Notoricky známy B.I.G. Čistá hodnota

Koľko stojí Notorious B.I.G. Stojí za to?

Notoricky známy B.I.G. Čistá hodnota: 10 miliónov dolárov

The Notorious B.I.G. čistá hodnota: The Notorious B.I.G. bol ikonický americký rapper, ktorý mal v čase svojej smrti (po zohľadnení inflácie) čisté imanie rovné 10 miliónom dolárov. Zomrel 9. marca 1997 vo veku 24 rokov pri streľbe z jazdy, ktorá je v čase písania tohto článku stále nevyriešená.

Skorý život: The Notorious B.I.G. sa narodil Christopher George Latore Wallace 21. mája 1972 v Brooklyne v New Yorku. Bol jediným dieťaťom jamajských rodičov Voletty Wallaceovej a Selwyna Georga Latora. Jeho otec opustil rodinu, keď mal iba dva roky. Wallace vyrastal na Clinton Hill v Brooklyne neďaleko hraníc Bedfordu-Stuyvesantu. Akademicky sa mu darilo na strednej škole a získal množstvo ocenení za angličtinu.

S drogami začal, keď mal iba 12 rokov. Ako teenager začal rapovať, zabával ľudí na rohoch ulíc a vystupoval v miestnych skupinách. Navštevoval Westinghouse Career and Technical High School, tú istú školu, kam chodili budúci rapperi Jay-Z, Busta Rhymes a DMX. Ako 17-ročný opustil školu a dostal sa hlbšie do sveta obchodovania s drogami, čo viedlo k niekoľkým zatknutiam. V roku 1991 strávil deväť mesiacov vo väzení na základe obvinenia z predaja crackov.

Kariéra rapu: Po vystúpení z väzenia nahral pod menom Biggie Smalls demo s názvom „Microphone Murderer“. Páska sa nakoniec dostala k redaktorovi The Source, ktorý uviedol Biggie v časopise Unsigned Hype. Demoverzia sa dostala aj k zástupcovi / producentovi A&R v spoločnosti Uptown Records Sean 'Puffy' Combs . Combs podpísal Biggie s dohodou a zariadil mu vystúpenie v skladbe Heavy D & the Boyz.

Combs bol prepustený z Uptownu v roku 1993. Čoskoro by si založil vlastnú značku Bad Boy Records. Wallace nasledoval spoločnosť Combs do novej spoločnosti v ten istý deň, keď bola značka založená. Biggieho kariéra získala veľkú podporu, keď sa predstavil v singli Mary J. Blige s názvom „Real Love“ (remix). Pokračoval v úspechu ako vynikajúci umelec na tratiach iných ľudí. V júli 1994 bol spolu s LL Cool J a Bustou Rhymesom remixom k filmu „Flava in Ya Ear“ od Craiga Macka.

Biggieho debutový sólový štúdiový album Ready to Die vyšiel 13. septembra 1994. Dostal sa na 13. miesto v rebríčku Billboard Chart. Dva singly z albumu sa dostali na prvé miesto: Big Poppa a One More Chance. Ten predal 1.1. milión kópií v roku 1995. Tento album by mal byť certifikovaný 6X platinou. Busta Rhymes uviedol, že v jednom okamihu bol svedkom toho, ako Wallace rozdával zadarmo kópie Ready to Die zo svojho domu, ako prejav vlastnej propagácie a marketingu na miestnej úrovni. V čase svojho prvého albumu sa Biggie spriatelil s rapperom západného pobrežia Tupacom Shakurom a tiež s basketbalistom Shaquille O'Neal. O'Neal a Biggie spolupracovali a výsledkom bola pieseň „You Can't Stop the Reign“.

Notoricky známy B.I.G. začal nahrávať svoje druhé album v septembri 1995 počas 18 mesiacov. Čas rozdelil medzi NYC, Trinidad a Los Angeles. Súčasne s Michaelom Jacksonom spolupracoval na Jacksonovom deviatom štúdiovom albume HIStory. V marci 1996 bol Biggie zatknutý v nočnom klube na Manhattane za prenasledovanie a vyhrážanie sa zabitím dvoch fanúšikov, ktorí sa pokúšali získať jeho autogram. Odsúdili ho na 100 hodín verejnoprospešných prác. Neskôr v tom roku bol Biggie zatknutý za držanie drog a zbraní.

Biggieho popularita explodovala z profilu východného pobrežia hip hopu v čase, keď západné pobrežie hip hopu dominovalo na hlavnej hudobnej scéne. Rivalita medzi dvoma pobrežiami sa čoskoro stala škaredou. Notorious B.I.G a Tupac, ktorí vypadli z priateľstva a vydávali si stopy po sebe, boli stredobodom sporu medzi východným a západným pobrežím hip hopu. Tupac bol zavraždený v septembri 1996, keď bol šesťkrát zastrelený pri streľbe pri jazde v Las Vegas 7. septembra 1996. O šesť dní neskôr zomrel. Chýry o účasti Biggieho na vražde sa rýchlo šírili, jeho rodina však správu poprela.

Smrť: Wallace odcestoval do Kalifornie, aby vo februári 1997 propagoval svoj druhý album a nakrútil video pre Hypnotize, hlavný singel nového albumu. Najal si bezpečnostné podrobnosti, pretože sa obával o svoju bezpečnosť.

Biggie sa stal terčom streľby po príchode šesť mesiacov po tom, čo Tupac zomrel rovnakým spôsobom, 9. marca 1997 mimo múzea v Los Angeles. V noci na dnes odovzdal cenu Toni Braxtonovej na Soul Train Music Awards. O 12:45 h odchádzal z afterparty, keď popri Biggieho kamióne prišla čierna Chevy Impala. Neznámy muž vystrelil na svoje auto a štyri guľky zasiahli Wallace. Jeho sprievod ho urýchlene dopravil na Cedars-Sinai, ale Biggieho vyhlásili za mŕtveho o 01:15, teda o 24 rokov. Jeho pohreb sa konal 18. marca na Manhattane za účasti 350 smútiacich, vrátane umelcov Queen Latifah, Busta Rhymes, Salt-N-Pepa a mnohých ďalších. Pri vražde rappera nikdy nedošlo k žiadnemu zatknutiu a vraždy zostávajú záhadou. Konšpiračné teórie a názory na to, čo sa skutočne stalo s oboma mužmi, sa stále krútia.

Wallaceov druhý sólový štúdiový album vyšiel 25. marca 1997, 16 dní po jeho smrti. Album sa dostal na prvé miesto v amerických hitparádach a v roku 2000 sa stal jedným z mála hip hopových albumov, ktoré získali certifikát Diamond. Tento album by nakoniec získal 11-násobnú platinu.

The Notorious B.I.G. bol známy voľným a ľahkým tokom svojho rapovania, temnými textami, ktoré zdanlivo čerpal z jeho vlastného života, a schopnosťou rozprávať príbehy vo svojich rapových piesňach. Od jeho smrti vyšlo niekoľko albumov a kompilácií.

Za desaťročia po jeho smrti by majetok Biggie získal desiatky miliónov dolárov. Dnes sa pozostalosť spoločnosti Biggie zvýšila na odhadovanú hodnotu 160 miliónov dolárov vďaka posmrtným vydaniam albumov, opätovným vydaním, licenčným dohodám a ďalším. Usadlosť kontroluje a spravuje jeho mama Voletta Wallace . Biggieho vdova Faith Evans pomáha tiež spravovať nehnuteľnosť spolu s jeho bývalým manažérom Waynom Barrowom, manažérom tovaru a niekoľkými právnikmi.

Osobný život: Wallace mal svoje prvé dieťa, T'yannu, 8. augusta 1993 so svojou dlhoročnou priateľkou, svojou stredoškolskou láskou menom Jan, no títo dvaja sa už vtedy rozišli. Biggie sa zosobášila so speváčkou R & B Faith Evansovou 4. augusta 1994. Obaja sa stretli na fotení skupiny Bad Boy a údajne sa zosobášili len pár dní po ich zoznámení. Evans porodila Biggieho syna Christophera C. J. Wallace ml. 29. októbra 1996. Evans bol zapojený do súperenia medzi východným a západným pobrežím po tom, čo existovali obvinenia z jej milostného vzťahu s Tupacom Shakurom. Wallace a Evans boli v čase svojej smrti oddelení, ale právoplatne sa nerozviedli.

Notoricky známy B.I.G. Čistá hodnota

The Notorious B.I.G.

Čistá hodnota: 10 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 21. mája 1972 - 9. marca 1997 (24 rokov)
Rod: Muž
Výška: 1,91 m
Povolanie: Skladateľ, spevák, hudobný producent, rapper, umelec, skladateľ, hudobník, hudobný umelec
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2020
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia