Lance Armstrong Čistá hodnota

Koľko stojí Lance Armstrong Worth?

Čistá hodnota Lance Armstronga: 50 miliónov dolárov

Čisté imanie Lance Armstrong: Lance Armstrong je americký profesionálny cyklista, autor a verejný rečník, ktorý má čistú hodnotu 50 miliónov dolárov. Na vrchole svojej kariéry predstavoval Lance čisté imanie 125 miliónov dolárov a rýchlo rástol. Lance patril svojho času medzi najlepšie zarábajúcich športovcov na svete. Pravidelne pravidelne ročne zarábal až 20 miliónov dolárov z doložiek a prize money. Počas niekoľkých rokov svojho odchodu do dôchodku, predtým, ako jeho škandály skutočne explodovali, Lance naďalej zarábal zhruba 15 miliónov dolárov ročne z angažmán, poplatkov za verejné vystúpenie a sponzorstva.

Ako už každý vie, v októbri 2012 dostal Armstrong zákaz profesionálnych závodov kvôli obvineniam, že užíval steroidy. Lance bol nútený vzdať sa svojich siedmich medailí z Tour de France a stratil všetkých svojich hlavných sponzorov vrátane spoločností Nike, Oakley, Trek a Anheuser Busch. Na druhej strane, počas svojej kariéry bol Lance inšpiráciou pre milióny pacientov s rakovinou po celom svete. Jeho rakovinová nadácia, s ktorou už nie je spájaný, od svojho vzniku vyzbierala na výskum takmer 500 miliónov dolárov.

Počas svojho rozhovoru s Oprah Winfreyovou v januári 2013, keď sa priznal k dopingu, Lance odhadol, že strata dohôd o schválení z týchto škandálov by ho mohla nakoniec stáť 75 miliónov dolárov, čo sa týka straty potvrdení, právnych vyrovnaní a poplatkov za právnika. Federálna vláda USA mohla Lanceho žalovať za 100 miliónov dolárov, ak by sa súd dostal pred súd. Lance nakoniec tento súdny spor o 5 miliónov dolárov urovnal.

Investícia spoločnosti Uber : V decembri 2018 Lance pre CNBC uviedol, že jeho skoré investície do spoločnosti Uber „zachránili“ jeho rodinu finančne za posledných päť rokov. Spoločnosť Lance investovala do spoločnosti Uber 100 000 dolárov, keď bola spoločnosť ohodnotená na 3,7 milióna dolárov. V čase, keď investoval, netušil, čo je Uber, a vlastne si myslel, že kupuje akcie prostredníctvom Twitteru Chris Sacca firma rizikového kapitálu. K decembru 2018 má spoločnosť súkromné ​​ocenenie vo výške 120 miliárd dolárov. Lance odmietol zverejniť presnú hodnotu svojej investície do Uberu, ale vzhľadom na to, ako skoro sa zapojil, je to dnes pravdepodobne veľmi cenné. Keď sa dozvedeli túto správu, mnoho menej renomovaných správ slepo informovalo, že Lance je vďaka svojej investícii do spoločnosti Uber takmer určite miliardár. Akokoľvek úžasné by to bolo, je to falošné. Podľa vyšetrovania agentúry Bloomberg má Lanceova investícia do spoločnosti Uber hodnotu najviac 30 miliónov dolárov. Pravdepodobne sa blíži k 20 miliónom dolárov po poplatkoch. Stále úžasná návratnosť investície 100 000 dolárov.

Getty Images

Getty Images

Skorý život : Lance Armstrong sa narodil 18. septembra 1971 v Plano v Texase. Vychovala ho jeho matka Linda Moonyham. Jeho otec Eddie Charles Gunderson opustil rodinu, keď mal Lance dva roky. Lance začal plávať a behať ako desaťročný. Do trinástich už súťažil v cyklistike a triatlone. Armstrong by sa nakoniec zameral výlučne na cyklistiku. V poslednom ročníku na strednej škole bol pozvaný do Colorado Springs, aby trénoval s olympijským vývojovým tímom USA. V roku 1989 sa Lance umiestnil na 11. mieste v cestných pretekoch majstra sveta a bol vyhlásený za amerického amatérskeho šampióna. Lance sa zúčastnil olympijských hier 1992 a napriek tomu, že sa umiestnil na 14. mieste, bol stále pozvaný do cyklistického tímu Motorola. Ako dvadsaťjedenročný Lance obsadil prvé miesto na majstrovstvách sveta v cestných pretekoch v nórskom Osle.

V roku 1996 diagnostikoval Lance Armstrong rakovinu semenníkov. Nádor sa rozšíril do jeho brucha, pľúc a lymfatických uzlín. Odobrali mu semenník, zmenil stravovacie návyky a začal s rozsiahlou chemoterapiou, aby mal 65-85% šancu na prežitie. Lekári čoskoro našli v mozgu rakovinu, ktorá znížila jeho šance na prežitie na 40 percent. Našťastie vďaka chirurgickému zákroku na odstránenie nádoru a ďalšiemu cyklu chemoterapie bol Lance vo februári 1997 vyhlásený za prostého rakoviny. Počas liečby rakoviny bola jednou z mála vecí, ktoré Lance udržali v chode, myšlienka, že bude niekedy opäť závodiť. Veľmi málo ľudí to vnímalo takto, vrátane Confidisa, ktorý zrušil zmluvu s tímom. Lance by sa prihlásil s tímom pošty USA.

Armstrong sa vrátil k cyklistike v roku 1998. V roku 1999 zvíťazil na Tour De Force France a stal sa druhým Američanom, ktorý kedy získal zlato. Nasledujúci rok by opäť zvíťazil. V mnohých pretekoch by sa umiestnil veľmi dobre. V roku 2005 oznámil svoj odchod do dôchodku, ale nemohol zostať ďalej, pretože v roku 2009 opäť pretekal na Tour De Force France a skončil na 3. mieste. Lance nakoniec získal sedem medailí z Tour.

Lance Armstrong Čistá hodnota

Lance Armstrong

Čistá hodnota: 50 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 18. september 1971 (49 rokov)
Rod: Muž
Výška: 1,77 m
Povolanie: Profesionálny cestný cyklista, športovec
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2020
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia