LeBron James Čistá hodnota

Koľko stojí LeBron James Worth?

Čistá hodnota LeBron James: 500 miliónov dolárov

Plat LeBrona Jamesa

100 miliónov dolárov ročne

Čistá hodnota LeBron James James 2020: LeBron James je americký profesionálny basketbalista a podnikateľ, ktorý má čistú hodnotu 500 miliónov dolárov. LeBron James každý rok zarobí na plate okolo 40 miliónov dolárov z NBA a zhruba 55 miliónov dolárov na doplatkoch. Tým sa jeho celkový ročný príjem zhruba zvyšuje 100 miliónov dolárov . Medzi júnom 2016 a 2017 zarobil LeBron 86 miliónov dolárov. V období od júna 2017 do júna 2018 spoločnosť LeBron zarobila 85,5 milióna dolárov. V období od júna 2018 do júna 2019 zarobil ďalších zhruba 85 miliónov dolárov.

Kariérne zárobky : Počas svojich prvých 10 sezón v NBA zarobil LeBron James iba na plate iba niečo cez 126 miliónov dolárov. V rovnakom období LeBron zarobil odhadom 326 miliónov dolárov na doložkách. To je 452 miliónov dolárov z jeho prvej profesionálnej dekády. V čase písania tohto článku spoločnosť LeBron mierne zarobila 600 miliónov dolárov v mzdách počas svojej kariéry (pred zdanením a výdavkami). LeBron podpísal s Lakers dvojročné predĺženie zmluvy o 85 miliónov dolárov. V čase, keď dôjde k uzavretiu zmluvy v roku 2023, LeBron zarobil na platoch NBA 428 miliónov dolárov.

Dohody o schválení : LeBron má dohody o podpore s desiatkami spoločností vrátane McDonalds, Microsoft, State Farm, Beats by Dre, Coca-Cola, Dunkin-Donuts, Baskin Robbins, Samsung, Nike a ďalších. Okrem podpory Beats od Dre, LeBron tiež vlastnil 1% spoločnosti. Počas rokov, čo pracoval ako hovorca, zarobil na autorských honorároch v celkovej výške 1 milión dolárov. Keď spoločnosť predala spoločnosti Apple za 3 miliardy dolárov, zníženie spoločnosti LeBron bolo 30 miliónov dolárov.

Nike Deal : LeBron podpísal svoju prvú dohodu o schválení spoločnosťou Nike vo veku 18 rokov. Dohoda vyplatila 90 miliónov dolárov za sedem rokov, 12,8 milióna dolárov ročne. V skutočnosti mu bolo ponúknutých 115 miliónov dolárov na podpis so spoločnosťou Reebok.

Dnes LeBron zarába 20 miliónov dolárov ročne od spoločnosti Nike vo forme platov a licenčných poplatkov za svoju podpisovú líniu topánok.

V decembri 2015 LeBron podpísal doživotnú dohodu s Nike, ktorá by v konečnom dôsledku mohla mať hodnotu viac ako 1 miliarda dolárov. Je to úplne prvá doživotná dohoda, ktorú kedy Nike ponúkla, a údajne najväčšia dohoda v histórii spoločnosti.

Zmluvy : Ako väčšina ľudí vie, LeBron preskočil univerzitu a šiel priamo k profesionálom ako prvý výber draftu NBA z roku 2003, ktorý uskutočnil tím z jeho domovského mesta Cleveland Cavaliers. Jeho prvá zmluva vyplatila počas 4 rokov 18,8 milióna dolárov. Pred sezónou 2007 - 2008 podpísal s Cavs trojročné predĺženie o 60 miliónov dolárov, ktoré zvýšilo jeho ročný plat z 5,8 milióna dolárov na 13 miliónov dolárov, 14,4 milióna dolárov a nakoniec 15,8 milióna dolárov pre sezónu 2009-2010. Do sezóny 2011 LeBron neslávne oznámil svoj úmysel odísť z Clevelandu do Miami televíznym špeciálom s názvom „Rozhodnutie“. Aj keď bol roky posmievaný zdanlivo arogantnému televíznemu špeciálu, z filmu „Rozhodnutie“ sa na charitu vybralo zhruba 6 miliónov dolárov. Keď sa LeBron presťahoval do Miami, počas šiestich rokov dosiahol trhový kurz nižší ako 110 miliónov dolárov. Urobil to preto, lebo (oprávnene) predpovedal, že by mohol vyhrať šampionát NBA v Miami spolu s Chrisom Boshom a Dwyaneom Wadeom. Počas svojej prvej sezóny s The Heat zarobil v skutočnosti Menej ako 1,2 milióna dolárov, ako zarobil v Miami.

Po štyroch sezónach s The Heat sa LeBron vrátil do Clevelandu pred sezónou 2014 - 2015. Počas rokov v Clevelande si LeBron zámerne vybral jednoročné zmluvy, aby maximalizoval svoj zárobkový potenciál každú nasledujúcu sezónu, keď stúpol platový strop NBA.

V roku 2016, nedávno po víťazstve v šampionáte NBA, podpísal LeBron s Cavs trojročný kontrakt vo výške 100 miliónov dolárov. Za prvý rok zarobil 23 miliónov dolárov. V druhom ročníku zarobil 30,963 milióna dolárov, čo z neho urobilo prvýkrát v kariére zároveň najlepšie zarábajúceho hráča ligy. V treťom roku dohody dosiahol v lige popredných 33,285 milióna dolárov.

Pred sezónou 2018 - 2019 prešiel LeBron z klubu Cavs do tímu Lakers so štvorročnou dohodou vo výške 153 miliónov dolárov, ktorá vypláca priemerný ročný plat 38 miliónov dolárov.

V novembri 2020 LeBron a Lakers ohlásili dvojročné predĺženie zmluvy o 85 miliónov dolárov, ktoré ho udrží v tíme až do roku 2023. To ročne predstavuje základný plat NBA na 42,5 milióna dolárov.

(Foto: Mike Stobe / Getty Images)

Will LeBron James bude miliardárom ? V nasledujúcom desaťročí, ale o tom viac za chvíľu. Predtým, ako sa LeBron stane miliardárom v čistom, musí sa najskôr stať členom športového klubu za miliardy dolárov. Tento klub má v súčasnosti šesť členov: Michael Schumacher (1 miliarda dolárov), Floyd Mayweather (1,1 miliardy dolárov) Jack Nicklaus (1,15 miliardy dolárov), Arnold Palmer (1,35 miliardy dolárov), Tiger Woods (1,65 miliardy dolárov) a Michael Jordan (1,9 miliardy dolárov).

Keď skombinujete jeho nový plat a nadchádzajúce potvrdenia, LeBronove kariérne zárobky ľahko dosiahnu 100 miliónov dolárov každý rok počas jeho štyroch rokov v LA. Možno bližšie k 110 alebo 120 miliónom dolárov. Aj keď bude na úrovni 100 miliónov dolárov, LeBron James do roku štyri prekoná hranicu zárobkov z kariéry vo výške 1 miliardy dolárov.

Za predpokladu, že LeBron pred odchodom do dôchodku podpíše ešte minimálne jednu trojročnú zmluvu NBA, do roku 2024 bude jeho celkový zárobok v NBA zhruba 350 miliónov dolárov. Keď to bude všetko dohromady, LeBron pravdepodobne odíde do dôchodku zhruba v roku 2025 s celkovým príjmom za kariéru okolo 1,1 miliardy dolárov. Podľa nášho odhadu, ak LeBron pôjde v šľapajach legiend ako Michael Jordan, Magic Johnson či Kobe Bryant, jeho čisté imanie prekoná v roku 2035, keď má 51 rokov, miliardu dolárov.

Skorý život : LeBron James sa narodil 30. decembra 1984 v Akron, Ohio. Keď bol LeBron ešte len kojenec, jeho matka mu dala miniatúrny obruč a basketbal, s ktorými sa celé hodiny hrával. Basketbal sa čoskoro stal LeBronovým životom a keď už bol dosť starý na to, aby hral na svoju základnú školu, na ihrisku okamžite exceloval. LeBron navštevoval strednú školu v St Vincent-St Mary, kde sa ako druhák stal najmladším človekom, ktorý kedy vstúpil do prvého tímu USA Today All USA. V juniorskom veku bol vyhlásený za národného hráča roka Gatorade. To bolo tiež okolo tohto času že on stal sa známy ako 'King James'. James sa začal objavovať na obálke časopisu 'SLAM' a časopisu Sports Illustrated, aj keď bol ešte na strednej škole. Každému bolo jasné, že LeBron má byť superstar NBA.

LeBron James Čistá hodnota

Jason Miller / Getty Images

LeBron James bol vybraný Clevelandom Cavaliers ako prvý celkový výber draftu NBA 2003. Počas svojej prvej sezóny bol najmladším hráčom, ktorý kedy získal 40 bodov v jednej hre, a zároveň najmladším hráčom, ktorý bol kedy zvolený za nováčika roka. Okrem toho, že hral za Cavaliers, hral aj za olympijský basketbalový tím Spojených štátov a na OH 2004 a 2008 získal bronzové a zlaté medaily. V rokoch 2012 a 2013 vyhrali šampionáty NBA LeBron a The Miami Heat. Bol tiež zvolený za MVP oboch sérií.

Osobný život a nehnuteľnosti : James má tri deti so svojou stredoškolskou láskou Savannah Brinsonovou. Keď žili v Miami, rodina Jamesovcov vlastnila sídlo v hodnote 9 miliónov dolárov s výhľadom na záliv Biscayne v Coconut Grove. V novembri 2015 LeBron kúpil kaštieľ s rozlohou 9 350 metrov štvorcových v štvrti LA Brentwood za 21 miliónov dolárov. V tom čase to bola najvyššia cena za dom v susedstve. V novembri 2017 spoločnosť LeBron dala 23 miliónov dolárov na ĎALŠIE sídlo v Brentwoode.

Po návrate do Ohia vlastní LeBron jeden z najdrahších domov v oblasti Clevelandu. Nachádza sa v Bath Township. Dom, ktorý si LeBron nechal postaviť na mieru, odhadujú daňové úrady v Ohiu na 9,5 milióna dolárov. Má celkom 20 izieb na 30 000 štvorcových stôp obytného priestoru. Nehnuteľnosť kúpil ešte v roku 2003, keď mal 18 rokov po vstupe do NBA.

Zábava SpringHill : LeBron a jeho obchodný partner Maverick Carter sú spoluzakladatelia produkčnej spoločnosti SpringHill Entertainment. Spoločnosť produkovala filmy, dokumenty a televízne programy.

Blaze Pizza : V roku 2012 sa spoločnosť LeBron rozhodla investovať do startupu s názvom Blaze Pizza. V tom čase mal zmluvu s McDonaldom. V roku 2017 LeBron skutočne odmietol ponuku predĺženia spoločnosti McDonald's o 15 miliónov dolárov, aby mohol ísť all-in s Blaze Pizza. Od tohto písania tohto článku vlastní najmenej 21 franšíz na pizzu Blaze a spoločnosť je jedným z najrýchlejšie rastúcich reštauračných reťazcov všetkých čias. Akciový podiel LeBronu na najnovšom ocenení spoločnosti má hodnotu 40 miliónov dolárov.

Liverpool FC : Aj keď je konečným cieľom LeBronu vlastniť tím NBA, medzitým si bude musieť vystačiť s vlastníctvom futbalového tímu. V roku 2011 LeBron uzavrel dohodu o kúpe 2% podielu v klube Liverpool F.C. od väčšinových majiteľov klubu, Fenway Sports Group (majitelia Red Sox). V rokoch, keď došlo k uzavretiu dohody, Liverpool vyhral turnaj Ligy majstrov UEFA a jeho hodnota sa rozrástla na 2 miliardy dolárov. Podiel spoločnosti LeBron má hodnotu minimálne 40 miliónov dolárov.

Citáty o úspechu:

„Využijem všetky svoje nástroje, svoje schopnosti dané Bohom a urobím si s nimi čo najlepší život.“

„Nemôžeš sa báť zlyhať. Je to jediný spôsob, ako uspeješ - nebudeš uspieť neustále, a ja to viem. “

LeBron James Čistá hodnota

Lebron James

Čistá hodnota: 500 miliónov dolárov
Plat: 100 miliónov dolárov ročne
Dátum narodenia: 1984-12-30
Rod: Muž
Výška: 2,05 m
Povolanie: Basketbalista, športovec, televízny producent, scenárista, herec hlasu
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2020

Zisk LeBrona Jamesa

Kliknutím rozbalíte
  • Miami Heat (2012 - 2013) 17 545 000 dolárov
  • Miami Heat (2011 - 2012) 16 022 500 dolárov
  • Miami Heat (2010-11) 14 500 000 dolárov
  • Cleveland Cavaliers (2009-10) 15 779 912 dolárov
  • Cleveland Cavaliers (2008-09) 14 410 581 dolárov
  • Cleveland Cavaliers (2007-08) 13 041 250 dolárov
  • Cleveland Cavaliers (2006-07) 5 828 090 dolárov
  • Cleveland Cavaliers (2005-06) 4 621 800 dolárov
  • Cleveland Cavaliers (2004-05) 4 320 360 dolárov
  • Cleveland Cavaliers (2003-04) 4 018 920 dolárov
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia