Čistá hodnota Roberta F. Smitha

Koľko stojí Robert F. Smith Worth?

Čistá hodnota Roberta F. Smitha: 5 miliárd dolárov

Čisté imanie Roberta F. Smitha: Robert F. Smith je americký podnikateľ, podnikateľ a filantrop, ktorý má čistú hodnotu 5 miliárd dolárov. Robert F. Smith je najbohatší čierny človek v Amerike a jeden z celkovo 125 najbohatších ľudí v Spojených štátoch. Je prvým černochom, ktorý podpísal sľub dávania, a už sa rýchlo presunul, aby rozdal veľké časti svojej čistej hodnoty. Viac podrobností o jeho filantropii ďalej v tomto článku.

Robert získal svoje čisté imanie ako zakladateľ, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Vista Equity Partners LLC. Spoločnosť Vista Equity Partners, ktorá bola založená v roku 2000, dnes kontroluje aktíva v hodnote viac ako 50 miliárd dolárov a od svojho vzniku priniesla priemerný ročný výnos severne od 30%.

Pred uvedením systému Vista pracoval Robert F. Smith v spoločnosti Goldman Sachs v divízii fúzií a akvizícií v rokoch 1994 až 2000. V spoločnosti Kraft pracoval v rokoch 1986 až 1992. Smith absolvoval Cornell University a Columbia Business School.

Najbohatší čierny človek v Amerike: Robert F. Smith je v súčasnosti najbohatší černoch v Amerike . Po mnoho rokov bol druhým najbohatším černochom v Amerike za mediálnym magnátom Oprah Winfrey . Čisté imanie spoločnosti Oprah v tom čase prevyšovalo čisté imanie Roberta vo výške 2,5 miliárd dolárov. V marci 2018 vyšlo najavo, že Smithovo čisté imanie sa zvýšilo na 4,5 miliardy dolárov, čo stačilo na to, aby sa stal najbohatším černochom v Amerike. V tom čase v podstate nikto nikdy nepočul o Robertovi F. Smithovi. Od mája 2019 má Robert hodnotu 5 miliárd dolárov, čo z neho robí druhého najbohatšieho černocha na svete za nigérijským ropným magnátom Alikom Dangotem, ktorý má hodnotu 10 miliárd dolárov.

Skorý život : Robert F. Smith sa narodil 1. decembra 1962 v Denveri v štáte Colorado. Je to Coloradan štvrtej generácie. Jeho rodičia učiteľa majú obaja doktorát. Smith preukázal húževnatosť na začiatku života. Na strednej škole sa uchádzal o stáž v Bell Labs. Problém bol v tom, že program bol určený iba pre študentov univerzity. Smith bol neohrozený. Každý dva dni volal riaditeľovi spoločnosti H.R. do Bell Labs. Potom obmedzil a iba volal každý pondelok ďalších päť mesiacov. Keď stážista z M.I.T. v júni sa nedostavil na začatie stáže, riaditeľ HR ho nakoniec zavolal späť a Smith dostal prácu. Počas leta, keď absolvoval internú kontrolu v Bell Labs, vyvinul test spoľahlivosti polovodičov.

Po získaní B.S. v chemickom inžinierstve na Cornellovej univerzite získal miesto v pneumatikách a pneumatikách Goodyear. Potom pracoval ako chemický inžinier v spoločnosti Kraft v rokoch 1986 až 1992. Počas štúdia v spoločnosti Kraft získal dva európske patenty. Robert sa nakoniec rozhodol vrátiť do školy, aby získal MBA. Po získaní titulu MBA na Kolumbijskej univerzite ho prijal Goldman Sachs. Počas pôsobenia v spoločnosti Goldman radil v oblasti fúzií a akvizícií technológií v hodnote 50 miliárd dolárov.

Vista Equity Partners : Ako sme už spomenuli predtým, Robert F. Smith založil spoločnosť Vista Equity Partners krátko po odchode z Goldmana v roku 2000. Spoločnosť zameraná na súkromné ​​investovanie / rizikový kapitál sa zameriava na investície do technológií a softvéru so pasívnym príjmom. Spoločnosť má pobočky v Austine, Texase a San Franciscu. V čase písania tohto článku spravujú aktíva v hodnote 46 miliárd dolárov a vlastní viac ako 50 softvérových spoločností, ktoré zamestnávajú 65 000 ľudí na celom svete. Vďaka tomuto počtu zamestnancov je systém Vista štvrtou najväčšou spoločnosťou v oblasti podnikového softvéru na svete po spoločnostiach SAP, Oracle a Microsoft.

Systém Vista rád nakupuje softvérové ​​spoločnosti, ktoré dominujú v jedinečnej pozícii medzi zákazníkmi, ktorí za softvér platia každý mesiac / rok, a to navždy. Krása týchto firiem je, že vo väčšine prípadov sú kosti softvéru napísané iba raz. Potom je pravidelne udržiavaný s menšími opravami a upgradmi, ale medzitým sa tieto ročné poplatky stále vyplácajú. Dobrým príkladom je fitness platforma MINDBODY. MINDBODY je softvér, ktorý pomáha zákazníkom rezervovať si kurzy a procedúry v jogových štúdiách, kúpeľoch a telocvičniach po celej krajine. Ak ste sa niekedy prihlásili do triedy na iPade v štúdiu jogy alebo v posilňovni, je veľká šanca, že používate softvér MINDBODY. Štúdio / telocvičňa / kúpele tento softvér milujú, pretože im umožňuje mať profesionálne služby za relatívne minimálny ročný poplatok, ktorý nikdy neprestanú platiť. Spoločnosť Vista získala MINDBODY za 1,9 miliardy dolárov v decembri 2018.

Daňové odvody : V októbri 2020 Robert súhlasil so zaplatením 140 miliónov dolárov na urovnanie štvorročného vyšetrovania daňovej trestnej činnosti. Smith bol obvinený z vyhýbania sa daní prostredníctvom zahraničných účtov. Vláda v rámci riešenia sporu súhlasila s tým, že zruší obvinenia, ale Robert musel súhlasiť s uznaním protiprávneho konania. Vyrovnanie vo výške 140 miliónov dolárov pokrýva spätné dane, úroky a penále. Zhruba 10 mesiacov pred urovnaním federálni prokurátori tvrdili, že Robert sa vyhýbal daniam z aktív v hodnote zhruba 200 miliónov dolárov presunutých z systému Vista do niekoľkých zahraničných spoločností.

(Foto: Michael Loccisano / Getty Images)

Osobný život : Robert bol ženatý s bývalou modelkou Playboy Dúfam, že Dworaczyk od roku 2015. John Legend a Seal obaja vystúpili na ceremoniáli, ktorý sa konal na talianskom pobreží Amalfi na sídlisku zvanom Villa Cimbrone.

Nádej bola Playmate mesiaca apríla 2009 a Playmate roku 2010. S Robertom majú spolu dve deti. Robert má z predchádzajúceho manželstva so Suzanne McFaydenovou tri deti. Robert a Suzanne sa rozišli v roku 2010, ich rozvod sa však skončil až v roku 2014.

Filantropia : Robert je prvý africký Američan, ktorý pôsobil v predstavenstve Carnegie Hall. Smith je predsedom Centra pre spravodlivosť a ľudské práva Roberta F. Kennedyho a je členom rady Cornell Engineering College. V roku 2018 bol najväčším individuálnym darcom Gala mesta Nádej. Venoval 20 miliónov dolárov Národnému múzeu afroamerických dejín a kultúry. Venoval 50 miliónov dolárov svojej alma mater, Cornellovej univerzite. Samostatne tiež venoval milióny dolárov na rôzne účely, od Nadácie pre rakovinu prostaty po Globálnu ochranu divokej prírody a Nadáciu národného parku.

V máji 2017 Robert podpísal The Giving Pledge - filantropické hnutie vedené Warrenom Buffettom a Billom Gatesom, v ktorom sú miliardári vyzývaní, aby rozdali väčšinu (najmenej 50%) svojho majetku buď počas svojho života, alebo po smrti.

V máji 2019 počas úvodného prejavu na univerzite v Morehouse College oznámil Robert F. Smith, že ním bude splatenie celého študentského dlhu vzniknuté do triedy 2019.

Nehnuteľnosť : Robert and Hope vlastní domovy v Los Angeles, na Floride a v New Yorku.

V roku 2018 zaplatili 18 miliónov dolárov na plážové sídlo v Malibu. Nachádza sa na pláži, ktorá je príslušne známa ako „Billionaires Beach“. V novembri 2020 zaradili tento dom do predaja za 24,5 milióna dolárov. Dom predali v januári 2021 za presnú ponukovú cenu.

Vlastnia druhý dom v Malibu, ktorý bol v roku 2016 kúpený za 19,5 milióna dolárov od hviezdy Real Housewives Yolandy Hadid.

V roku 2018 kúpili dom v New Yorku - byt v Chelsea, za ohromujúcich 59 miliónov dolárov. Pár odvtedy podstúpil rozsiahle rekonštrukcie, načo ho rozčúlili susedia, ktorí sa verejne sťažovali na hluk.

V novembri 2020 zaplatili za dva domy v North Palm Beach 48,2 milióna dolárov. Jedným z nich je veľké panské sídlo na pláži, druhým je menší dom na druhej strane ulice. Predávajúcim bol miliardár Rockstar Energy Russ Weiner. Dom sa nachádza v pobrežnej komunite nazvanej Seminole Landing. Domy postavila bývalá manželka Tigera Woodsa Elin Nordegren v roku 2014. Predala ich spoločnosti Weiner v septembri 2020 za 32,9 milióna dolárov. To je správne. Weiner vlastnil domy asi mesiac a dosiahol zisk 15 miliónov dolárov. Tu je video prehliadka domu:

Čistá hodnota Roberta F. Smitha

Robert F. Smith

Čistá hodnota: 5 miliárd dolárov
Rod: Muž
Naposledy aktualizovaný: 2021
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia