Čistá hodnota Johna Elwaya

Koľko stojí John Elway Worth?

Čistá hodnota Johna Elwaya: 145 miliónov dolárov

Plat Johna Elwaya

3 milióny dolárov ročne

Čistá hodnota a plat John Elway: John Elway je hráč amerického futbalu na dôchodku, ktorý má čistú hodnotu 145 miliónov dolárov. V súčasnosti pôsobí ako generálny manažér a prezident futbalových prevádzok v Denveri Broncos. Elway bol počas svojej kariéry mimoriadne úspešným rozohrávačom a pred odchodom do dôchodku v roku 1999 vytvoril množstvo rekordov.

Počas svojej kariéry v NFL John zarobil celkovo iba na plate 47 miliónov dolárov. Počas svojich hráčskych dní získal ďalšie desiatky miliónov dodatočných príjmov z doložiek. Mimo profesionálneho športu získal a stratil obrovské bohatstvo v rámci zahraničných obchodných investícií. Podrobnosti o týchto rokovaniach uvádzame ďalej v tomto článku.

Skorý život: John Elway sa narodil po boku svojej dvojičky 28. júna 1960 v Port Angeles vo Washingtone. Vychovávaný po boku svojho dvojčaťa a staršej sestry, John od malička sledoval, ako jeho otec vyniká ako futbalový tréner. Rodina sa pohybovala po celých Spojených štátoch, keď Johnov otec Jack pôsobil ako futbalový tréner na univerzite v Montane a štáte Washington.

John Elway vynikal ako rozohrávač na strednej škole, čím sa etabloval ako „dvojaká hrozba“, ktorá dokázala prejsť a bežať s rovnakou úrovňou znalostí. Počas stredoškolských rokov sa Elway stal tiež zručným bejzbalistom. V čase, keď bol pripravený maturovať, mu desiatky vysokých škôl poslali ponuky štipendií na futbal.

Nakoniec nastúpil na Stanfordskú univerzitu a stal sa ich hviezdnym rozohrávačom. Aj keď jeho posledný zápas za Stanford pokazila kontroverzná hra, ktorá vyústila do prehry tímu, napriek tomu získal impozantný rekord, ktorý upútal pozornosť NFL. Ďalej pokračoval v excelovaní v bejzbalovom diamante a absolvoval bakalársky titul v odbore ekonómia.

Kariéra: Johna Elwaya si vybrali Baltimore Colts v drafte z roku 1983 a potom ich kontroverzne presvedčil, aby s ním okamžite obchodovali. Dokonca mu hrozilo, že bude hrať za New York Yankees (Elway stále mal potenciál stať sa profesionálnym hráčom bejzbalu), ak nebude vymenený. Nakoniec dostal svoje želanie a bol vymenený do Denveru Broncos.

Na začiatku svojej kariéry v tíme Broncos sa Elway ťažko presadil ako začínajúci rozohrávač tímu. Keď však Steve DeBerg utrpel zranenie ramena, zapojil sa Elway a priviedol ich k zápasu Superbowl v roku 1986. V roku 1987 sa Broncos do Superbowlu vrátili, boli však druhýkrát porazení. Do Superbowlu sa vrátili v roku 1989, tentoraz utrpeli dosť demoralizujúcu porážku. V tomto okamihu svojej kariéry bol Elway veľmi mladý a niektorí pochybovali, že niekedy vyhrá Superbowl.

V priebehu nasledujúcich rokov však postupne získaval cenné skúsenosti a sebadôveru. V roku 1997 priviedol svoj tím späť do Superbowlu a nakoniec dosiahol vysnívanú výhru. Výkon Elway opäť zanechal niečo, po čom túžil - ale to nevadilo. Broncos vyhrali. V nasledujúcom roku mal Elway jeden z najlepších výkonov v celej svojej kariére, keď ešte raz vyhral Superbowl. V jeho poslednej hre dostal meno MVP.

(Foto: Matthew Stockman / Getty Images)

Predajcovia automobilov: John Elway založil päť predajcov automobilov pod značkou John Elway Autos. Obchodné zastúpenia so sídlom v Denveri boli v roku 1997 predané spoločnosti AutoNation za 82,5 milióna dolárov. Dohoda tiež umožnila spoločnosti AutoNation používať meno spoločnosti Elway ako marketingovú taktiku až do roku 2006. Po roku 2006, keď platnosť dohody vypršala, mohla spoločnosť Elway znovu vstúpiť do odvetvia predajcov automobilov pod svojím vlastným menom.

