Michael Bolton Čistá hodnota

Koľko stojí Michael Bolton Worth?

Čistá hodnota Michaela Boltona: 80 miliónov dolárov

Čistá hodnota Michaela Boltona: Michael Bolton je americký spevák a skladateľ, ktorý má čistú hodnotu 80 miliónov dolárov. Aj keď pôvodne začal svoju kariéru ako spevák hard rocku a heavy metalu v 70. a 80. rokoch, Bolton zmenil prevodové stupne a koncom 80. rokov začal nahrávať pop-rockové balady. Michael počas svojej kariéry predal viac ako 75 miliónov nahrávok. Jeho piesne často dosiahli vysoké priečky v hitparádach a jeho hudba bola kritikmi dobre prijatá, pretože dostal dve ceny Grammy.

Skorý život: Michael Bolotin sa narodil 26. februára 1953 v New Haven v štáte Connecticut. Vyrastal v židovskej rodine ako najmladšie z troch detí a bol svedkom rozvodu svojich rodičov vo veku 13 rokov.

Hudobná kariéra: Bolton začal svoju hudobnú kariéru v roku 1975, pôvodne profesionálne používal svoje rodné meno Bolotin. V jeho ranej kariére dominovali aktivity s Blackjack, hardrockovou kapelou, ktorá sa kedysi otvárala pre Ozzyho Osbourna, keď bol na turné. Potom začal používať priezvisko „Bolton“ a zameral sa na písanie piesní. Jeho prvým veľkým hitom ako skladateľ bol skladba How How I I Supposed to Live Without You, ktorá bola napísaná pre Lauru Branigan.

Michael dosiahol vrchol ako „ľahko počúvateľný“ spevák koncom 80. a začiatkom 90. rokov a vydal hity ako „(Sittin 'On) Dock of the Bay“. Ďalšiu klasiku pojal s filmom „Georgia on My Mind“, ktorý tiež dobre mapoval. V roku 1991 vydal Bolton album „Time, Love & Tenderness“, ktoré obsahovalo hit „When a Man Loves a Woman“, ktorý získal Grammy.

Počas svojej kariéry Bolton spolupracoval s celým radom umelcov, ako sú Ray Charles, Celine Dion, Zucchero a mnohí ďalší. V roku 1997 vydal hit číslo jedna „Go the Distance“, ktorý bol uvedený vo Disney filme „Hercules“. Počas nasledujúcich niekoľkých rokov Bolton absolvoval rozsiahle turné. V roku 2001 vydal album „Only a Woman Like You“, ktoré obsahovalo skladby spoluautorom Shanie Twain. V roku 2009 Twain nadviazal na album „One World One Love“.

V roku 2013 Bolton spolupracoval so spevákmi ako Kelly Rowland, Melanie Fiona a Orianthi na svojom albume „Ain't No Mountain High Enough: A Tribute to Hitsville USA“. Počas nasledujúcich dvoch rokov sa Michael objavoval a spieval v rôznych reklamách spoločnosti Honda. Objavil sa aj v reklame na Pizza Hut. V roku 2018 ohlásil nové turné v Anglicku.

Filmová kariéra: Michael Bolton sa v priebehu rokov zúčastnil viacerých hereckých vystúpení. Mnohé z nich boli v hlavných úlohách, napríklad v snímkach „Meet Wally Sparks“ a „Two and a Half Men“. Bol tiež súťažiacim už jedenástu sezónu Dancing with the Stars.

Bolton sa navyše ukázal ako etablovaný riaditeľ. Režíroval film „American Dream: Detroit“, dokumentárny film, ktorý vyzdvihol ekonomický návrat Detroitu. Dokument obsahoval rozhovory s niekoľkými vedúcimi predstaviteľmi v oblasti zábavy a biznisu v meste, ako sú Francis Ford Coppola, Aretha Franklin, Alice Cooper a Jerry Bruckheimer.

(Foto: Samir Hussein / Getty Images)

Právne otázky: V roku 1992 Michaela Boltona žalovala skupina Isley Brothers, skupina R&B. Isley Brothers tvrdili, že Boltonova pieseň „Love is a Wonderful Thing“ bola úplne ukradnutá z ich vlastnej piesne, ktorá mala presne rovnaký názov a bola zverejnená oveľa skôr v roku 1966. V roku 1994 porota v Los Angeles rozhodla v prospech Isley Brothers , identifikujúc päť samostatných oblastí, v ktorých Bolton plagoval svoju prácu. Boltonovi, jeho skladateľovi a vydavateľstvu Sony Publishing, bolo nariadené, aby odškodnili Isley Brothers vo výške 5 miliónov dolárov. To bola najvyššia suma, aká kedy bola za hudobný plagiát ocenená.

Bolton a jeho spolupracovníci sa proti rozsudku odvolali a nasledujúcich sedem rokov pokračovali v boji s Isley Brothers pred súdom s úmyslom nájsť spôsob, ako túto šesťcifernú sumu obísť. Právna bitka sa nakoniec skončila v roku 2001, keď Najvyšší súd Spojených štátov odmietol prejednať odvolanie podané Boltonovým právnym tímom. Výsledkom bolo, že bratia Isleyovci dostali 4,2 milióna dolárov od spoločnosti Sony Music, 932 924 dolárov od Boltona a 220 785 dolárov od skladateľa Boltona.

Vzťahy: V roku 1975 sa Bolton oženil so svojou prvou manželkou Maureen McGuireovou. V priebehu ich vzťahu mala dvojica spolu tri deti. S McGuireom sa následne rozviedli v roku 1990. V roku 1992 začal Michael randiť s herečkou Nicollette Sheridan. Vzťah trval tri roky, avšak opäť sa dali dohromady v roku 2005 - desať rokov po ich počiatočnom rozchode. V roku 2006 sa pár zasnúbil, hoci v roku 2008 sa potvrdilo, že zasnúbenie zrušili.

Nehnuteľnosť: V roku 2008 sa objavila správa, že Michael Bolton uviedol na trh veľké sídlo za 11 miliónov dolárov. Nehnuteľnosť sa nachádza v Westport v štáte Connecticut a má rozlohu viac ako 9 600 stôp štvorcových. Táto nehnuteľnosť na pobreží leží na okraji Nashovho rybníka s pozemkom s rozlohou 2,71 akrov. Na záhrade je tiež bazén v letovisku.

Bolton celkovo dal na predaj dve samostatné pozemky, pričom druhá nehnuteľnosť mala obytnú plochu asi 5 400 štvorcových stôp a 1,2 akra pôdy. Pred uvedením tejto menšej nehnuteľnosti na trh ju Bolton využíval ako súkromné ​​hudobné štúdio. Prvú väčšiu nehnuteľnosť kúpila speváčka ešte v roku 1991 za 975 000 dolárov, zatiaľ čo druhú menšiu nehnuteľnosť kúpila v roku 1992 za nezverejnenú sumu. V roku 2015 sa Bolton zjavne stále snažil nehnuteľnosti predať.

Michael Bolton Čistá hodnota

Michael Bolton

Čistá hodnota: 80 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 26.02.1953 (68 rokov)
Rod: Muž
Výška: 1,75 m
Povolanie: Spevák, skladateľ, hudobník, filmový producent, umelec, skladateľ, herec, hudobný umelec
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2020
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia