne v plastovom obale.

Slúži 6 až 8.

- Recept z potravinovej siete

CARAMEL APPLE MONSTER MUNCH

2 lyžice rastlinného oleja

1/3 šálky jadier popcornu

koľko peňazí zarobil Steve Jobs

Nelepivý sprej na varenie, na striekanie misy a stierky

1 šálka solených koktailových arašidov

¾ šálky baleného svetlohnedého cukru

6 lyžíc (3 unce) nesoleného masla

¼ šálky ľahkého kukuričného sirupu

¾ lyžičky kosherovej soli

1 lyžička vanilkového extraktu

2 šálky ľahko rozdrvených červených a/alebo zelených jablkových lupienkov

Olej zohrejte vo veľkom hrnci so silným dnom na strednom ohni, kým nebude veľmi horúci a trblietavý. Pridajte popcorn a ihneď prikryte pokrievkou. Hrniec neustále trepte, pričom veko držte za žiaruvzdorného držiaka, kým nezačne pukanie, asi 1 minútu. Znížte teplotu na stredné a hrncom stále potraste, kým pukanie spomalí na niekoľko za 5 sekúnd, o 1 až 2 minúty viac. Odstavíme z ohňa a necháme ešte minútu odstáť, aby prípadné posledné jadierka vyskočili.

Postriekajte veľmi veľkú misku nepriľnavým sprejom na varenie. Vložte popcorn do misy a odstráňte všetky nepukané jadierka. Pridajte arašidy. Striekaním na varenie postriekajte gumovú žiaruvzdornú špachtľu a položte ju vedľa misy.

Hnedý cukor, maslo, kukuričný sirup a soľ zmiešajte v strednom hrnci a dajte na stredný oheň. Za stáleho miešania varíme, kým sa neroztopí a okraje zmesi nezačnú bublať. Na panvicu pripevnite sladkosťový teplomer tak, aby jeho spodná časť spočívala v cukrovom sirupe, ale nedotýkala sa spodnej časti panvice. Varte za miešania, kým teplomer nezaregistruje 300 stupňov (štádium tvrdého prasknutia), asi 8 minút.

Vypnite horák a pridajte vanilku. Krátko (asi 5 sekúnd) premiešajte, dávajte pozor, aby ste sa nespálili, pretože zmes bublá.

Karamelom ihneď rovnomerne polejte popcorn a rýchlo premiešajte pripravenou gumovou stierkou, kým sa kúsky väčšinou neoddelia, asi 3 minúty. Odstráňte všetky väčšie hrudky a dávajte pozor, pretože karamel bude na miestach stále horúci. Vmiešajte jablkové lupienky.

Poznámka: Pred meraním zľahka postriekajte odmerku sprejom na varenie, aby ste zabránili prilepeniu kukuričného sirupu.

Slúži 10 až 12.

- Recept z potravinovej siete

JAVOR PECAN POPCORN

Asi 8 šálok obyčajného popcornu

najlepšia večera na vďakyvzdanie v las vegas

1 šálka pekanových orechov (3 ½ unce), nahrubo nasekaných a opečených

¾ tyčinky nesoleného masla

1 ½ šálky čistého javorového sirupu

½ čajovej lyžičky soli

Hodte popcorn a pekanové orechy do veľkej misy.

Dno 4-strannej panvice s rozmermi 17 x 11 palcov vyložte alobalom, potom jemne naolejujte.

V malom ťažkom hrnci rozpustíme maslo na strednom ohni. Pridajte javorový sirup a soľ a varte (stále na strednom ohni) bez miešania, kým teplomer nezaregistruje 300 stupňov, 15 až 20 minút.

Pekanové orechy a popcorn zalejeme sirupom, prudko premiešame ľahko naolejovanou lyžicou alebo silikónovou stierkou, aby sme ich natreli, a potom ihneď popcorn rozotrieme na panvicu v 1 vrstve. Úplne vychladnite a potom nakrájajte na kúsky.

Poznámka: Javorový pekanový popcorn uchovávajte vo vzduchotesnej nádobe pri chladnej izbovej teplote 1 týždeň.

Vyrobí asi 10 šálok.

- Recept od labužníka