Čistá hodnota Michaela Jacksona

Koľko stojí Michael Jackson Worth?

Čistá hodnota Michaela Jacksona: 500 miliónov dolárov

Čistá hodnota Michaela Jacksona : Michael Jackson bol americký spevák, skladateľ, herec, producent a filantrop, ktorý mal v čase svojej smrti v roku 2009 čistú hodnotu 500 miliónov dolárov. Z technického hľadiska by sa dalo tvrdiť, že v čase svojej smrti bol Michael v dlhoch vo výške 500 miliónov dolárov vďaka desaťročiam nadmerného čerpania a nadmerného požičiavania. V desaťročí medzi rokmi 1985-1995 Michael Jackson pohodlne zarobil 50 až 100 miliónov dolárov ročne zájazdom, rekordným predajom, doložkami a tovarom. Aj po svojej smrti zostal Jackson jednou z najpopulárnejších a najziskovejších celebrít na svete. Dodnes predal viac ako 750 miliónov albumov, z toho 35 miliónov sa predalo v roku nasledujúcom po jeho smrti.

Čistá hodnota smrti Michaela Jacksona: Technicky to bolo negatívnych 500 miliónov dolárov.

Najcennejším Michaelovým majetkom bol jeho hudobný katalóg. Zatiaľ čo hodnota autorských práv na jeho vlastné piesne sa odhadovala na 100 miliónov dolárov, korunným klenotom jeho čistej hodnoty bolo jeho portfólio piesní iných umelcov, najmä tých od The Beatles. Prvý Michaelov vstup do vlastníctva hudobných práv sa začal zakúpením katalógov Kameň rodiny Sly a rodiny začiatkom 80. rokov. Potom kúpil sériu klasických singlov ako „Great Balls of Fire“, „Shake Rattle Rattle and Roll“, „When a Man Loves a Woman“ a „Runaround Sue“. Ale najväčšia výhra prišla v novembri 1984, keď Michael kúpil Chrobáky katalógová hudba pre štvorkolky za 47,5 milióna dolárov. Chrobáky katalóg bol nakoniec zlúčený so spoločnosťou Sony a vznikol spoločný podnik 50/50 s názvom Sony / ATV, ktorý sa dnes odhaduje na hodnotu 2 miliardy dolárov .

Počas svojho života Jackson zarobil okolo 500 miliónov dolárov na svojej vlastnej hudbe, koncertoch, videách a schváleniach, ale v čase svojej smrti v roku 2009 mal v podstate dlh 500 miliónov dolárov. Jackson zostal bez peňazí potom, čo minul všetky svoje peniaze na komplikovane komplikovaný a luxusný životný štýl. Len za svoj životný štýl utratil 30 až 50 miliónov dolárov ročne a zhromaždil obrovské nezaplatené účty so svojimi právnikmi, agentmi a publicistami. Niekoľko najdôležitejších vecí:

  • 17 miliónov dolárov na kúpu Ranča Neverland plus 5 miliónov dolárov na ročné náklady na údržbu
  • 20 miliónov dolárov na urovnanie sporu týkajúceho sa obťažovania detí.
  • 65 miliónov dolárov na rôzne videoprojekty, vrátane 35-minútového filmu „Duchovia“, ktorý napísal ako autor spolu so Stephenom Kingom
  • 12 miliónov dolárov za rozvod s matkou Debbie Rowe.
  • 5 miliónov dolárov na ročných splátkach úrokov z jeho dlhov.
  • Desiatky miliónov utratených za Bentleyovcov, starožitnosti, umenie, oblečenie, šimpanzy, rukavice pokryté diamantmi a iné drobnosti.

Na financovanie svojho pokračujúceho bohatého životného štýlu si Jackson vzal pôžičku vo výške 380 miliónov dolárov oproti hodnote jeho hudobného katalógu. Popová hviezda bola notoricky naivná, pokiaľ ide o jeho financie, a mal prehnaný pocit svojej novej hodnoty. Na sklonku života vstúpil do vývrtky finančných transakcií s bankami, hedžovými fondmi a inými pochybnými postavami v snahe zachovať si životný štýl a profesionálne i finančne sa vrátiť. Pred svojou smrťou strávil Michael celú pôžičku vo výške 380 miliónov dolárov a nemal veľkú nádej na splácanie úrokov, nehovoriac o splácaní istiny. Tento dlh je hlavným dôvodom, prečo bol Michael nútený zorganizovať comebackové turné „This Is It“, ktoré bolo pravdepodobne príčinou jeho smrti.

Michael Jackson - Čistá hodnota smrti

Michael Jackson Net Worth / FRANCIS Sylvain / AFP / Getty Images

V rokoch po jeho smrti vykonali exekútori Michaela Jacksona agresívny finančný návrat. Jedným z ich primárnych cieľov bolo vrátiť panstvu solventnosť, aby nemuseli predávať jeho cenené hudobné portfólio. Michaelov závet výslovne prenechal 40% jeho majetku jeho trom deťom, aby sa rozdelili rovnomerne. Ďalších 20% bolo ponechaných na rôzne detské charity a konečných 40% zostalo na podporu jeho matky Katherine. Po Katherine smrti sa týchto 40% zostatku dostane k Michaelovým deťom.

Počínajúc takmer hneď po Michaelovej smrti sa jeho vykonávatelia presunuli, aby zhromaždili financie popovej hviezdy. Okamžite predali Michaelove budúce hudobné práva spoločnosti Sony za 250 miliónov dolárov, čo je technicky najväčší rekordný obchod v histórii. Jeho právnici tiež vyčesali tisíce hodín osobného domáceho videa z posledného roku jeho života, aby vytvorili film s názvom „This Is It“, ktorý bol uvedený do kín po celom svete. K dnešnému dňu film získal viac ako 500 miliónov dolárov. Po úspechu filmu a nahrávacej zmluve prišlo zavolať mnoho ďalších schvaľovateľov. Pepsi uzavrela dohodu o licenciách na imidž Michaela. Cirque du Solei priniesol dve šou Las Vegas týkajúce sa jeho hudby a imidžu. Jacksonova pozostalosť je partnermi 50/50 s Cirque du Solei na oboch výstavách. Ďalej Michael Jackson nechal desaťtisíce osobných vecí a pamätných predmetov, ktoré sú uložené v troch obrovských skladoch v južnej Kalifornii. Predmety sa majú skladovať, kým všetky jeho tri deti nedovŕšia 18 rokov. Vtedy sa môžu rozhodnúť, čo si chcú ponechať a čo môžu vydražiť. Stane sa tak v roku 2020.

Čistá hodnota Michaela Jacksona po smrti : Odkedy Michael Jackson zomrel v roku 2009, jeho majetok priniesol viac ako 700 miliónov dolárov. Viac ako ktorýkoľvek iný žijúci umelec v tom čase. Jeho exekútori ľahko splatili jeho pôžičku od spoločnosti Sony a zabezpečili budúcnosť jeho hudobného katalógu za miliardy dolárov. Míľniky zárobkov:

  • 2018: 400 miliónov dolárov
  • 2017: 75 miliónov dolárov
  • 2016: 825 miliónov dolárov
  • 2015: 115 miliónov dolárov
Čistá hodnota Michaela Jacksona

Michael Jackson

Čistá hodnota: 500 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 29. augusta 1958 - 25. júna 2009 (50 rokov)
Rod: Muž
Výška: 1,75 m
Povolanie: Zabávač, skladateľ, hudobník, choreograf, hudobný producent, herec, podnikateľ, filmový producent, tanečník, skladateľ filmovej skóre
Národnosť: Spojené štáty americké
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia