Lawrence Welk Čistá hodnota

Koľko stojí Lawrence Welk?

Čistá hodnota spoločnosti Lawrence Welk: 150 miliónov dolárov

Čistá hodnota Lawrencea Welka: Lawrence Welk bol americký hudobník, kapelník a televízna osobnosť, ktorý mal v čase svojej smrti v roku 1992 čisté imanie 150 miliónov dolárov. To je rovnaké ako dnešných 277 miliónov dolárov. Lawrence Welk zomrel 17. mája 1992 vo veku 89 rokov. A zatiaľ čo získal prvé šťastie v zábavnom priemysle, Welkov veľký finančný úspech priniesol neskôr v živote investície do nehnuteľností.

Počas svojej kariéry moderoval populárne rozhlasové a televízne programy a popularizoval hudbu, ktorá sa stala známou ako „Champagne Music“. 'The Lawrence Welk Show' je stále jedným z najdlhšie vysielaných televíznych programov všetkých čias. Vysielal sa lokálne v LA od roku 1951 do roku 1955, potom bol publikovaný na celoštátnej úrovni po dobu 16 rokov až do roku 1971. Šou pokračovala v premiérovom publikovaní od roku 1971 do roku 1982. Welk bol známy tým, že svoje vystúpenia začínal s dnes už slávnou líniou jeden a 'ach-dva.'

Na svojom vrchole bol Lawrence jedným z najlepšie platených zabávačov na planéte a ročne zarábal milióny. V 70. rokoch bol často označovaný za druhú najbohatšiu osobu v šoubiznise, iba za sebou Bob Hope . Pre perspektívu, v 80. rokoch Forbes odhadoval čisté imanie Boba Hope na 85 miliónov dolárov. V čase, keď Hope zomrel v roku 2003, mal hodnotu 115 - 150 miliónov dolárov. To je rovnaké ako 160 - 260 miliónov dolárov v dnešných dolároch. Welk mal v čase, keď zomrel v roku 1992, hodnotu najmenej 150 miliónov dolárov, takže je možné, že bol v tom čase skutočne najbohatším človekom v šoubiznise.

Skorý život : Lawrence Welk sa narodil v Štrasburgu v Severnej Dakote 11. marca 1903. Bol šiestym z ôsmich detí narodených nemecky hovoriacim prisťahovalcom, ktoré emigrovali z terajšej Ukrajiny v roku 1892. Lawrence hovoril iba po nemecky a angličtinu sa naučil, až keď mal 20 rokov. Pred vybudovaním správnej bytovej štruktúry strávila rodina svoju prvú zimu v Severnej Dakote bývaním v prevrátenom vagóne, ktorý bol pokrytý sodou, aby udržal teplo a chlad. Lawrence opustil školu v polovici štvrtej triedy, aby vypomáhal na rodinnej farme.

V noci ho otec učil hrať na harmonike. A napriek svojim skromným prostriedkom, po rozhodnutí pokračovať v hudobnej kariére, Lawrence nejako presvedčil svojho otca, aby si kúpil vlastnú zásielkovú harmoniku za 400 dolárov. Výdavky 400 dolárov v tomto okamihu by dnes predstavovali viac ako 5 000 dolárov. Lawrence splatil svojmu otcovi celú sumu prostredníctvom poľnohospodárskych prác a iných vedľajších pracovných miest.

Na jeho 21. narodeniny Lawrence, ktorý splatil celý svoj dlh, opustil rodinu, aby si išiel za svojím snom. Počas 20. rokov 20. storočia účinkoval v niekoľkých kapelách a potom vytvoril svoj vlastný orchester. Čoskoro bola skupina „The Lawrence Welk Band“ prijatá za stanicu populárnej rozhlasovej stanice v Yanktone v Južnej Dakote. Svoju vlastnú dennú rozhlasovú šou vysadil v roku 1927. Táto šou si vyslúžila nízku úroveň slávy a pravidelné koncerty Welka v susedných štátoch, ba dokonca na stredozápade. Rozhlasová relácia prebiehala v rokoch 1927 až 1936.

Celé 40. roky 20. storočia cestoval Welk so svojou kapelou po krajine a pravidelne hrával tisíce ľudí. V roku 1951 sa Lawrence usadil v Los Angeles, kde čoskoro začal produkovať a hrať v „The Lawrence Welk Show“, ktorá sa vysielala lokálne iba na KTLA. Šou sa vysielala z Aragonskej tanečnej sály na Venice Beach. V roku 1955 sa ABC rozhodla pre celonárodné publikovanie show v rámci svojej národnej siete staníc.

Na rozdiel od všetkých ostatných vtedajších predstavení odmietol sponzorov cigariet aj piva a nenajímal by si komikov, aby sa zabávali, pretože nechcel žiadny farebný sentiment.

V roku 1971 spoločnosť ABC ukončila 16-ročný programový program, keď sa inzerenti sťažovali, že jej publikum je príliš staré. V reakcii na zrušenie dostala spoločnosť ABC viac ako milión listov, telegramov a telefónnych hovorov.

Aby sa nenechal odradiť, Welk vyrazil sám a zoradil stanice po celej krajine, ktoré súhlasili s vysielaním jeho programu v publikácii. Na svojom vrchole vysielalo program 250 staníc po celých USA - čo bolo viac, ako keď bola šou na stanici ABC.

Welk bol v roku 1996 zaradený na 43. miesto v rebríčku 50 najväčších televíznych hviezd televízneho sprievodcu. Medzi jeho najznámejšie piesne patria piesne „Tonight You Belong to Me“, „Last Date“, „Theme From My Three Sons“, „Yellow Bird“. „Riders in the Sky“, „Runaway“, „Baby Elephant Walk“, „Blue Velvet“, „Apple and Bananas“, „The Beat Goes On“ a „Green Tambourine“. Welk mal pieseň č. 1 v singlovom rebríčku Billboard Hot 100 v roku 1961 s piesňou „Calcutta“, jedinou nahrávkou založenou na tangách, ktorá sa v tejto hitparáde dostala na prvé miesto.

Po mnoho rokov bolo sledovanie Welkovej kapely naživo druhou najobľúbenejšou turistickou atrakciou v Los Angeles hneď za Disneylandom.

Welk bol autorom siedmich kníh a získal štyri americké dizajnérske patenty. Welk získal na hollywoodskom chodníku slávy v roku 1960 dve hviezdy: jednu za televíziu na 1601 Vine Street a druhú za nahrávku na 6613 Hollywood Blvd.

Osobný život : Lawrence zomrel 17. mája 1992 vo veku 89 rokov. V čase svojej smrti prežil svoju manželku od roku 1931 Fern Veronica Rennerovú, tri deti, 10 vnúčat a jedno pravnúča.

Bohatstvo : Na začiatku 70. rokov Lawrence Welk zarábal zo svojho programu, autorských honorárov a vystúpení severne na 3 milióny dolárov ročne. To je rovnaké ako dnes zarobiť 20 miliónov dolárov ročne. Welk investoval nielen do peňazí, ale aj do nehnuteľností.

Po tom, čo vyrastal v mrazivej studenej Severnej Dakote, sa Welka zmocnil najmä výhľad na oceán, a preto kúpil niekoľko nerozvinutých pozemkov v mestách ako Santa Monica. Bol hlavným partnerom v oblasti komerčných nehnuteľností, ktorá postavila dnes najvyššiu budovu v Santa Monice, 21-poschodovú vežu na adrese 100 Wilshire Boulevard. Japonský konglomerát Asahi Urban kúpil budovu v roku 1987 za 73 miliónov dolárov. V roku 1999 budovu získal Douglas Emmett Realty Advisors za 90 miliónov dolárov.

Tiež postavil 16-poschodovú luxusnú rezidenčnú budovu „Lawrence Welk Champagne Towers“ hneď vedľa na 1221 Ocean Avenue A 11-poschodový kancelársky komplex vedľa budovy na 1299 Ocean, ktorá je dnes známa ako „Wilshire Palisades“. Námestie medzi komplexmi je dnes známe ako „Lawrence Welk Plaza“. Lawrencovým osobným sídlom bol strešný apartmán v oceáne 1221 Ocean.

V roku 1964 začal Lawrence prostredníctvom svojej produkčnej spoločnosti Teleklew (ďalej len „Welk“ dozadu = „klew“) vyvíjať nehnuteľnosť podobnú letovisku na 1000 akroch v kalifornskom Escondido. V roku 1979 spoločnosť Teleklew vynaložila 12 miliónov dolárov na zveľadenie nehnuteľnosti z malého parku pre mobilné domy na komplex letovísk a dôchodkov, ktorý obsahoval 450 mobilných domov, hotel / reštauráciu, obchody, múzeum a golfové ihrisko. Údajne 40 000 ľudí navštívilo nehnuteľnosť každý mesiac v čase svojho vrcholu.

Jeho realitný podnik bol nakoniec premenovaný na The Welk Group a rozšíril sa na časovo zdieľaný predaj, hotelový rozvoj a ďalšie. Skupina Welk údajne generuje ročné príjmy 100 miliónov dolárov.

V roku 1988 Welk predal svoje hudobné autorské práva za 25 miliónov dolárov. To je rovnaké ako 55 miliónov dolárov v dnešných dolároch.

Lawrence Welk Čistá hodnota

Lawrence Welk

Čistá hodnota: 150 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 11. marca 1903 - 17. mája 1992 (89 rokov)
Rod: Muž
Povolanie: Hudobník, kapelník, Impresario
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2020
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia