Playboy Mansion získa chránený status na základe dohody s novým majiteľom, mestom

SÚBOR - Táto súborová fotografia, 11. mája 2016, ukazuje rozlohu areálu Playboy Mansion v Los Angeles. Nový majiteľ Playboy Mansion súhlasil s údržbou fasády v pôvodnom stave ...SÚBOR - Táto súborová fotografia, 11. mája 2016, ukazuje rozlohu areálu Playboy Mansion v Los Angeles. Nový majiteľ Playboy Mansion súhlasil s udržaním fasády v pôvodnom stave na základe dohody s mestom Los Angeles. Daren Metropoulos uzavrel zmluvu o trvalej ochrane päť akrového majetku, ktorý kúpil za 100 miliónov dolárov. Dohoda, ktorú v utorok 6. marca 2018 oznámil radca Paul Koretz, zostane v platnosti pre budúcich majiteľov. (Foto: John Salangsang/Invision/AP, súbor)

LOS ANGELES - Nový majiteľ Playboy Mansion súhlasil so zachovaním fasády v pôvodnom stave na základe dohody s mestom Los Angeles.

Daren Metropoulos uzavrel zmluvu o trvalej ochrane majetku o rozlohe 5 akrov (2 hektáre) kúpil za 100 dolárov miliónov . Súhlasil s tým, že nebude búrať hlavné sídlo s rozlohou 1858 štvorcových stôp (20 000 štvorcových stôp), keďže pokračuje v plánoch na prepojenie kaštieľa a jeho areálu s jeho 2 árovým pozemkom vedľa.

Dohoda, ktorú v utorok oznámil člen rady Paul Koretz, zostane v platnosti pre budúcich majiteľov. City News Service uvádza, že označenie prestáva poskytovať status pamiatky.Hugh Hefner, ktorý zomrel posledný rok , kúpil panstvo v roku 1971 a stal sa epicentrom svojej značky Playboy a jedným z najznámejších domov na svete.