Rodák z Las Vegas sa ujal vedenia nového Nevadského múzea umenia

Heather Harmon, zástupkyňa riaditeľa Nevadského múzea umenia, a David Walker, generálny riaditeľ Nevadského múzea umenia v Symphony Parku neďaleko miesta, kde v Las Vegas stavajú nové múzeum, Monda ...Heather Harmon, zástupkyňa riaditeľa Nevadského múzea umenia, a David Walker, generálny riaditeľ Nevadského múzea umenia v Symphony Parku, v blízkosti miesta, kde sa v Las Vegas buduje nové múzeum, pondelok 21. januára 2019. (Rachel Aston/Las VegasJournal) @rookie__rae David Walker, generálny riaditeľ Nevadského múzea umenia, a Heather Harmon, zástupkyňa riaditeľa Nevadského múzea umenia v Symphony Parku neďaleko miesta, kde sa v Las Vegas buduje nové múzeum, pondelok 21. januára 2019. (Rachel Aston/Las VegasJournal) @rookie__rae Heather Harmon je zástupkyňou riaditeľa Nevadského múzea umenia v Symphony Parku. (Rachel Aston/Las VegasJournal) @rookie__rae

V piatok popoludní vyšla Heather Harmon na parkovisko za Smithovým centrom múzických umení v Symphony Parku a stála tam.

Myslím si, že sa to stane súčasťou mojej každodennej rutiny, keď sa sem navždy vrátim, povedala. Vychádza a stojí tu a spája sa s týmto priestorom.

Tento priestor označuje prípadné umiestnenie prvého samostatného múzea umenia v Las Vegas, Nevadského múzea umenia.Harmon, 42-ročný rodák z Las Vegas, je novovymenovaným zástupcom riaditeľa. Tento krok nasleduje po rokoch diskusií a plánovania múzea v centre mesta a zlúčení miestnych plánovačov múzeí a Nevadského múzea umenia v Rene pred ôsmimi mesiacmi.

Na svojej prvej ceste späť do mesta od prijatia funkcie absolvovala Harmon obhliadku mestských úradníkov, župných komisárov, priateľov a rodiny.

Celková teplota bola taká teplá a príjemná, hovorí. Všetci sú nadšení. Uvedomujem si, že byť správcom tohto neuveriteľného daru pre komunitu znamená, že mojou najväčšou zodpovednosťou bude počúvať. A to je to, čo som tu, aby som urobil.

Harmon oficiálne začína vo svojej novej úlohe 1. marca. V Las Vegas bude prvýkrát žiť od roku 2001, kedy absolvovala štúdium dejín umenia na UNLV.

Po UNLV získala Harmon magisterský titul v konkurenčnom programe teórie umenia a kritiky na Art Center College of Design v Kalifornii.

koľko má bernie sanders čistú hodnotu

Odtiaľ precestovala polovicu sveta so zastávkami v New Yorku, na ostrove Ibiza a vo Viedni. So svojimi skúsenosťami prináša prácu vo svetoznámych galériách, budovanie výstavných priestorov a získavanie finančných prostriedkov pre múzeá.

Najpozoruhodnejšie je, že prináša lásku k mestu a ľuďom v Las Vegas.

Od základu som urobil niekoľko stavebných projektov, hovorí Harmon. Ale tento je pre mňa ako jednotlivca taký významný. Len byť z Las Vegas a byť niekým, kto tu študoval umenie a vyrastal v meste bez múzea - ​​aký obrovský dedičský projekt je dať múzeum umenia mestu, ktoré tak veľmi milujem.

Najímanie Harmona

Nevadské múzeum umenia v Las Vegas bude súčasťou celonárodného rozšírenia Nevadského múzea umenia v Rene.

V minulom roku David Walker, generálny riaditeľ oboch miest, zahájil medzinárodné pátranie po zástupcovi riaditeľa pre múzeum v Las Vegas.

Walkerovi bolo čoraz jasnejšie, že Harmon je ideálnym kandidátom. Naše cesty sa za tie roky niekoľkokrát skrížili. Prvýkrát, keď Heather pracovala ako riaditeľka galérie v Regen Projects v Los Angeles. Potom na Ibize.

Pracoval som priamo s umelcami na výstavnom a sochárskom parku pre spoluzakladateľa Cirque du Soleil Guya Laliberteho v Ibzii, hovorí Harmon. Keď máte umelcov, ktorí vás vedú pri vytváraní priestoru, dostanete tieto otvorené rozhovory o tom, ako prezentovať svoju prácu. To je to, čo tu chcem urobiť s múzeom.

Pre Harmona nie je múzeum v Las Vegas len vymoženosť, ale nevyhnutnosť. Umenie vás učí, ako riešiť problémy, ako myslieť rôznymi spôsobmi a porozumieť kultúram, časovým obdobiam, jazykom a ich pozíciám iných ľudí. Môj život by bol taký odlišný, keby som mal, keď som vyrastal, prístupné múzeum.

Aj keď hľadanie režiséra príde neskôr, Harmonovo prijatie do zamestnania predstavuje prvé úsilie múzea o prácu na zemi.

Walkerová hovorí, že bude zaneprázdnená 60 hodín denne. Bude hlasom múzea tam dole, bude s nami spolupracovať na pokračovaní budovania komunitných vzťahov, bude vykonávať výskum zameraný na získavanie finančných prostriedkov, budovanie konsenzu a identifikáciu budúcich správcov.

Špeciálne do a pre Las Vegas

Harmon chce mať jasno. Nevadské múzeum umenia v Las Vegas nebude replikou Nevadského múzea umenia v Rena. Hovorí, že jej ďalšími krokmi bude zmerať teplotu mesta a určiť, čo obyvatelia od múzea chcú a ako ich najlepšie reprezentovať.

Las Vegas má veľkú afroamerickú komunitu, ktorú v meste Reno skutočne nemáme, vysvetľuje Walker. Som skutočne nadšený z toho, čo to znamená pre identitu múzea.

Harmon nasleduje: Je tu rozmanitých 2 miliónov ľudí. Táto reprezentácia zásadne zmení charakter múzea.

Múzeum umenia v Nevade v Rene za svojich 85 rokov prispelo projektmi po celom štáte.

Nakláňanie panvy: Nevadské súčasné umenie prinieslo v marci 2017 prácu 35 nevadských výtvarníkov z Rena do Las Vegas na dvojmesačné vyskakovacie okno.

V máji 2016 bolo v púšti pri diaľnici Interstate 15 južne od Las Vegas nainštalovaných sedem magických hôr Ugo Rondinone, ktoré stále priťahujú viac ako 1 000 ľudí denne.

Je to pozoruhodné umelecké dielo, hovorí Walker. Ľudia bez umeleckého pôvodu, ktorí nečítajú umelecké časopisy, na to prichádzajú s úsmevom a pocitom radosti a s pocitom transformácie.

V minulom roku sa predĺžil dvojročný beh tyčících sa farebných balvanov.

robert downey jr čistý majetok pred iron man

Harmon dúfa, že Nevadské múzeum umenia v Las Vegas bude ďalším veľkým posunom pri pozdvihnutí mesta na úroveň kultúry v iných veľkých metropolitných oblastiach.

Mnoho veľkých umeleckých miest funguje prostredníctvom spolupráce, hovorí. Tu máme veľkú podporu našej umeleckej komunity - dokonca aj umelcov, s ktorými som chodil na vysokú školu, ako Tim Bavington.

Las Vegas je mesto, kde je zastúpená každá disciplína: grafický dizajn, architektúra, fotografia, zábava a ďalšie.

Je to taká súčasť každodenného života, hovorí Harmon. Vyrastáte pri pohľade na túto vizuálnu kakofóniu a skutočne vás informuje.

Spojenie s mladými ľuďmi

Sekundárnym cieľom pre Harmona a Walkera je vzdelávací dosah.

Plánuje pokračovať v úsilí poskytnúť študentom a mladým ľuďom prístup k umeniu prostredníctvom vyskakovacích akcií a konferencií. Bude tiež spolupracovať s učiteľmi okresu Clark County School District na zdokonalení osnov umenia.

Harmon hovorí, že je tu skutočný potenciál dotknúť sa ľudí. Múzeá mi zmenili život.

Je to v oboch našich DNA, hovorí Walker a obracia sa na Harmona. Milujem históriu. Ale budúcnosť milujem oveľa viac. Myslím si, že v Nevade máme obrovský potenciál skutočne sa pozrieť do budúcnosti.

Mnoho rokov sa tvorí

Pred ôsmimi rokmi sa Katie O’Neill pripojila k predstavenstvu vtedy známeho ako The Modern Contemporary Art Museum, ranej iterácie múzea umenia v Las Vegas. Cieľom bolo postaviť Modern v umeleckej štvrti v centre mesta.

Pravnučka legendárneho kasínového magnáta Bennyho Biniona, O'Neill sa snažila priniesť svoju lásku k umeniu do mesta, ktoré miluje.

Vyrastal som bez múzea umenia, hovorí O’Neill. Je pre mňa dôležité vrátiť mesto, ktoré bolo pre mňa také dobré a dalo mi dobrý život.

V roku 2015, keď sa projekt presťahoval do Symphony Parku, sa O'Neill stal prezidentom predstavenstva rebrandingového Múzea umenia Symphony Parku.

Podľa Billa Agenta, riaditeľa mesta pre ekonomický a mestský rozvoj, mesto prispelo 2 miliónmi dolárov plus 1,2 akra pôdy a primeranú trhovú hodnotu všetkých parkovacích miest, ktoré mu mesto venovalo.

V tom čase začali členovia predstavenstva Art Museum of Symphony Park rokovať s Renovým Nevadským múzeom umenia o fúzii, ktorá bola dokončená vlani v máji.

Tento mesiac guvernér Steve Sisolak zahrnul do svojho rozpočtu na roky 2019-21 žiadosť o špeciálne rozpočtové prostriedky vo výške 5 miliónov dolárov na podporu celoštátnej expanzie múzea.

Cieľom Nevadského múzea umenia je získať finančné prostriedky, zhodnotiť, čo chce komunita v Las Vegas v múzeu, a vybrať architekta.

Veľa práce sa vykonalo na vybudovaní solídneho základu na prijatie Heather, hovorí O’Neill, teraz predsedníčka výboru múzea v Las Vegas. Las Vegas je najväčšie mesto v krajine bez múzea umenia. Je to hlavný zdroj, ktorý nám chýba.

Bezprostredným cieľom je vyzbierať do prvého októbra 12 miliónov dolárov v zápase 2: 1 s mestom Las Vegas, ktorého súčasťou je areál v Symphony Parku.

To je náš ďalší veľký míľnik, hovorí Harmon. Dúfame, že sa nájde jeden darca, ktorý vidí dôležitosť a prispieva k tomu.