Baskický Cabernet Sauvignon

Víno: Los Vascos Cabernet Sauvignon.

Hrozno: cabernet sauvignon

koľko stojí daphne oz

Kraj: Údolie Colchagua, ČileRočník: 2009

Cena: 7,99 dolárov

V skle: Los Vascos Cabernet Sauvignon je hlboká polopriehľadná purpurovo červená farba s hustým jadrom, ktoré prechádza do jemnej karmínovej obruby so stredne vysokou maľovanou viskozitou.

Na nose: Zo skla vychádza vážna koncentrácia so zrelým drveným čiernym ovocím, v ktorej dominuje creme de cassis, čierne čerešne, ostružiny a jemné sladké ríbezle, za ktorými nasledujú džemy zo sladkého drievka, fenolové zlúčeniny, odkazy z duba, korenie, tabakový list. a minerály poháňané zemou.

Na chuti: Toto víno je veľkým sústom štipľavej šťavy z čiernych ríbezlí, ktoré sa veľmi podobá čilskej štruktúre kabernetu, a potom navrstvené mäkké černice, divé čerešne a bezové ovocie, ktoré vedú k bezšvovému midpalatu, ktorý je práve zrelý s čiernym ovocím a náznaky mäty a čierneho čaju. Toto dobre vyrobené víno je veľké a opojné s plným charakterom, napriek tomu je v štruktúre tanínu vláčne a jemné, čo mu dodáva veľmi hladký a dlhý záver, ktorý pretrváva s pastilkami z čiernych ríbezlí a tabakom.

Šance a konce: Los Vascos Cabernet Sauvignon sa vyrába v jednom z najstarších čilských vinárskych usadlostí jednou z popredných rodín vinárskeho sveta: Rothschildovcami. S takýmto rodokmeňom by sa dalo očakávať, že zaplatíte farme za fľašu, ale v skutočnosti je to jedna z najlepších hodnôt na trhu. Panstvo Los Vascos sa nachádza v údolí Cañeten, ktoré ponúka mikroklímu, ktorá ponúka takmer kvalitu Bordeaux. Panstvo je dostatočne veľké na to, aby produkovalo dostatočné množstvo vína na export, ako aj na domáci trh. Vinárstvo používa na vinifikáciu všetky sudy z francúzskeho duba, a to je nepochybne súčasťou jeho elegancie a jemnosti. Toto je vaše obľúbené víno ku skvelému kusu grilovaného mäsa, najlepšie k steaku z rebrových očí. Momentálne je mladý a mal by ponúkať vynikajúcu kvalitu pitia najmenej desať rokov.

koľko stojí eric bolling

Streda sa objavuje vínny stĺp Gil Lempert-Schwarz. Napíšte mu na P.O. Box 50749, Henderson, NV 89106-0749, alebo mu pošlite e-mail na adresu gil@winevegas.com.