Herec „Posledného samuraja“ Ken Watanabe diagnostikoval rakovinu žalúdka

Herec Ken Watanabe a jeho manželka Kaho Minami prichádzajú na svetovú premiéru filmu „Počiatok“ v londýnskom Odeone 8. júla 2010. (Stefan Wermuth/Files/Reuters)Herec Ken Watanabe (R) a jeho manželka Kaho Minami prichádzajú na svetovú premiéru filmu „Začiatok“ v londýnskom Odeone na tejto spisovej fotografii z 8. júla 2010. REUTERS/Stefan Wermuth/Súbory Ken Watanabe a Kelli O'Hara predvádzajú scénu z muzikálu „Kráľ a ja“ počas 69. výročného udeľovania cien Tony Theatre Wing v Radio City Music Hall na Manhattane v New Yorku, túto súborovú fotografiu zo 7. júna 2015. REUTERS/Lucas Jackson/Súbory Herecký člen Ken Watanabe podpisuje autogramy na premiére filmu „Godzilla“ v divadle Dolby v Hollywoode v Kalifornii, 8. mája 2014. REUTERS/Mario Anzuoni Obsadený člen Ken Watanabe sa usmieva na súkromnej projekcii filmu „Spomienky na zajtrajšok“ v premietacom divadle Endeavour Talent Agency v Beverly Hills v Kalifornii na tejto fotografii súboru z 22. mája 2007. REUTERS/Mario Anzuoni/Súbory

TOKIO - japonský herec KenWatanabe, nominovaný na Oscara za výkon vo filme Posledný samuraj a chválený pri nedávnom oživení filmu Kráľ a ja na Broadwayi, bojuje s rakovinou žalúdka a bude musieť odložiť plány na návrat na Broadway.

Chudý, drsný fešákWatanabe, ktorý pred viac ako 20 rokmi prežil dva záchvaty leukémie, mu minulý mesiac takmer zázračne diagnostikovali rakovinu a podstúpil operáciu, uviedol na twitteri.

samia z lásky a hip hopu

Bol som skutočne šokovaný, manželka a dcéra ma tlačili na zdravotnú prehliadku a rakovina sa našla. Bola to veľmi raná fáza a okamžite operovali, dodal.Vo februári budem odpočívať, aby sa môj príchod do New Yorku trochu oneskoril.

Watanabe56 -ročný sa stal prvým Japoncom, ktorý bol nominovaný na Cenu Tonyho za výkon v roku 2015 ako kráľ v seriáli Kráľ a ja na Broadwayi. Úlohu mal zopakovať od 1. marca, ale vyhlásenie na jeho facebookovej stránke uviedlo, že sa to odloží.

Syn školských učiteľov vo vidieckej severozápadnej prefektúre Niigata,Watanabedúfal, že po strednej škole bude navštevovať konzervatórium, ale kvôli finančným problémom sa vzdal plánu, odišiel do Tokia a namiesto toho sa začal venovať herectvu.

V Japonsku bol najskôr známy predovšetkým vďaka svojim samurajským úlohám. V roku 1989 mu diagnostikovali akútnu myeloidnú leukémiu, pričom pokračoval v hraní, pričom bol stále vychudnutý a plešatý z chemoterapie. Rakovina sa vrátila na začiatku 90. rokov minulého storočia, ale opäť sa liečil a odvtedy je v remisii.

cirque du soleil alebo las vegas

Jeho skutočný úvod k západnému publiku prišiel v roku 1993 s úlohou povstaleckého samuraja v Poslednom samurajovi, ktorá mu vyniesla nomináciu na Oscara za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe.

Nasledovalo množstvo ďalších filmov, vrátane Pamätí gejše, Batman začína, Listy Clinta Eastwooda od Iwo Jimy a reštart USA z roku 2014.

Priblížili sme sa k práci Kráľa a ja,Watanabepovedal, že jeho prvá reakcia bola „V angličtine? Muzikál? Ach nie, nie, nie, nikdy to nemôžem urobiť, “uviedol New York Times.

Za svoj výkon, ktorý sa skončil v júli, však získal nadšené recenzie a nomináciu na Tonyho.