Online show Vegas PBS s miestnymi účinkujúcimi

American Cream účinkuje na nahrávke Backyard Sessions v Las Vegas PBS, 3050 E. Flamingo Road, 17. júna 2014. Šou je nová webová exkluzívna hudobná a rozhovorová show, ktorú vyrába Vegas PB ...American Cream účinkuje na nahrávke Backyard Sessions v Las Vegas PBS, 3050 E. Flamingo Road, 17. júna 2014. Šou je nová webová exkluzívna hudobná a rozhovorová show, ktorú vyrába Vegas PBS. Členmi skupiny sú gitarista Tyler Jones, bubeník Charlie Gott, spevák a rytmický gitarista Vince Pangallo a basgitarista Jake Wagner. (F. Andrew Taylor/Zobraziť) Hostiteľ Etchane robí rozhovory s členmi spoločnosti American Cream na nahrávke Backyard Sessions v Las Vegas PBS, 17. júna 2014. (F. Andrew Taylor/View) American Cream účinkuje pri nahrávke Backyard Sessions v Las Vegas PBS, 17. júna 2014. (F. Andrew Taylor/View) Vedúci spevák a rytmický gitarista Vince Pangallo a basgitarista Jake Wagner z American Cream účinkujú na nahrávke Backyard Sessions v Las Vegas PBS, 17. júna 2014. (F. Andrew Taylor/View) American Cream účinkuje pri nahrávke Backyard Sessions v Las Vegas PBS, 17. júna 2014. (F. Andrew Taylor/View) American Cream účinkuje pri nahrávke Backyard Sessions v Las Vegas PBS, 17. júna 2014. (F. Andrew Taylor/View)

Nová webová séria vytvorená spoločnosťou Vegas PBS plánuje priniesť miestnu hudbu do vášho počítača.

Premiéra programu Backyard Sessions je naplánovaná na 1. októbra na vegaspbs.org a ďalšie weby vrátane kanála YouTube spoločnosti Vegas PBS a streamovacích serverov, ako je rok.com. Kde to nebude, aspoň prvú sezónu, je v televízii.

Najprv to bude exkluzívne pre web, povedal producent show Cade Cridland. Cieľom je priniesť mileniálov a digitálnych domorodcov a dúfajme, že keď to budú kontrolovať, porozhliadnu sa a uvidia aj ďalší skvelý obsah, ktorý máme vo Vegas PBS, s predstaveniami ako „Austin City Limits“.Prehliadky sú zhruba 12 až 15 minút dlhé a predstavujú miestne kapely a sólové piesne s tromi piesňami, pričom počas skladieb sa striedajú rozhovory. Moderátorom šou a rozhovorom je miestny hip-hopový hudobník Etchane.

Hip-hopu sa venujem od roku 2007, ale pracujem v zákulisí Vegas PBS asi 20 rokov, povedal Etchane. Na tejto strane kamery som prvýkrát, ale myslím si, že moje hudobné pozadie mi pomáha spojiť sa s umelcami a pomáha mi vedieť, aké otázky si mám položiť.

Projekt je v štádiu plánovania viac ako rok. Rozhovory a predstavenia boli zaznamenané v priebehu týždňa v júni. Cridland bol k vytvoreniu show inšpirovaný tým, čo považuje za rýchlo rastúcu miestnu hudobnú scénu.

Povedal, že došlo k novej explózii vonkajších miestností, ktoré predvádzajú náš miestny talent. Dúfame, že dostaneme šancu vidieť týchto interpretov skôr, ako sa stanú veľkými, ako napríklad Imagine Dragons alebo The Killers.

Šou je zaznamenaná v zvukovej scéne vykradnutej na dvore v kanceláriách Vegas PBS, 3050 E. Flamingo Road. Drevený plot slúži ako pozadie a rekvizity, ako sú svetelné reťaze, stoličky na trávu a malý červený vozeň, vytvárajú ilúziu, že šou je zaznamenaná niekde v susedstve Huntridge, namiesto klimaticky kontrolovaného súčasného stavu. umelecké zariadenie.

Inšpirácia pre túto sadu pochádza zo svadobnej hostiny Cridland.

Mali sme pokojnú malú svadbu mimo mesta len s nejakou rodinou, povedal Cridland. Recepcia sa konala na dvore mojich svokrovcov v hymne. Ozdobili sme to tak, ako je to teraz, a priniesli sme miestnu kapelu a dali sme to zabezpečiť miestnym grilom. Všimol som si, ako sú všetci uvoľnení a ako veľmi sa mieša, a myslel som si, že by to bolo skvelé miesto na predstavenie.

Prvá séria má osem epizód, pričom na web sa každý týždeň dostane nová. Existujú epizódy s predstavami The Perks, Play For Keeps, Sabriel, American Cream, HaleAmanO, Jill & Julia, The Solid Suns a Jordan Kate Mitchell.

Webová stránka bude obsahovať ďalšie videá, vrátane samostatných, iba z vystúpení a rozhovorov.

Stále riešime všetky detaily a zisťujeme, čo sa nám páči a čo funguje, povedal Cridland. Našťastie tu bude podpora komunity a budeme mať druhú sezónu a ďalšie, aby sme veci ešte vylepšili a vyladili. Bol by som rád, keby sa to stalo trvalým doplnkom toho, čo tu robíme.

Kontaktujte reportéra East Valley View F. Andrewa Taylora na adrese ataylor@viewnews.com alebo 702-380-4532.