Hue Thai zapôsobí chutným chlebom banh mi, pho

5101803-0-45101803-0-4 5101801-1-4

Je to všetko o chlebe.

Možno to nie je všetko o chlebe, pretože to, čo je medzi tým chlebom, môže spôsobiť alebo rozbiť banh mi. Ale chlieb je strašne dôležitá úvaha.

Ak nie ste oboznámení s banh mi, prichádzate o jeden z najväčších sendvičov na svete, ktorý vznikol kvôli prirodzenému miešaniu hraníc, ktoré kombinovalo vplyvy z mnohých kuchýň, predovšetkým vietnamskej a francúzskej. Tento predchodca fúzie (a fúzny zmätok) vznikol kvôli francúzskej kolonizácii Vietnamu, ktorá zanechala rozhodujúce vplyvy prvého na kuchyňu druhého.Banh mi - alebo Saigon Sub, teda glibberati - vietnamská iterácia toho, čo si Američania myslia ako hrdina, hoagie, brúska alebo áno, sub. Len lepšie.

Banh mi má dobrý štart, pretože chlieb, ktorý sa z nich robil - najmä preto, že sa vyrábajú v Hue Thai, na Spring Mountain Road - je perfektnou štartovacou podložkou. Klasicky francúzsky pôvod je to paradoxná štúdia tres bon s tvrdou, popraskanou kôrkou, ktorá sa akosi nedokáže pod tlakom rozpadnúť (alebo roztrhnúť vnútro vašich úst), a interiérom, ktorý je ľahký a vzdušný, ale stále dostatočne podstatný na podporu. rôzne náplne.

Pokiaľ ide o tieto výplne, možnosti sú početné. Aj keď je vyprážané vajíčko (3,49 dolára) celkom klasické, máme spolupracovníka, ktorý prisahá na sardinkové banh mi (3,49 dolára) a v minulosti sme si pochutnávali na bravčovom mäse (3,99 dolára), tentoraz to bude domáci špeciál ( 3,49 dolára), navrstvené na množstvo prevažne bravčového mäsa, vrátane toho, čo si vždy predstavujeme ako vietnamskú verziu hlávkového syra. Plus sú tu bylinky a zelenina, ktoré dodávajú sendviču autentickú vietnamskú chuť, ako napríklad koriander a daikon a mrkva. Záhradné veci poskytujú svieži a svieži efekt vyvážený jemnou zmesou ochucovadiel rôznych druhov mäsa a chrumkavou neutrálnou dobrotou pečeného domáceho chleba.

Časť chleba sme mali aj bez ozdob, ako súčasť komba s kari kuracím mäsom a francúzskou rolkou (7,25 dolára). Z ponuky sa nám zdalo, že je to polievka, a myslím, že technicky aj bola, ale v skutočnosti to bol skôr prívarok, pripomínajúci thajské tom kha gai v chilli-kokosových príchutiach, ale s veľkými kúskami kuracieho mäsa. paličkami sme opatrne vybrali z kosti. Bolo to hlboko ochutené a dostatočne výdatné - ideálne pre chladný zimný deň v údolí - a ešte lepšie, pretože sme mohli roztrhať chrumkavú rolku na kúsky a ponoriť sa, kým sme sa necítili tuční a drzí.

koľko stojí biggie smalls

A pretože bol skutočne chladný zimný deň, mali by sme sa pobaviť aj s naším banh mi. Hue Thai’s pho-vietnamskú polievku z hovädzích rezancov-je možné pripraviť ako kombinovanú verziu alebo si ju môžete pripraviť sami (7,25 dolára); pretože sme neboli zamilovaní do niektorých prísad v kombinácii, obmedzili sme sa na hrudník a steak. A našli sme výnimočný pho s charakteristickým druhom lepkavých ryžových rezancov a veľkým počtom kúskov mäsa, ale tiež s vývarom, ktorý bol oveľa lepší ako väčšina ostatných, s príjemnou hĺbkou chuti - môj obľúbený pho v meste, takže ďaleko. Sprevádzal to požadovaný tanier so zeleninou a bylinkami, ktoré dodali chrumkavosť, chuť a farbu vrátane fazuľových klíčkov, čo vyzeralo ako celá rastlina bazalky, daikon a ďalšie, ktoré sme ľubovoľne pridali spolu s niekoľkými pomlčkami sriracha.

Čo je thajské, ako niektoré jedlá v ponuke, a odráža názov zmiešanej metafory-viac miešania hraníc, ktoré sa najčastejšie vyskytuje v úctyhodných kultúrach, ako sú tieto.

Pokiaľ ide o nás, vždy budeme myslieť na banh mi, keď budeme myslieť na Hue Thai, na tie krásne chrumkavé sendviče, ktoré sú také dobré bez ohľadu na to, čo je vo vnútri.

Možno je to všetko o chlebe.

Recenzie reštaurácií v Las VegasJournal sa vykonávajú anonymne na náklady časopisu. Kontaktujte Heidi Knapp Rinella na čísle 383-0474 alebo jej pošlite e-mail na adresu hrinella@ reviewjournal.com.

Pozrite sa na Hue Thai, 5115 Spring Mountain Road; 221-4841 alebo http://huethai.net

Celkovo - B+

Jedlo - A.

koľko peňazí stojí chuck norris

Atmosféra - B

Služba - B

Plusy: Veľké vietnamské sendviče banh mi a pho.

Mínusy: Náš čašník nebol taký zábavný, ako si myslel.