V nasledujúcich rokoch John založil dve obchodné zastúpenia Toyota Scion v Kalifornii, obchodné zastúpenie Chevrolet v Colorade, obchodné zastúpenie Chrysler Jeep v Colorade a franšízu Cadillac pod značkou Sonic Automotive.

Potenciálne vlastníctvo spoločnosti Broncos: John Elway mal kedysi príležitosť kúpiť si niečo, čo by nakoniec bolo mimoriadne lukratívnym podielom vo franšíze Denver Broncos. Na konci 90. rokov, keď sa Johnova kariéra skončila, ponúkol majiteľ Bronca Pat Bowlen, že predá Elway 10% podiel v tíme za 15 miliónov dolárov. Dohoda by tiež poskytla spoločnosti Elway možnosť získať ďalších 10%, ak by odišiel z platu, ktorý v tom čase dlhoval, z 21 miliónov dolárov. Stal by sa tiež osobitným asistentom Bowlena a COO pre Broncos (čo by samozrejme malo vlastný plat).

Inými slovami, ak by John nasekal 15 miliónov dolárov zo svojej vlastnej hotovosti a vzdal sa 21 miliónov dolárov v budúcich príjmoch, vlastnil by 20% spoločnosti Broncos. To je v podstate 36 miliónov dolárov na vlastníctvo 20% franšízy NFL. Pomocou týchto čísel Pat Bowlen ocenil Broncos na 180 miliónov dolárov.

Dohoda dokonca umožnila Elway predať späť svoj podiel s prirážkou 5 miliónov dolárov plus 8% úrok ročne od prvého nákupu. Nakoniec by Elway mala prvé prírastky, keby sa rodina Bowlenovcov niekedy rozhodla predať celú franšízu. Elway odmietol pokračovať v dohode.

Ukázalo sa to ako skutočne zlé rozhodnutie. V čase tohto písania má Broncos hodnotu 3 miliárd dolárov. Ak by spoločnosť Elway zabezpečila 20% -ný podiel, dnes by toto zníženie malo hodnotu 600 miliónov dolárov.

Po rokoch si veľa pozorovateľov poškriabalo hlavu a zaujímalo ich, prečo John nikdy nepriložil pero na papier. Títo pozorovatelia tiež poukázali na to, že Elway urobil v skutočnosti má tých 15 miliónov dolárov rozmiestnených - v skutočnosti predal niekoľko autosalónov za viac ako 80 miliónov dolárov ročne, kým Pat Bowlen dohodu navrhol. Na svoju obranu Elway vysvetlil, že s dohodou nesúhlasí, pretože pre výkonnú stránku biznisu Broncos nevidí pre seba miesto.

Ďalšie zlé investície: John Elway v priebehu rokov uskutočnil množstvo zlých investícií. Jedným z najpozoruhodnejších bolo rozhodnutie investovať 15 miliónov dolárov (rovnakú sumu, akú mohol investovať do 10% podielu spoločnosti Broncos) do schémy Ponzi. Nakoniec skončil so stratou 7 miliónov dolárov, kým mohol 6 miliónov dolárov vytiahnuť späť do bezpečia.

V roku 1998 významne investoval do novej spoločnosti Laundromax, ktorá sa nedokázala rozbehnúť. V tom roku tiež kúpil viac ako 130 000 akcií latinskoamerickej mediálnej spoločnosti QuePasa za 500 000 dolárov. Do roku 2000 ceny akcií klesli z 27 dolárov na 1 dolár, čo pre Elway znamenalo obrovskú stratu. V roku 1999 spoločnosť Elway investovala milióny dolárov do stránky s názvom MVP.com, ktorá sa rýchlo vypla. Spoluvlastnil tiež futbalové mužstvo Colorado Crush, ktoré prasklo po vypnutí futbalovej ligy Arena.

Čistá hodnota Johna Elwaya

John Elway

Čistá hodnota: 145 miliónov dolárov
Plat: 3 milióny dolárov ročne
Dátum narodenia: 28.06.1960 (60 rokov)
Rod: Muž
Výška: 1,91 m
Povolanie: Hráč amerického futbalu, Športovec
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2020
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia