Viac našich otázok a odpovedí so Corey Taylor zo spoločnosti Slipknot

Hovorí to frontman skupiny Slipknot Corey Taylor, ktorý vlastní dom v Las VegasFrontman skupiny Slipknot Corey Taylor, ktorý vlastní dom v Las Vegas, hovorí: „Akonáhle sa dostanete z podivnosti Stripu, je to fantastické.“ (Reuters)

Keď Slipknot nedávno prišiel do mesta, rozprávali sme sa s vždy zábavným a výstižným frontmanom tohto aktu, Coreym Taylorom. Napriek tomu, že spevák ochorel na infekciu dutín, bol spoľahlivý a neuveriteľne pútavý - natoľko, že sme sa rozhodli rozhovor rozdeliť na dve časti, aby sme ho ľahšie konzumovali.

V prvej polovici rozhovoru Taylor efuzívne hovoril o fanúšikoch skupiny, podelil sa o príbeh z prehliadky Slipknot pre Sony, ktorá inšpirovala muža z A&R, aby povedal, že by radšej nepokračoval, ak Taylorovo oblečenie predstavuje budúcnosť hudby. Taylor nás tiež zobrala na akési turné po prvých pár vydaniach aktu.

Tu rozhovor začína, keď úprimne hovorí o Iowe a napätí, ktoré bolo okolo nahrávania tohto záznamu, a potom hovorí o tom, že urobí sivú kapitolu v dôsledku odchodu basgitaristu Paula Graya a jeho novej knihy. Donalda Trumpa, ktorý získal nomináciu na GOP, konkurz na Velvet Revolver a ako je Appetite for Destruction jedným z jeho obľúbených rockových albumov všetkých čias.Las Vegas Časopis: Shawn povedal, že to sú jeho najmenej obľúbené nahrávky, pretože ste nahrávali v Iowe a pri predchádzajúcich nahrávkach ste skutočne nemali žiadne napätie, a práve to sa stalo číslom 1 v rebríčku Billboard. Povedal niečo skutočne hlboké, myslel som si, že robíš to, čo si vždy robil, a to pomocou bolesti ako štetca. Myslel som si, že je to jedna z najhlbších vecí, aké som kedy počul.

Corey Taylor: Neviem, o čom hovorí, že nebolo napätie. Počas toho albumu nebolo nič iné ako napätie. Bolo to doslova ako ... bol to príbeh dvoch miest. Myslím tým, že to bol Shakespearean. Boli to Montagues a Capulets. Myslím, bolo to šialené, kámo. A potom som tu ja v strede a snažím sa, aby to všetko fungovalo, ako keby to bolo ...

Aká bola situácia? Myslím to tak, že som to získal z vašej audiobiografie. Možno som ho zle počul. Ale povedz mi, čo sa tam dialo.

Jeden…

Alebo toľko, koľko môžete zdieľať.

Áno, je tu riadok, o ktorom môžem hovoriť. Pretože musím rešpektovať súkromie ľudí a musím rešpektovať ...

Absolútne, toľko, koľko môžete zdieľať.

Áno, myslím, doslova to znamená, že kapela bola v zásade rozdelená na polovicu. Na jednej strane sa niektorí ľudia pokúšali vytvoriť jeden album. A na druhej strane boli niektorí ľudia, ktorí sa pokúšali vytvoriť ďalší album. Bola to hra politiky, ktorá sa snažila nájsť spôsob, ako by všetky tieto prvky mohli žiť spoločne, a napriek tomu boli obe strany šialene sebecké a v zásade to vyzeralo takto: „Vezmem si len svoje hračky. a potom choď domov. '

Naozaj?

Ach, kámo, bolo to brutálne.

A bol si uprostred dabingu?

Bol som ... áno. Myslím, bolo to pre mňa naozaj ťažké, človeče, ako naozaj, naozaj ťažké. A potom som bol akýmsi prostredníkom vo všetkom. Preto sa snažím prinútiť každého, aby sa dostal na rovnakú stránku, aspoň sa snažte nájsť miesto pre všetku túto hudbu, aby ste spolu žili. A to sa jednoducho nedeje, viete. Takže to bolo pre mňa naozaj ťažké. Ja, uh, vieš ... a je to ťažšie, ako si myslím, že si veľa ľudí v kapele skutočne uvedomilo.

Som ... dodnes sú v tejto skupine ľudia, o ktorých si myslím, že nerozumiem pozícii, do ktorej ma pokúšali dostať sa. A je to tak. Nehľadám ospravedlnenie. Urobili sme, čo sme urobili. Podľa mňa sme boli schopní vydať dobrý album.

Myslím si, že na tomto albume sú niektoré piesne, ktoré sú naozaj veľmi dobré, ale album to nepociťuje. S albumom Slipknot by to malo byť ako album, a väčšinou to bolo len ako zbierka piesní. Som hrdý na to, že to bola naša prvá jednička. Pretože „šedá kapitola“ bola tiež na prvom mieste.

Na mňa to teda bolo hrdé, ale nasledujúce turné bolo naozaj, ale naozaj náročné. A, uh, to je ... áno, myslím, bolo to jednoducho ťažké. Bola to veľa driny, obzvlášť byť chlapom, ktorý nepil a skutočne sa snažil dať dohromady svoje veci. Bolo to pre mňa ťažké.

Tým sa dostávame k „šedej kapitole“, albumu, ktorý znie ako album. Popísali ste to ako príbeh posledných štyroch rokov.

Áno.

A Shawn povedal: „Je to skutočne zvláštny záznam -….“ Čo, uh ... je to váš obľúbený záznam z celého vášho katalógu. Zdá sa vám to najkompletnejšie?

jack v krabici super misa

Áno, je to určite najkompletnejšie, ale zároveň je to najtrpkejšie. Musím sa vrátiť k prvému albumu, aby som hovoril o svojom obľúbenom, len preto, že sme boli všetci na jednej vlne. Všetci sme boli pripravení zničiť. Všetci sme sa na tom dobre bavili. Tento sa očividne zaoberal smrťou jedného z našich bratov.

Správne, zničujúca smrť.

Hej, myslím, a zlý stav samotnej kapely. V podstate to bola kapela, ktorá dávala dohromady kúsky. Dostali sme sa do bodu, keď to vyzeralo tak, že je čas. Pozrime sa, kde sme, hudobne. A ukázalo sa, že sme si mali veľa čo povedať. A bol som skutočne hrdý na to, že sme sa mohli všetci stretnúť a nielen dať dohromady tento album, ale aj zdieľať, kde sme všetci boli.

Pretože, viete, veľa z toho ... textovo som si vzal rozhovor s niektorými chlapcami a skutočne druh zistenia, kde sme všetci - nie duchovne, ale emocionálne, určite. Pretože takto rozprávate príbeh. Nemôžete len rozprávať príbeh z jedného uhla pohľadu. Musí byť univerzálny. Musí byť všesmerový. Musí to byť buď plošne, alebo je to len sebecký spôsob rozprávania vlastného príbehu.

Pre mňa to bolo skutočne o snahe reprezentovať všetky rôzne emócie, ktoré prešli za posledné štyri roky. Viete, či to bola len najhlbšia ľútosť alebo najtemnejší hnev kvôli nejakému druhu zvrátenej viny, ktorá je súčasťou tohto procesu. Je to súčasť procesu smútku. Je to súčasť procesu prijatia. Trochu si musíte dovoliť tieto veci cítiť a o to v tomto albume išlo, dovoliť si to pocítiť, aby sme mohli mať silu pokračovať.

Správny. Takže spätne, keď to teraz počúvam, máte pocit, že to skutočne predstavuje posledné štyri roky, pokiaľ ide o to, máte pocit, že ste to vystihli?

Ó áno. Absolútne. Sú tu chvíle, keď zavriem oči a úplne počujem, ako na nich hrá Paul (Gray). Viete, je to také intenzívne, vieš. Rozhodne to vyzeralo, že jeho duch je s nami čo najviac, vieš. A je to pravdepodobne album, na ktorý som najviac hrdý.

Páči sa mi prvý album a rád som to zažil, ale toto je album, na ktorý som najviac hrdý, pretože sme nielen dokázali vytvoriť skutočný album Slipknot, ale dokázali sme tak trochu ukázať dušu Viete, čo je to za kapelu, a nerobte to spôsobom, ktorý by sa zdal ... lacný. Viete, ak to má zmysel.

Bolo dôležité pripomenúť ľuďom, že áno, sme veľká, bláznivá, strašidelná skupina, ale sme aj ľudia a veľmi sme sa klepali, ale kvôli láske, ktorú k tejto kapele máme, a kvôli fanúšikovia, dokázali sme sa akosi postaviť na nohy.

A aký to je pocit vyjsť von a pustiť si túto hudbu pre svojich fanúšikov?

Viete, zaujímavé je, že keď vytrhnete tieto piesne z kontextu, je to, že sa tak dobre hodí k novšiemu ... ako staršiemu materiálu, že zabúdate, že je to taký intenzívny príbeh. Ide teda skôr o to, predviesť to pre divákov a nechať ich, aby si to užili.

Pretože som mal toľko ľudí, ktorí mi povedali ... je to, ako by boli radi, že v súprave hráme toľko novších melódií. Viete, pretože ... viete, pre mnohých týchto fanúšikov je to ich album; toto je ich album Slipknot. A pracovali odtiaľ dozadu. A potom máte staršiu generáciu, kde sme radi, že ste odohrali prvú alebo „Iowu“ alebo to alebo ono. Chcem tým povedať, že je to trochu šialené.

Je to zaujímavá dynamika.

Viete, je to naozaj tak, človeče, a nielen ... a ja nerád hovorím nezadaných, pretože je šialené, že máme toľko nezadaných ako my, ale ... však?

Naprosto.

Napríklad, kto by si myslel -? Je však skvelé, že sa novšia generácia taktiež púšťa do toľkých hlbokých škrtov. Takže je to v pohode. A zdá sa, že sa všetko navzájom tak trochu živí a vytvára to niečo úžasné. Myslím, a je to, viete, je to veľmi, veľmi potešujúce a zároveň veľmi pokorné. Vieš?

Porozprávajme sa trocha o vašej knihe.

V poriadku.

Vaša prvá kniha bola prinajmenšom zábavným čítaním.

On má.

Táto kniha, tvoje písanie pokročilo a naozaj máš niekoľko dobrých fráz, človeče. Keď hovoríte ako spisovateľ, vaša hra na písanie je na mieste.

Ďakujem, človeče. Oceňujem, že. Tento tretí sa cítil najlepšie, aby som bol úprimný. Bola to jedna z tých vecí, kde prvé dve boli tak, že som si prerezal zuby a našiel som krok ...

Správny. Trochu nájsť svoj hlas.

Áno, úplne. Myslím, že to nebolo ... úprimne, nebolo to ani vtedy, keď som musel urobiť zvukovú verziu, čo som si uvedomil ... Mám tendenciu písať bláznivé vety. Povedzme si to tak. To nepôsobí konverzačne; ako, to som si akosi prebral z mojej prvej knihy, pretože tam sedím a čítam si to v štúdiu - čo je mimochodom najnudnejšia vec, akú môžete vo svojom živote urobiť. : Prečítajte si svoju vlastnú knihu a snažte sa ju neprečítať.

Kámo, skutočne som bol všetkým ... Bol som taký gung ho. Hovoril som si: „F - áno! Urobím zvukovú verziu. “A potom som skončil, a povedal som si:„ Nikdy nechcem robiť inú zvukovú verziu, pokiaľ budem - žiť. “A potom, pretože sa mi to tak dobre darilo, teraz Spoločnosť je taká: „Vždy musíte urobiť zvukovú verziu.“ Hovorím si: „Syn af—— b—-!“

A možno to bola pre mňa trochu väčšia motivácia, aby som bol so svojimi vetami trochu stručný. Ale ja len ... chcel som, aby to bolo viac konverzačné. Viete, pretože keď píšete, všetko vám znie skvele v hlave. Viete, môžete byť polyslabiční, ako chcete. Môžete naraziť na rôzne metafory. Môžete byť takí múdri, ako si myslíte. Ale kým si to neprečítate, tak: „Ach, odchádzam z toho ako d ...“ Vieš. Len nikdy nevieš

Takže pri treťom by som sa skutočne dozvedel, kam chcem ísť, pokiaľ ide o to, ako som chcel rozprávať príbeh a ako som chcel, aby ho ľudia vnímali. A ja som mal ... ako mi už veľa ľudí povedalo, že toto je zďaleka ich obľúbený.

Áno, tvoj hlas je skutočne silný. V knihe bola časť - a ja som si len myslel, že je to skvelá fráza - ste povedali: „Ak ju budete kŕmiť iba prázdnymi kalóriami z rýchleho občerstvenia,“ rozprávaním o svojom mozgu, „zistíte, že dýchate. nosom a ťahaním kĺbov o betón pri ceste na úrad práce. “

Heh-heh Áno.

To ma rozbilo. Milujem váš pohľad na veci a spôsob, akým ste veľmi úprimní. Neprejde týždeň, kde by som od vás nevidel citát, na ktorom by som sa len smial. Myslím, že ten najnovší, ktorý som videl, bol váš pohľad na Donalda Trumpa. To ma rozbilo.

Ach, chlapče, ten chlap ... Viete, a ja som tu, aby som ti povedal, kámo, pokiaľ na ňom nenájdu sexuálnu nahrávku, bude skutočne kandidovať na prezidenta. Akoby nenašli nejaké jeho zábery ... Videli ste, ako sa trhá do (Univision’s Jorge) Ramosa tak, ako to robil?

Je to - neuveriteľné a skutočnosť, že ho ľudia nevolajú na jeho býkoch -, stále existuje ... a v Iowe, ktorý ma práve zničil. Hovoril som si: ‚Poď! Ty f—— a ——-, naozaj? ‘Nie sme červený štát. Iowa je veľmi, veľmi modrá a skutočnosť, že sa to deje v Iowe, je taká ... a potom stiahli Ramosa. Neťahali Trumpa. Vytiahli Ramosa. Bolo to ako: „Ach, sme takí d ---!“ Čo sa to sakra deje?

Takže pokiaľ nenájdu video, na ktorom je on - pes, keď bije mníšku oblečenú ako dieťa, sme všetci f --–. Všetci sme f—–. Práve ti to hovorím. A v momente, keď musím podľa zákona povedať prezident Trump a nie- chcem sa zabiť, prisťahujem sa niekam do tepla a menej s—–. Je to také jednoduché - jednoduché.

Tento typ sa hodí k košeli, ktorú som videl na pohovore. Hovorí sa: „Prestaňte robiť hlúpych ľudí ...“

… prestaňte robiť hlúpych ľudí slávnymi. Viete, každý sa pozerá na Tr ... celý dôvod - je to preto, že bol tak dlho v televízii. To je jediný dôvod, prečo sa ľudia objavujú. Ale ak ho ľudia kvôli tomu začnú voliť, sme naštvaní, kámo. Rovnako ako je to f - maniak. Nemôže byť naším prezidentom. Desí ma to. To naozaj, naozaj áno.

Viete, ste na to, aby ste behali ...

Prečo by som bral zníženie platov, kámo? Prečo by som to robil?

Máte dosť fanúšikov na to, aby ste zmenili krajinu.

Hej, sám zošediviem. Nepotrebujem byť predčasne biely o štyri až osem rokov. Videl si Obamu? Vyzerá to, že mal počas tohto koncertu dobrý čas? F - to!

Povedzte mi teda o sebe, že ste takmer v čele so sametovým revolverom? To mi skratovalo mozog. Nemohol som ani…

koľko peňazí stojí jermaine jackson

Bol som do toho taký. A to sa jednoducho nestalo, chápete. Bolo skvelé dostať sa k tým chlapom, pustiť sa do práce na hudbe a podobne. Vyzeralo to, že to bolo mnohým ľuďom vnucované - nie že by som tam bol, ale že sa pokúšajú niečo urobiť. Vieš o čom hovorím? Keď sa teda o šťuke dozvedelo, že som ju nedostal, nebol som prekvapený.

A úprimne povedané, ani ma to nemrzelo, pretože Slash zrejme v rozhovore niečo povedal a potom si uvedomil, že si rozhovor prečítam skôr, ako mi to bude môcť povedať. Preto ma okamžite chytil a povedal: „Hej, cítim sa ako zadok. Toto zasiahne čokoľvek. Len som chcel, aby si vedel, že sa to deje. “A ja som povedal:„ Ach, kámo, je to v poriadku. Je to všetko dobré.'

Chcel som koncert? Samozrejme. Ale vieš, zároveň som to chcel len vtedy, ak to malo zmysel. Chcel som to len vtedy, ak to ľudí naozaj, ale naozaj zaujíma. V tej dobe sa toho s tou kapelou dialo dosť, že sa nezdalo, že by sa chceli navzájom rušiť, nieto ešte so mnou.

Takže pre mňa to bola taká vec, ktorá mala byť, že by sa to stalo. A so všetkými tými chlapcami som stále kamarát. Kde teda stratím? Viete, Slash ma pozná podľa mena. Duff ma pozná podľa mena. S tými chlapmi sa rozprávam stále. Viete, ako to je, čo to je. Mal som sa pri tom naozaj dobre. Musím sa zaseknúť s niektorými svojimi hrdinami.

To je dosť šialené. Ten 18-ročný, ktorého by si teraz mohol pravdepodobne zroniť.

Ach, kámo, 14 ... 14-ročný ja. V ‘86 som videl Guns N ‘Roses otvorené pre Aerosmith. A bol to pravdepodobne jeden z najväčších koncertov, aké som v živote videl. Boli to ... boli to moje Rolling Stones. Viete, oni boli moja rock'n'rollová kapela. A vždy budú, aj keď sa Axl pokúsi zabiť meno. Hm, je to tak, ale ide to.

Najnovšie ste počuli, že on a Slash pochovali sekeru?

Verím tomu, keď si kúpim lístok. Povedzme si to tak. Myslím tým, pretože nikto nie je viac nadšený myšlienkou, že by sa zostava Appetite opäť dala dohromady.

Panebože!

To by bolo ... Myslím, tu to máte. Myslím, kámo, odišiel by som z turné, pretože by som nechcel ísť proti tomu. Vieš o čom hovorím? A potom by som ich nasledoval, akoby som bol mŕtvy. Akoby som chodil na každé predstavenie. Ale to je len vtedy, ak je to zostava Appetite - alebo aj keď sú to tí ľudia s (Matt) Sorumom.

Správny.

Pretože viem, že Steven (Adler) má nejaké fyzické problémy, ale stále môže hrať, človeče. Videl som ho hrať. Vie džemovať, kámo. Ten frajer vie búšiť.

Myslím si, že by to mohol byť jeden z najlepších jedinečných rock'n'rollových albumov všetkých čias.

Ach, kámo, je to zhora nadol ... áno, je to jeden z tých albumov, ktoré nemôžete počúvať a neísť „Sväté -“ hudba, cítiš to. Na tomto albume je niečo tak špinavé, surové a úžasné. A piesne sú úžasné. Viete, ľudia radi hovoria o produkcii alebo o postoji ... tie f—— piesne sú smiešne!

A pamätáte si, ako veľmi sa to zmenilo paradigma, keď to vyšlo, pretože to znelo ako nič iné. Doslova to znelo ako nič iné.

Zničilo to!

Pamätám si, keď som dostal tú kazetu. Myslím, že som bol druhák na strednej škole. Doslova mi to vyrazilo dych.

Bol to jeden album, na ktorom sa zhodli všetci moji metaloví priatelia, všetci moji skejťácki priatelia, všetci moji punkoví priatelia a všetci moji hardrockoví priatelia.

Bol to jeden album, ktorý ste mohli hodiť na párty a nikto sa nesťažoval ...

... a každému by sa to páčilo. Neboli žiadne sťažnosti.

Čo teda máte v pláne do Vegas, keď prídete?

Nezomrieť. To je v zásade plán v teple - pretože viete, že tam teraz žijem. Takže poznám teplo. Skúsil som sa s tým teplom spriateliť. Nechce sa so mnou kamarátiť. Vôbec.

Som s tebou tak

Zhoršuje sa to Myslíš si, že si to cítil. Ach nie, nie, nie, stále máte v indexe ďalší mesiac horúčav. Akože, je to brutálne. Vedieť to a vedieť, že nie sme až takí múdri, a preto nosíme masky a kombinézy na parkovisku, uprostred roka - v auguste v Las Vegas - áno, neumierajte. To je plán, priateľu. Nezomierajte - nezomierajte!

Ako dlho teda žijete vo Vegas? Nevedel som, že tu žiješ.

Kúpil som tam dom ... no, moja manželka, jej najbližšia rodina je z Vegas. Pôvodne pochádza z Detroitu, ale už asi 20 rokov žijú vo Vegas. Máme teda dom vo Vegas a dom v Iowe. Takže trochu hopsáme tam a späť. Kúpili sme to asi ... oh, pred ôsmimi rokmi.

Pekný.

Sedem. Pred siedmimi rokmi, pretože sme spolu sedem rokov.

Aké sú teda vaše skúsenosti so životom tu, okrem tepla?

Páči sa mi to, človeče, aby som bol úprimný. Myslím tým, že akonáhle sa dostanete z podivnosti Stripu, je to fantastické.

S akými mylnými predstavami ste sa stretli?

Že sú všetci zničení. Že každý, kto žije vo Vegas, je zbytočný a hazardný, a úprimne povedané, to sú turisti. Musíte ísť navštíviť tú čudnosť. Viete, ako sa raz dostanete z Pása - dostanete sa z neho dva výjazdy - je to veľmi podobné, úprimne povedané, je to údolie (ako) v Kalifornii. Ako, práve to bolo veľmi cool, napríklad, taký Burbank ... áno, myslím, je to naozaj skvelé. Existuje veľa skutočne, veľmi skvelých predmestí. Napríklad rozvoj bývania. Je to naozaj skvelé a žije tu veľa skvelých ľudí. Našťastie mám veľa rodiny, ktorá tam žije. Takže nikdy nie sme stratení, keď robíme veci.

Aké veci tu robíte?

V zásade sa stretnite s rodinou, viete. Veľa visíme doma a veľa varím. Skúste si užiť čas s rodinou. Viete, takže ak ... ak by sme išli robiť veci, hm ... jednoducho by sme sa navzájom trafili do domov. Vieš?

Chodíte do East Fremont, napríklad Container Park alebo niečo podobné?

Nie nie nie. Niektorí z mojej rodiny áno. Vždy chodili do vkladacích mincí, ale bohužiaľ je to zatvorené. Uh, je niekoľko miest, kam sme chodili, ale my sme jednoducho zostali pod radarom.