Získajte informácie o miestnej histórii s výletom do parku Old Spanish Trail Park

3615195_3615195_

Old Spanish Trail Park je jedinečný medzi miestnymi rekreačnými lokalitami a zameriava sa na ranú históriu údolia Las Vegas, keď to bola hlavná zastávka na historickej pozemnej trase spájajúcej osady v španielskom Novom Mexiku a Kalifornii. 2700 míľ stará španielska trasa si zaslúžila uznanie za to, že bola v roku 2002 zaradená medzi národné historické chodníky.

Tento nový park Clark County, ktorý je vyhradený v novembri, zachováva cestu po starej ceste, ktorá smerovala z Las Vegas Springs k potokom a vyviera pozdĺž základne útesov Red Rock. Cesta územím Las Vegas sa začala v roku 1829, keď sa mladý Rafael Rivera oddelil od expedície vedenej novozélandským obchodníkom Antoniom Armijo. Rivera nasledoval Las Vegas Wash up od rieky Colorado po mesa, kde videl vodu a vegetáciu. Miesto, ktoré dostalo názov Las Vegas, španielsky názov lúk, sa stalo kľúčovým kempingom s vodou a pasienkami pre hospodárske zvieratá na pozemnom chodníku Armijo.

Rozdelenie obkolesilo park Old Spanish Trail Park, ktorý sa nachádza na 10 árovom pozemku na ulici Cimarron Road a na ulici Tara Avenue, južne od Sahary Avenue a západne od Buffalo Drive. Nový park, krásne upravený s pôvodnou vegetáciou a otvorenými trávnatými plochami, má čo ponúknuť. Návštevníci tu nájdu turistické chodníky s informačnými značkami, zatienené miesta na pikniky, dobré parkovisko, vodu a toalety. Ihrisko so západnou tematikou evokuje kemping, kde sochy odpočívajúcich koní pozývajú deti vyliezť a sadnúť si obkročmo. Staromódne svetlá so starožitným povrchom osvetľujú chodníky a ihrisko po zotmení. Pozornosť k detailom v tomto parku zvyšuje jeho príťažlivosť.Nový park existuje vďaka vynaloženému úsiliu niekoľkých odborníkov na miestnu históriu, plánovačov parkov a spolupracujúcich federálnych a krajských agentúr. Vo februári 2001 miestni obyvatelia Marvin Nick Saines a Gary Beckman objavili miesto so Starou španielskou trasou rozprestierajúcou sa na 10 akroch, keď skúmali letecké fotografie na posúdenie okolitého majetku z hľadiska životného prostredia.

Je vo vlastníctve BLM a prenajatý školskému okresu Clark County pre budúce školské sídlo, stará trasa bude čoskoro stratená. Plány na jeho zachovanie ako parku sa objavili, nakoniec zahŕňali mnoho zainteresovaných jednotlivcov a agentúr. Výmena pozemku zachránila miesto ako park a miesto školy umiestnila na iný pozemok, ale nie skôr, ako nesprávne smerovaný buldozér vymazal skutočnú cestu. Návštevníci parku dnes kráčajú po ceste starostlivo zrekonštruovanej z fotografií a máp.

Saines, nevadský riaditeľ Coloradskej asociácie Old Spanish Trail Association, viedol tím, ktorý zahŕňal geológov, archeológov, historikov, parkov a špecialistov na rekreáciu a ďalších. Ich tímová práca mala za následok zasvätenie nového zariadenia na jeseň 2008.

Časom cez zimu, aby sa etabloval, terénne úpravy poskytujú návštevníkom ukážku divých kvetov a kvitnúcich púštnych vŕb. Park bude atraktívnejší len vtedy, keď sa pôvodné rastliny rozrastú a budú sa napĺňať. Historické chodníky sú dnes oveľa príťažlivejšie ako v dávnych dobách, keď to bola obyčajná rozloha bezútešnej mojavskej krajiny pokrytá škvrnito kreozotovými kríkmi. Príležitostný vodič mulíc v tých dňoch to mohlo byť vidieť oživené kvetmi každých desať rokov po dobrých zimných dažďoch.

Prechádzka po chodníkoch parku a zastavenie sa, aby ste absorbovali informácie o interpretačných značkách, poskytujú osviežujúci kurz o histórii oblasti. Značky pozdĺž Starej španielskej cesty vysvetľujú jej dôležitosť pri osídľovaní juhozápadu a poukazujú na niektoré farebné historické postavy, ktoré ju používali, napríklad na mexických a amerických obchodníkov, španielskych obchodníkov s otrokmi, mimo zákon zlodejov koní, vojenských dobrodruhov, hraničiarov, horárov, imigrantov , baníci a farmári. Železničiari a inžinieri diaľnic, ktorí prišli neskôr, sa zhruba vyrovnali so starým chodníkom.

Ďalšie znaky uvádzajú pôvodných obyvateľov, ktorí tu žili a hospodárili po stáročia, mormónskych staviteľov staromormonskej pevnosti a prvých farmárov, ktorých dobytok a záhrady pomáhali kŕmiť tých, ktorí chodili po stope. Zoznámte sa viac s návštevami Springs Preserve, Starej mormonskej pevnosti a Múzea okresu Clark. Niekoľko častí starého chodníka stále existuje. Sledujte ich pri ceste do štátneho parku Valley of Fire a po diaľnici 160 do priesmyku Mountain Springs.

Stĺpec Margo Bartlett Pesek sa objavuje v nedeľu.