Linda Ronstadt Čistá hodnota

Koľko stojí Linda Ronstadt Worth?

Čistá hodnota Lindy Ronstadtovej: 130 miliónov dolárov

Čistá hodnota Lindy Ronstadtovej: Linda Ronstadt je americká popová speváčka, ktorá má čistú hodnotu 130 miliónov dolárov. Je známa svojou tvorbou v širokom spektre žánrov, od ľahkej opery a country po rockovú a latinskú hudbu. Je držiteľkou 10 cien Grammy, troch cien American Music Awards a ceny Emmy.

Skorý život: Linda Maria Ronstadt sa narodila v Tucsone v Arizone 15. júla 1946. Je tretím zo štyroch detí, ktoré sa narodili Gilbertovi Ronstadtovi a Ruth Mary (rodenej Copemanovej) Ronstadtovej. Jej otec pracoval ako obchodník so strojmi a viedol spoločnosť F. Ronstadt Co. a jej matka bola žena v domácnosti. Ona a jej traja súrodenci vyrastali na rodinnom ranči, ktorý mal 10 hektárov pôdy. Je nemeckého, anglického a mexického pôvodu.

Hudobná kariéra: Ronstadt začala svoju hudobnú kariéru v 60. rokoch, najskôr v ľudovom triu so svojimi súrodencami Petrom a Gretchen. Hrali na rôznych malých miestach po meste v Tucsone. Potom v roku 1964 opustila Ronstadt vysokú školu už po semestri na Arizonskej štátnej univerzite a presťahovala sa do Los Angeles v Kalifornii. Tam uzavrela partnerstvo so svojím priateľom Bobbym Kimmelom a jeho priateľom Kennym Edwardsom a všetci traja vytvorili trio Stone Poneys. Ronstadt pôsobil ako hlavný spevák a do skupiny Capitol Records boli podpísaní v roku 1966. V roku 1969 vydal Ronstadt sólo a vydal nahrávku „Hand Sown… Home Grown“ (1969), ktorá je považovaná za prvú alternatívnu nahrávku ženskej umelkyne. Na konci 60. a začiatkom 70. rokov si pokračovala v rozvíjaní svojej reputácie v rozvíjajúcich sa scénach folklórneho a country rocku v Kalifornii a koncertovala so známymi hudobníkmi ako Doors a Neil Young.

Popularita jej albumov v 70. rokoch, ako napríklad „Heart Like a Wheel“ (1974), „Simple Dreams“ (1977) a „Living in the USA“ (1978), jej pomohla etablovať sa ako jedna z prvých ženských rockových kapiel. hviezdy a často sa o nej hovorilo ako o „kráľovnej rocku“ alebo o „prvej dáme rocku“. Okrem svojej hudby a zvuku bola Ronstadt rovnako známa svojím rock-and-rollovým imidžom, ktorý viackrát zdobila obálky publikácií ako Rolling Stone, Newsweek a Time.

Počas 80. rokov nepoľavila a jej albumy „Mad Love“, „What's New“, „Canciones de Mi Padre“ a „Cry Like a Rainstorm, Howl Like the Wind“ boli certifikované ako multiplatinové.

Počas svojej dlhej a slávnej hudobnej kariéry pracovala Ronstadt s nespočetnými umelcami, ako sú Bette Midler, Frank Zappa, Dolly Parton, Neil Young a Johnny Cash. Bola uvedená na viac ako 120 albumoch. Vďaka predaju viac ako 100 miliónov nahrávok sa z nej stala jedna z najpredávanejších umelkýň všetkých čias. Jej viac ako 30 štúdiových albumov obsahovalo 38 singlov v hitparádach Billboard Hot 100. Aj keď mala za sebou desať hitov Top 10, jej jediným singlom č. 1 bol „Nie si dobrý“. Väčšina jej nahrávok je však buď certifikované zlato, platina alebo viacplatina, čo je impozantný výkon. Ronstadt vydala svoj posledný úplný album v roku 2004, svoj posledný živý koncert uskutočnila v roku 2009 a svoj hudobný dôchodok ohlásila v roku 2011. V Rock and Roll Hall of Fame bola uvedená v roku 2014. V roku 2011 získala latinskú Grammy Cena za celoživotné dielo a v roku 2016 získala cenu Grammy za celoživotné dielo.

Ostatné projekty: Okrem hudby sa Ronadnovým aktivitám venuje napríklad písanie a herectvo. V roku 2013 vydala autobiografiu s názvom Simple Dreams: A Musical Memoir. Vydali ju Simon & Schuster. K dispozícii je aj španielska verzia knihy „Sueños Sencillos - Memorias Musicales“.

Okrem mnohých televíznych vystúpení ako ona sama sa Ronstadt pustil aj do koncertov ako 'Saturday Night Live', 'Playboy After Dark' (1970), 'The Muppet Show' (1980) a 'The Simpsons' (1992). muzikály. V roku 1980 hrala Mabel Stanley vo filmovej verzii filmu „The Pirates of Penzance“. Túto rolu si zopakovala v predstavení na Broadwayi (1981-1982), za ktoré bola nominovaná na cenu Tony Cena pre najlepšiu herečku v muzikáli. Potom si opäť zahrala Mabel Stanley v celovečernom filme The Pirates of Penzance (1983) po boku Kevina Kline a Angely Lansbury, za ktorú bola nominovaná na cenu Zlatý glóbus za najlepšiu herečku - muzikál alebo komédia.

Osobný život: Ako rástla jej sláva, Ronstadtov osobný život bol čoraz viac verejný. Záujem o jej osobný život čiastočne podporil jej vzťah s vtedajším guvernérom Kalifornie Jerrym Brownom koncom 70. rokov. Nielenže sa Ronstadt a Brown objavili v apríli 1979 na titulnej strane časopisu Newsweek, ale tiež na titulkách časopisov ako Us Weekly a People. V roku 1983 randila s hercom a komikom Jimom Carreym, hoci sa rozišli po iba ôsmich mesiacoch spolu. Na konci roku 1983 sa zasnúbila s režisérom Georgom Lucasom. Rozišli sa v roku 1988. Napriek mnohým známym vzťahom sa Ronstadt nikdy neoženil. Osvojila si však sama dve deti: dcéru Mary Clementine v decembri 1990 a syna Carlosa v roku 1994.

Bolo oznámené, že kvôli Parkinsonovej chorobe v roku 2013 už nemohla spievať, čo malo za následok stratu svalovej kontroly. Táto diagnóza bola neskôr zvrátená v roku 2019 a diagnostikovali jej progresívnu supranukleárnu obrnu. Dôvodom nesprávnej diagnózy je, že Parkinsonova a progresívna supranukleárna obrna vykazujú mnoho podobných príznakov.

Nehnuteľnosť : Linda predtým vlastnila impozantné pobrežné sídlo v Malibu, ktorého sa určite mala držať, pretože o desaťročia neskôr ho majiteľ predal za 16 miliónov dolárov. Dnes Linda udržiava domy v San Franciscu a Tuscone.

Linda Ronstadt Čistá hodnota

Linda Ronstadt

Čistá hodnota: 130 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 15. júla 1946 (74 rokov)
Rod: Žena
Výška: 1 575 m
Povolanie: Skladateľ, spevák, hudobník, hudobný producent, herec
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2020
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia