James Gandolfini Čistá hodnota

Koľko stojí James Gandolfini?

Čistá hodnota Jamesa Gandolfiniho: 70 miliónov dolárov

James Gandolfini Čistá hodnota a plat : James Gandolfini bol americký herec a producent, ktorý mal v čase svojej smrti v roku 2013 čistú hodnotu 70 miliónov dolárov. Najviac ho preslávilo ocenené stvárnenie Tonyho Soprana v televíznom seriáli HBO „The Sopranos“. ale tiež sa objavil v niekoľkých pozoruhodných filmoch, napríklad „True Romance“ alebo „Zero Dark Thirty“. Gandolfini zomrel na infarkt 19. júna 2013.

Skorý život: James Gandolfini sa narodil ako James Joseph Gandolfini Jr. 18. septembra 1961 vo Westwoode v New Jersey. Jeho matka, Santa, bola stredoškolskou pracovníčkou v stravovacích službách a jeho otec, James, bol príjemcom Purpurového srdca (druhá svetová vojna), ktorý pracoval ako murár, cementár a hlavný kustód. James starší sa narodil v Taliansku a Santa, ktorý sa narodil v Spojených štátoch a vyrastal v Neapole, bol talianskeho pôvodu. James vyrastal s 2 mladšími sestrami Letou a Johannou a jeho rodičia boli zbožní rímskokatolíci.

Vzdelanie: Gandolfini absolvoval strednú školu v Park Ridge v roku 1979. Počas štúdia na strednej škole James rád hrával basketbal a školské hry a vo svojej ročenke pre seniorov bol pomenovaný „Class Flirt“. V roku 1983 absolvoval Rutgersovu univerzitu s bakalárom umení v odbore komunikácia. Po presťahovaní do New Yorku študoval 2 roky Meisnerovu hereckú techniku ​​pod vedením Kathryn Gately na Konzervatóriu Gately Poole.

Televízna kariéra: Gandolfini je známy svojou kriticky uznávanou úlohou šéfa / rodiny Tonyho Soprana v seriáli HBO „The Sopranos“. Šou prebiehala od roku 1999 do roku 2007 a vďaka Gandolfinimu získal 3 ceny Primetime Emmy, cenu AFI, Zlatý glóbus, 3 ceny Screen Actors Guild Awards a 3 ceny TCA. James sa tiež objavil v 3 televíznych filmoch: 12 Angry Men z roku 1997, Cinema Verite z roku 2011 a Nicky Deuce z roku 2013. Produkoval dokumentárny film HBO „Alive Day Memoirs: Home from Iraq“, v ktorom urobil rozhovor s 10 zranenými a nedávno vrátenými veteránmi v snahe preskúmať a odhaliť svoje pocity z vojny a násilia. Gandolfini tiež produkoval dokumentárny film „Wartorn: 1861–2010“ a životopisný film „Hemingway & Gellhorn“ pre HBO.

Plat sopranistiek: Jamesov plat pre skoré sezóny The Sopranos nie je známy. Je známe, že v tretej sezóne zarábal 400 000 dolárov za epizódu, čo je zhruba 5 miliónov dolárov za sezónu. Pred sezónou 5 vyjednal zvýšenie platov na 800 000 dolárov za epizódu, okolo 10 miliónov dolárov za sezónu.

James zarobil 1 milión dolárov za epizódu za 21-dielny dvojdielny 6. oblúk sezóny. Je iba jedným z mála hercov, ktorí zarobili viac ako 1 milión dolárov za epizódu. Po očistení o infláciu je 8. najlepšie plateným televíznym hercom všetkých čias.

Podľa legendy James pred sezónou 4 obdaroval 14 hviezd spolu so šekom na 33 000 dolárov za kus.

Kariéra vo filme: Gandolfini sa objavil vo viac ako 40 filmoch, napríklad „True Romance“, „Crimson Tide“, „Get Shorty“, „8 mm“, „The Taking of Pelham 123“ a „Zero Dark Thirty“. Potom, čo režisér kastingu videl Jamesovo účinkovanie ako donucovač Virgila v roku 1993 v snímke „True Romance“, bol pozvaný na konkurz do filmu „The Sopranos“.

Prvou úlohou Gandolfiniho bola v roku 1987 film „Šok! Šok! Šok! “A jeho posledné diela„ Enough Said “a„ The Drop “boli vydané posmrtne. Film „Enough Said“ (Romantická komédia s Juliou Louis-Dreyfusovou) v hlavnej úlohe s Jamesom získal posmrtnú cenu za najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe od Bostonskej spoločnosti filmových kritikov, ako aj nominácie od Screen Actors Guild, Broadcast Film Critics Association, Chicago Film Critics Association, Independent Spirit Awards, London Film Critics Circle a Washington DC Area Film Critics Association.

Kariéra na Broadwayi: V roku 1992 Gandolfini debutoval na Broadwayi ako Steve Hubbell v snímke „Tramvaj do auta menom Desire“ v divadle Ethel Barrymore. Hral tu 168 predstavení a zahral si spolu s Jessicou Lange a Alecom Baldwinom. Hral tiež Charleyho Malloya v inscenácii filmu „Na nábreží“ z roku 1995 a Michaela v inscenácii „God of Carnage“ z roku 2009, ktorá mu vyniesla nomináciu na Tonyho.

Osobný život: James sa oženil s Marcy Wudarski v marci 1999 a neskôr v tom roku privítali syna Michaela. Manželstvo sa skončilo rozvodom v roku 2002 a Gandolfini sa vydala za Deborah Lin v auguste 2008. Ich dcéra Liliana sa narodila v októbri 2012.

Nehnuteľnosť: Gandolfini vlastnil nehnuteľnosť v New Yorku, Lake Manitoba Narrows v Kanade a Chester Township a Tewksbury Township v New Jersey. James zaplatil v roku 2009 1,5 milióna dolárov za dom v Tewksbury s rozlohou 5600 štvorcových stôp.

Smrť: Je smutné, že James Gandolfini zomrel 19. júna 2013 vo veku 51 rokov. Potom, čo strávil deň so svojimi rodinami v Ríme, jeho 13-ročný syn Michael našiel Jamesa v bezvedomí na podlahe kúpeľne v ich suite pri Hotel Boscolo Exedra. Na recepcii hotela boli privolaní záchranári, Gandolfini bol však dvadsať minút po jeho príchode do nemocnice vyhlásený za mŕtveho. Pitva potvrdila, že James zomrel na infarkt. Gandolfini plánoval o niekoľko dní vycestovať na Sicíliu, aby si prevzal cenu na filmovom festivale v Taormine, ale festival namiesto toho usporiadal poctu, keď na filmovom plátne hral zostrih svojich najpamätnejších rolí, zatiaľ čo tisíce divákov smútili za hviezdou. predčasná prihrávka.

23. júna bolo Gandolfiniho telo vrátené do Spojených štátov a jeho pohreb sa konal 27. júna v manhattanskej katedrále svätého Jána Božského. Guvernér New Jersey Chris Christie nariadil, aby štátne budovy v New Jersey vyvesili vlajky na polovičný štáb 24. júna, aby si uctili Gandolfiniho úspechy a príspevky. 26. júna vzdali diváci na Broadwayi hold Jamesovi a stlmili ich svetlá.

Majetok: Gandolfiniho majetok mal v čase jeho smrti hodnotu približne 70 miliónov dolárov. Jeho závet bol datovaný decembrom 2012 a pozostalosť bola rozdelená medzi jeho manželku, dcéru a 2 sestry, ale 30 miliónov dolárov skončilo platením daní z nehnuteľností v IRS. Syn Michael nebol zahrnutý do závetu, pretože James pre neho zriadil samostatnú dôveru, ktorá bola financovaná zo životného poistenia.

Dedičstvo: Počas svojej kariéry získal Gandolfini viac ako 20 ocenení a 50 nominácií. Posmrtne ho uviedli do siene slávy v New Jersey v roku 2014 a Park Avenue v Park Ridge sa v roku 2013 premenoval na „James Gandolfini Way“. V roku 2019 bol Gandolfiniho syn Michael obsadený do úlohy mladšej verzie Tonyho soprána vo filme prequel film „Mnoho svätých z Newarku“.

James Gandolfini Čistá hodnota

James gandolfini

Čistá hodnota: 70 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 18. september 1961 - 19. jún 2013 (51 rokov)
Rod: Muž
Výška: 1 848 m
Povolanie: Herec, televízny producent, filmový producent
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2020

Príjmy Jamesa Gandolfiniho

  • Posledný hrad 5 000 000 dolárov
  • The Sopranos 13 000 000 dolárov
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia