Robert Iger Čistá hodnota

Koľko stojí Robert Iger Worth?

Čistá hodnota Roberta Igera: 350 miliónov dolárov

Plat Roberta Igera

50 miliónov dolárov

Čistá hodnota a plat Roberta Igera: Robert Iger je americký podnikateľ a výkonný riaditeľ, ktorý má čistú hodnotu 350 miliónov dolárov. Počas pôsobenia vo funkcii výkonného riaditeľa Igera zmenil Disney na oveľa úspešnejšiu zábavnú spoločnosť dohliadaním na akvizíciu konkurenčných spoločností ako LucasFilm, Pixar a Marvel.

Tieto rozhodnutia a mnoho ďalších sa premietlo do finančného úspechu spoločnosti, pretože Disney zvýšila hodnotu trhovej kapitalizácie zo 48,5 miliárd dolárov na ohromných 257 miliárd dolárov v priebehu pouhých 13 rokov, kým bol Iger výkonným riaditeľom. V roku, keď Iger prevzal funkciu výkonného riaditeľa, dosiahla spoločnosť zisk 2,5 miliárd dolárov. V roku 2019, ktorý bol jeho posledným celým rokom vo funkcii výkonného riaditeľa, dosiahla spoločnosť príjmy vo výške 10,4 miliárd dolárov. Akcie spoločnosti Disney medzi rokmi 2005 a 2020 vzrástli o 400% - bez dividend.

Skorý život: Robert Allan Iger sa narodil 10. februára 1951 v New Yorku. Vyrastal v židovskej rodine a bol synom veterána námorníctva z druhej svetovej vojny. Jeho otec sa po vojenskej službe venoval marketingu, reklame a styku s verejnosťou. Po absolvovaní strednej školy v roku 1969 Iger navštevoval komunikačnú školu Roya H. Parka na Ithaca College, ktorú ukončil v roku 1973. Získal bakalársky titul v televízii a rozhlase. Prejavil skorý záujem o vysielací priemysel, hosťoval v televíznej šou Ithaca College a pracoval 5 mesiacov ako meteorológ v Ithace. Hoci sa Robert Iger pôvodne chcel stať moderátorom dôležitého spravodajského kanála, čoskoro si vybral inú kariérnu cestu.

Kariéra: Do ABC nastúpil v roku 1974, pôvodne pracoval ako podradný robotník za extrémne nízku mzdu. Postupne sa však v priebehu ďalších 15 rokov vypracoval na vyššiu priečku a do čela spoločnosti ABC Entertainment sa dostal v roku 1989. Potom sa stal prezidentom spoločnosti ABC Network Television Group a viceprezidentom spoločnosti Capital Cities / ABC v roku 1993. V roku 1994 opäť postúpil o úroveň vyššie a stal sa COO (Chief Operations Officer) materskej spoločnosti ABC, Capital Cities / ABC.

V roku 1996 kúpila spoločnosť Walt Disney Company Capital Cities / ABC a Robert Iger zostal COO. Nakoniec sa stal prezidentom spoločnosti - túto pozíciu zastával až do roku 1999, keď sa stal prezidentom spoločnosti Walt Disney Company. Zostal predsedom skupiny ABC. Iger teraz pracoval priamo pod Michaelom Eisnerom, generálnym riaditeľom spoločnosti Disney, keď predtým Eisner pôsobil ako prezident aj ako generálny riaditeľ spoločnosti.

Iger čoskoro ukončí vládu Eisnera vo funkcii výkonného riaditeľa tým, že ho v roku 2005 nahradí na vrchole rebríčka. Igera si vybral okrem iných Roy E. Disney z radov spoločnosti Disney, ktorá chcela dať značke novú tvár a preskúmať nové príležitosti. Roy E. Disney a ďalší členovia predstavenstva zašli dokonca tak ďaleko, že zahájili oficiálnu kampaň „Save Disney“ skôr, ako sa dohodli na nasledujúcom generálnom riaditeľovi Igerovi.

Kimberly White / Getty Images

Jedným z najodvážnejších krokov Igera ako riaditeľa spoločnosti Disney bolo oznámiť akvizíciu spoločnosti Pixar o rok neskôr v roku 2006. Celkovo mala transakcia hodnotu 7,4 miliárd dolárov a išlo o úplné prevzatie spoločnosťou Disney. V roku 2009 urobil Iger ďalší odvážny krok, keď získal spoločnosť Marvel Entertainment za 4 miliardy dolárov. V roku 2011 sa Iger stal predsedom predstavenstva a zároveň sa stal členom predstavenstva spoločnosti Apple, Inc. Disney a Apple sa po obchodných rokovaniach spoločnosti Iger úzko prepojili.

V roku 2012 Iger uskutočnil ďalšiu ohromujúcu akvizíciu, keď kúpil film LucasFilm od Georga Lucasa za 4 miliardy dolárov. Týmto krokom získala spoločnosť Walt Disney Company práva na franšízy Indiana Jones a Star Wars. Aj keď boli tieto akvizície pre Disney zjavne nákladné, v priebehu niekoľkých málo rokov ľahko dosiahla návratnosť svojich investícií. V roku 2014 spoločnosť Disney už vrátila 4 miliardy dolárov za akvizíciu spoločnosti Marvel. Kedy Sila sa prebúdza vydané v roku 2015, zarobilo pri pokladni 2 miliardy dolárov - polovicu filmu Disney tak vrátilo jediným filmom.

V roku 2018 vykonala Disney pod Igerovým vedením ďalší odvážny krok, keď dokončila akvizíciu spoločnosti 21st Century Fox. Hoci jeho zmluva mala pôvodne platiť až do roku 2018, Disney opakovane predĺžil Igerovu vládu vo funkcii výkonného riaditeľa. V priebehu roka 2017 Disney dvakrát predĺžil svoju zmluvu a nakoniec dosiahol dátum ukončenia roku 2021. Iger však v roku 2020 dobrovoľne odstúpil - rok po ukončení jeho zmluvy. Rovnako ako o rok skôr odstúpil z funkcie člena predstavenstva spoločnosti Apple a ako dôvod uviedol potenciálny konflikt záujmov, keď spoločnosť Apple sledovala svet zábavy s Apple TV.

Mnohí špekulujú, že Robert Iger odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa kvôli pretrvávajúcej situácii s koronavírusmi / COVID-19 počas tejto doby. Tieto špekulácie sú do istej miery podložené rozhodnutím Igera vzdať sa platu tesne pred rezignáciou, pričom sa odvolávajú na ekonomické obavy, ktoré vírus vyvoláva.

Príjmy a príjmy: V jednom okamihu mala 1,08 milióna akcií Disneyho Boba Igera trhovú hodnotu 130 miliónov dolárov. V typickom roku pred odchodom do dôchodku získal Bob celkovú kompenzáciu 40 - 50 miliónov dolárov vrátane základného platu, prémií a grantov na akcie. V roku 2015 sa uvádzalo, že Iger zarobil ročný plat 44,9 milióna dolárov. V roku 2019 Forbes uviedol, že Iger v tom roku zarobil na plate 3 milióny dolárov, plus bonus 21,8 milióna dolárov. Zarobil tiež 19,6 milióna dolárov prostredníctvom akciových ocenení a opcií, vďaka čomu sa jeho celkový príjem v danom roku zvýšil na 47,5 milióna dolárov.

Ocenenia: V roku 2012 získal Robert Iger cenu Ambassador of Humanity Award, ktorú mu odovzdal Steven Spielberg. V roku 2014 získal ocenenie Milestone Award od Producent's Guild of America. V roku 2019 bol Iger menovaný Čas „Podnikateľ roka“ časopisu.

Robert Iger Čistá hodnota

Bob Iger

Čistá hodnota: 350 miliónov dolárov
Plat: 50 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 10. februára 1951 (70 rokov)
Rod: Muž
Povolanie: Podnikateľ
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2020
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia