Lin-Manuel Miranda Čistá hodnota

Koľko stojí Lin-Manuel Miranda Worth?

Čistá hodnota spoločnosti Lin-Manuel Miranda: 80 miliónov dolárov

Čistá hodnota a plat Lin-Manuela Mirandu: Lin-Manuel Miranda je americký skladateľ, libretista, textár, herec a rapper, ktorý má čistú hodnotu 80 miliónov dolárov. Miranda je pravdepodobne najlepšie známy pre svoju úspešnú kariéru vo svete broadwayských muzikálov a počas svojej kariéry získal množstvo ocenení. Miranda, multitalentovaný umelec, si získava ohlasy u kritikov, či už koná na javisku alebo ťahá nitky v zákulisí.

Skorý život: Lin-Manuel Miranda sa narodil 16. januára 1980 v New Yorku. Vyrastal po boku jednej sestry rodičmi s portorickými koreňmi a počas dospievania aspoň raz ročne navštevoval národ dedičstva svojej rodiny. Miranda sa hudobnému divadlu začal najskôr venovať na vysokej škole, keď začal písať svoje vlastné muzikály.

Po ukončení strednej školy prešiel Lin-Manuel na univerzitu Wesleyan. Počas druhého ročníka napísal predčasný draft pre film „Vo výškach“. Divadelné oddelenie jeho školy hru prijalo a po prvýkrát ju hrala v roku 1999 Univerzita Wesleyan. Počas svojho pôsobenia na vysokej škole Miranda napísal ďalšie hry a účinkoval v mnohých školských inscenáciách.

Kariéra: Do roku 2002 bola Miranda pripravená uviesť na profesionálnej scéne do života film „In the Heights“. Aby sa to podarilo, spojil sa so skúseným divadelným režisérom Thomasom Kailom. Miranda a tím ďalších jednotlivcov doladili scenár, ktorý sa odohrával mimo Broadway. Do roku 2008 boli pripravení debutovať v muzikáli na Broadwayi po prvýkrát.

Film „In the Heights“ bol čoskoro nominovaný na 13 cien Tony, pričom domov si odniesol štyri - vrátane ceny za najlepší muzikál a najlepšiu hudbu. Film „In the Heights“ navyše získal cenu Grammy za najlepší album hudobného divadla. Okrem napísania hry hral Lin-Manuel v hre aj hlavnú úlohu Usnaviho a vďaka tomu si vyslúžil významnú kritickú chválu.

V ďalšom období sa Miranda predstavila v Los Angeles a opäť hrala hlavnú rolu. Napísal aj ďalšie hry, aj tie v španielskom jazyku. Pretože bol teraz slávnou osobnosťou vo svete zábavy, bol pozvaný prispievať piesňami do rôznych muzikálov a začal sa objavovať aj v televíznych seriáloch. V roku 2007 sa objavil v epizódach filmov „The Sopranos“, „House“ a „Sesame Street“. Keď už bolo povedané všetko, Miranda stále pracoval ako učiteľ angličtiny na svojej starej strednej škole. Podporil sa aj komponovaním hudby pre rôzne reklamy.

V ďalšom období sa Lin-Manuel presadil aj ako rapper. Už v roku 2003 založil hip-hopovú improvizačnú skupinu Freestyle Love Supreme a okolo 2000 začali koncertovať po celom svete. Boli tiež predmetom televíznej šou a broadwayského muzikálu.

Ďalším veľkým úspechom pre Lin-Manuela Mirandu bol v roku 2011, keď mal premiéru film „Bring it On: The Musical“. Miranda napísala text a hudbu k tomuto muzikálu a neskôr mal na Broadwayi obmedzený priebeh so silnými ohlasmi. V roku 2012 si zarezervoval rolu v oceňovanom broadwayskom filme „Merrily We Roll Along“. Miranda neskôr napísal text a hudbu k piesni „21 Chump Street“, ktorá mala premiéru v roku 2014. V tom roku sa objavil aj v ďalšom muzikáli s názvom „Tick, Tick ... Boom!“

Počas tohto obdobia sa Miranda tiež tešila obmedzenému vystupovaniu vo filmových a televíznych projektoch. V roku 2012 si zarobil malú rolu v celovečernom filme Disney „Odd Life of Timothy Green“. Ďalej sa objavoval v televíznych programoch ako „Modern Family“, „Do No Harm“ a „How I Met Your Mother“.

V roku 2015 posunul Lin-Manuel Miranda svoju kariéru na úplne inú úroveň premiérou svojho najúspešnejšieho muzikálu: Hamilton: Americký muzikál. Už v roku 2008 sa Miranda pohrávala s myšlienkou vytvorenia muzikálu zameraného na život Alexandra Hamiltona. Strávil roky zdokonaľovaním hry, kým bol pripravený hrať hlavnú úlohu a uviesť príbeh do života na javisku. Relácia bola taká populárna, že si ľudia kupovali žrebovacie lístky, aby mali možnosť hru vidieť. Kritici si obľúbili aj film „Hamilton: Americký muzikál“ a okrem mnohých ďalších ocenení získal cenu Tony za najlepší muzikál.

Mimo divadelného sveta má Lin-Manuel Miranda silné väzby na Disney. V roku 2014 prispel hudbou a textom do filmu „Moana“. Budúci rok pracoval spolu s Disneyom na filme „Star Wars: The Force Awakens“, ktorý prispel jednou skladbou pre scénu v kantíne. V roku 2017 pracoval ako hlasový herec vo filme „DuckTales“, kde hrával ako Gizmoduck. Zahral si aj Jacka na lampu v Disneyho hranom reštarte „Mary Poppins sa vracia“. V roku 2019 sa Miranda opäť vrátila do sveta hviezdnych vojen s filmom „The Rise of Skywalker“, napísala jednu pieseň a v krátkom portréte sa predstavila ako odbojárka.

Príjmy 2020: V období od júna 2019 do júna 2020 zarobil Lin-Manuel 45 miliónov dolárov.

(Foto: Rich Polk / Getty Images pre IMDb)

Koľko robí Lin-Manuel Miranda Hamiltonom?

Do roku 2018 zarobil Hamilton 365 miliónov dolárov. Od roku 2020 mala šou vyššie ako 500 miliónov dolárov. Ako jediný tvorca, autor, skladateľ a niekdajšia hviezda Hamiltona má Lin-Manuel Miranda nárok na 7% zníženie brutto brutto. Podľa rôznych správ táto dohoda vedie k tomu, že Miranda každý týždeň počas prehliadky prehliadky získa kontrolu autorských honorárov vo výške 105 000 dolárov. To je približne 5,5 milióna dolárov ročne - s Mirandou, ktorá nikdy nezdvihne prst. Do roku 2017 tieto licenčné poplatky priniesli spoločnosti Miranda asi 12,7 milióna dolárov.

Aby toho nebolo málo, vo februári 2020 Disney zaplatil 70 miliónov dolárov za filmové práva na Hamiltona.

Nehnuteľnosť: V roku 2008 Miranda kúpil nehnuteľnosť pre svojich rodičov v susedstve Inwood na severe Manhattanu. Jeho rodičia až do roku 2013 obsadili byt s rozlohou 1 125 štvorcových stôp a potom bol uvedený na trh za necelý milión dolárov. V roku 2019 kúpil Lin-Manuel kníhkupectvo Drama Book Shop v New Yorku. Manuel pred rokmi napísal do kníhkupectiev pôvodný koncept časopisu „In the Heights“ a obchod kúpil, aby zabránil ukončeniu činnosti.

Lin-Manuel Miranda Čistá hodnota

Lin-Manuel Miranda

Čistá hodnota: 80 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 16. januára 1980 (41 rokov)
Rod: Muž
Povolanie: Herec, textár, skladateľ, rapper, dramatik, divadelný režisér
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2020
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia