Nový album Jimiho Hendrixe obsahuje 10 nikdy nevydaných piesní

Americký rockový gitarista Jimi Hendrix vystupujúci so skupinou The Jimi Hendrix Experience na festivale Monterey Pop Festival v Kalifornii, USA, 18. júna 1967. (Bruce Fleming/AP Images)Americký rockový gitarista Jimi Hendrix vystupujúci so skupinou The Jimi Hendrix Experience na festivale Monterey Pop Festival v Kalifornii, USA, 18. júna 1967. (Bruce Fleming/AP Images) Táto súborová fotografia z 21. augusta 1967 zobrazuje basgitaristu Noela Reddinga vľavo, gitaristu Jimiho Hendrixa v strede a bubeníka Mitcha Mitchella zo skupiny Jimi Hendrix Experience na letisku Heathrow v Londýne. V roku 1967 došlo k mnohým debutom, od nahrávacích umelcov, ktorí by formovali punk, disco, glam rock, progresívny rock, novú vlnu a ďalšie hudobné trendy nasledujúcich desaťročí (Peter Kemp/AP)

V marci príde nový album Jimiho Hendrixa s nevydanými skladbami

NEW YORK - Nevydané piesne, ktoré zaznamenal Jimi Hendrix v rokoch 1968 až 1970, vyjdú budúci rok.

kto je najlepšie plateným kúzelníkom na svete?

Skúsenosti Hendrix a Legacy Recordings v stredu oznámili, že vydajú album Hendrix’s Both Sides of the Sky 9. marca 2018. 13-skladbový album obsahuje 10 piesní, ktoré nikdy neboli vydané.Hendrix zomrel v roku 1970 vo veku 27 rokov. Nový album je tretím dielom trilógie z archívu gitarových hrdinov. Údolia Neptúna vyšli v roku 2010 a po nich nasledovali ľudia, peklo a anjeli vydaní v roku 2013.

Eddie Kramer, ktorý pracoval ako nahrávací technik na každom albume Hendrixe vyrobenom počas umelcovho života, v rozhovore uviedol, že rok 1969 bol pre Hendrixa veľmi experimentálnym rokom a že bol pri práci na novom albume vyrazený dych.

Prvá vec je, že si nalepíte kazetu a budete ju počúvať, chĺpky sa vám postavia na zátylok a idete: „Panebože. To je príliš (vyčerpávajúce) neuveriteľné, povedal Kramer. Je to neuveritelna vec. Po štyridsiatich rokoch sme tu a ja počúvam tieto kazety, ktoré hovoria: „Panebože, to je úžasné predstavenie.“

Mnoho skladieb albumu nahrala skupina Band of Gypsys, Hendrixovo trio s Buddy Miles a Billy Cox. Stephen Stills sa objavuje v dvoch piesňach: 20 dolárov Fine a Woodstock.

Znie to ako Crosby, Stills & Nash, ibaže je to na kyseline, viete, Kramer, so smiechom, povedal o pokute 20 dolárov.

Jimi to len hojdá, dodal. Je to úžasná vec.

Johnny Winter sa objavuje vo veciach, ktoré som robil; pôvodní členovia Jimi Hendrix Experience, Mitch Mitchell a Noel Redding, vystupujú v relácii Počúvaj môj vlak A Comin ‘; a Lonnie Youngblood je na Georgia Blues.

Kramer produkoval album po boku Johna McDermotta a Janie Hendrixovej, sestry legendy a prezidenta Experience Hendrix. Kramer povedal, že aj keď sú Both Sides of the Sky poslednou z trilógie, niekto by mohol nájsť novú hudbu Hendrixa v podkroví alebo v suteréne, ktoré by bolo možné prepracovať.

Tiež povedal, že majú živé zábery Hendrixa, niektoré sú len zvukové a niektoré sú vo videu, ktoré plánujú zverejniť.

Bolo úžasné sledovať ho v štúdiu alebo naživo. Mozog naštartuje myšlienkový proces - prechádza jeho mozgom cez srdce, cez ruky a na gitaru a je to bezproblémový proces, povedal Kramer. Je to ako sólová a rytmická gitara súčasne, a je to desivé. Nikdy nebol žiadny iný Jimi Hendrix, aspoň v mojej mysli.