Čistá hodnota Muhammada Aliho

Koľko stojí Muhammad Ali Worth?

Čistá hodnota Muhammada Aliho: 50 miliónov dolárov

Muhammad Ali čistá hodnota : Muhammad Ali bol americký boxer vo výslužbe, ktorý mal v čase svojej smrti čistú hodnotu 50 miliónov dolárov. Počas svojich najlepších rokov bol Mohamed jedným z najlepšie platených športovcov na svete. Zomrel 4. júna 2016 vo veku 74 rokov.

Skorý život: Muhammad Ali sa narodil ako Cassius Marcellus Clay, Jr. 17. januára 1942 v Louisville v Kentucky. Jedno zo šiestich detí dostal meno po svojom otcovi Cassiusovi Marcellusovi Clayovi st. Jeho otec maľoval bilbordové tabule a jeho matka Odessa O'Grady Clayová zostala doma, aby vychovávala Cassia a jeho mladšieho brata. Navštevoval strednú strednú školu v Louisville a počas celej školy bojoval s poruchou učenia. Cassius, ktorý vyrastal uprostred rasovej segregácie, zažil mnoho činov rasovej nespravodlivosti a predsudkov, napríklad to, že mu bolo odopreté napiť sa vody v obchode. Hlboko na neho zapôsobila vražda Emmetta Tilla z roku 1955, ktorá viedla k tomu, že spolu s priateľom v demonštrácii protestovali s miestnym dvorom zločincov.

Skorá kariéra: Ali sa o box začal zaujímať vo veku 12 rokov po odcudzení bicykla a na mieste činu vletel do divokého zúrivosti. Policajt na mieste videl Clayov hnev a odporučil mu, aby ho nasmeroval do boxu. Cassius uzavrel partnerstvo s trénerom boxu Fredom Stonerom a spoločne vyhrali mnoho šampionátov vrátane šiestich zlatých rukavíc Kentucky, amatérskeho atletického titulu juniorov a dvoch národných zlatých rukavíc. Debutoval v roku 1954 víťazstvom proti miestnemu boxerovi Ronnie O'Keefe. Posledné štyri roky amatérskej kariéry ho trénoval Chuck Bodak. Jeho najväčším amatérskym úspechom bolo zisk zlatej medaily ľahkej ťažkej váhy na OH 1960 v Ríme. Jeho amatérsky rekord bol 100 víťazstiev a 5 prehier.

Profesionálna kariéra v boxe: Po olympiáde sa Clay vrátil do Louisville, kde začal svoju profesionálnu kariéru. Víťazne debutoval 29. októbra 1960 a tri roky po sebe zostal neporazený. 15 z 19 súbojov sa skončilo knokautmi. To sa pripisovalo Clayovmu neobvyklému štýlu boxu. Boxeri jeho výšky a postavy sa zvyčajne spoliehali na to, že budú držať svoje ruky vysoko pri obrane tváre, ale Clay využil svoju rýchlosť, aby sa vyhol úderom, a držal ruky nízko. Clay si rýchlo začal budovať reputáciu. Preslávil sa oznámením, po ktorom okruhu jeho boxer pôjde dole, a mal sedemkrát pravdu. Okrem toho tiež začal pred každým zápasom svojich súperov vyčítať. Cassius sa čoskoro stal najlepším kandidátom na postup proti Sonnymu Listonovi, ktorý bol súčasným držiteľom titulu. Napriek tomu, že Clay mal úžasnú nahrávku, do zápasu išiel ako outsider. Nakoniec Clay porazil Listona a v dvadsiatich dvoch rokoch sa stal najmladším bojovníkom, ktorý kedy ukradol titul šampiónovi v ťažkej váhe.

Cassius si oficiálne zmenil meno na Muhammad Ali v roku 1964, keď sa stal členom Národného islamu. V roku 1966 odmietol byť povolaný do armády s odvolaním sa na náboženské viery a odpor proti vojne vo Vietname. Ali bol zatknutý a uznaný vinným z úniku. Bol zbavený boxerských titulov, ale proti rozhodnutiu sa odvolal na Najvyšší súd. V roku 1971 zvrátili jeho presvedčenie, ale boli štyri roky mimo ringu a stratili vrchol a vrcholný športový výkon. Jeho odmietnutie byť schválený chválili a podporovali aktivisti za občianske práva. Al Sharpton hovoril o Aliho statočnosti a jeho energizujúcej sile v pozadí hnutia. V roku 1970 ho vodca občianskych práv Ralph Abernathy poctil Cenou Martina Luthera Kinga. Coretta Scott King vo svojom prejave na slávnostnom ceremoniáli dodala, že Ali bol „šampiónom spravodlivosti, mieru a jednoty“.

(ERIC FEFERBERG / AFP cez Getty Images)

Neskôr v tom roku sa Ali zúčastnil bitky storočia, ktorá bola oslavovaná, keď 8. marca v Madison Square Garden nastúpil proti držiteľovi titulu ťažkej váhy Joeovi Frazierovi. Súboj splnil svoje meno, pretože dvaja neporazení bojovníci si chodili po päty na 15 kôl. Nakoniec by sa Frazier pustil do boja a naservíroval Aliho prvú profesionálnu prehru. Ali a Frazier by bojovali ešte dvakrát. Ich ďalší boj nebol v boji o titul, pretože Frazier o svoj titul už prišiel George Foreman . Ali tentokrát vzal Fraziera dole, ktorý zahájil boj proti Foremanovi. Zápas medzi Ali a Foremanom sa volal „Rumble in the Jungle“, pretože sa odohral v Kinshase v Zairu. Ali šiel do zápasu ešte raz ako outsider a znova prekvapil svet, keď porazil Foremana, aby získal späť titul v ťažkej váhe v roku 1981. Aliho preslávili smeti v ringu a poézia hovoreného slova v ringu pripomínala bok -hop a rap. V roku 1984 bol Ali diagnostikovaný Parkinsonov syndróm. Syndróm vzal Aliho hlas a motorické schopnosti. Bez ohľadu na tento neúspech bol počas svojho života veľmi aktívny v boji proti Parkinsonovej chorobe. V roku 1996 mu bola udelená česť zapáliť olympijský oheň. Ali zostáva jediným trojnásobným priamym šampiónom v ťažkej váhe. Pravdepodobne sa zapíše do histórie ako jeden z najväčších šampiónov ťažkej váhy všetkých čias.

Mimo kruhu bol Ali talentovaný hudobník, ktorý získal dve nominácie na Grammy. Bol tiež hercom a spisovateľom a vydal dve autobiografie. Bol známy tým, že bol filantrop a humanitárny pracovník. Je smutné, že Muhammad Ali zomrel na septický šok 4. júna 2016 vo veku 74 rokov v arizonskom Scottsdale. Jeho pamätníka sa dobre zúčastnili osobnosti športového športu a celebrity a sledovala ho odhadom 1 miliarda divákov po celom svete.

Osobný život: Ali bol ženatý štyrikrát. Prvýkrát sa oženil s čašníčkou čašníčkou Sonji Roi v auguste 1964 a rozviedli sa v januári 1966. Ali sa oženil s Belindou Boydovou v auguste 1967 a mali spolu štyri deti. V roku 1974, vo veku 32 rokov, bol Ali v mimomanželskom vzťahu so 16-ročnou Wandou Boltonovou. Pár mal spolu dve deti a zosobášili sa pri islamskom obrade, ktorý štát právne neuznal. V roku 1977 sa oženil s Veronikou Porche a mali spolu dve deti. Rozviedli sa v roku 1986 a Ali sa oženil s Yolandou Williamsovou, ktorá bola jeho blízkou priateľkou od roku 1964. Adoptovali si syna. Jedna z Aliho dcér, Laila, bola v rokoch 1999 až 2007 profesionálnou boxerkou.

Príjmy z kariéry Muhammada Aliho: Ali nebol prvým boxerom, ktorý získal 1 milión dolárov za boj, túto poctu si odniesol Gene Tunney v roku 1927 za odvetu proti Jackovi Dempseymu. Ale Ali v roku 1971 zarobil 2,5 milióna dolárov na boj proti Joeovi Frazierovi. To je dnes rovnakých ako 15 miliónov dolárov. Potom zarobil 5,45 milióna dolárov na boji s Georgom Foremanom v roku 1974. To je rovnaké ako dnes 26 miliónov dolárov. Aliho najväčšia kariérna výplata prišla v roku 1980, keď si vzal domov 7,9 milióna dolárov za boj s Larrym Holmesom. Je zaujímavé, že po očistení o infláciu sa 7,9 milióna dolárov v roku 1980 rovná 22 miliónom dolárov dnes, čo technicky robí z Aliho 5,45 milióna dolárov v roku 1974 šek najväčšou výplatou v jeho kariére.

V roku 2006 Ali údajne predal práva na svoje meno a meno za 50 miliónov dolárov. V rámci tejto dohody sa Ali držal 20% podielu na jeho licenciách. Tento 20-percentný podiel viedol k príjmom vo výške 7 miliónov dolárov ročne.

Čistá hodnota Muhammada Aliho

Muhammad Ali

Čistá hodnota: 50 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 17. januára 1942 - 3. júna 2016 (74 rokov)
Rod: Muž
Výška: 1,91 m
Povolanie: Profesionálny boxer, filantrop, sociálny aktivista
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2020

Príjmy Muhammada Aliho

Kliknutím rozbalíte
  • Fort Apache 110 000 dolárov
  • Odkedy ste prišli preč 2 200 dolárov / týždeň
  • Postavte sa a povzbudzujte! 75 dolárov / týždeň
  • Pardon My Pups 1 000 dolárov / týždeň plus 35 000 dolárov za každý film, ktorý je dôveryhodný, plus 250 dolárov za týždeň pre jej matku
  • Dieťa v Hollywoode 150 dolárov / týždeň
  • Red Haired Alibi 50 dolárov dva dni
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia