Howard Hughes Čistá hodnota

Koľko stojí Howard Hughes?

Howard Hughes Čistá hodnota: 11 miliárd dolárov

Čisté imanie Howarda Hughesa: Howard Hughes bol americký obchodný magnát, filmový režisér a producent, letec a inžinier, ktorý mal v čase svojej smrti čisté imanie rovné 11 miliardám dolárov (2,5 miliardy dolárov v roku 1976). Howard Hughes použil majetok, ktorý zdedil, keď jeho otec zomrel, na zahájenie kariéry v réžii a produkcii úspešných filmov ako The Outlaw, Scarface, Hells Angels či The Racket. Prvé dva filmy, ktoré nakrútil, boli Arabské noci a Everybody's Acting. Oba boli veľkým hitom.

Založil spoločnosť Hughes Aircraft Company v roku 1932, divíziu vrtuľníkov Hughes v roku 1947 a spoločnosť Hughes Aerospace Group v roku 1948. Howard tiež prevzal kontrolný podiel v leteckých spoločnostiach TWA v roku 1939. V roku 1970 kúpil leteckú spoločnosť Air West a zmenil názov na Hughes Airwest.

Hughes osobne vytvoril veľa svetových rekordov ako pilot a letecký inžinier. Počas riadenia lietadla Hughes Aircraft zostrojil závod Hughes H-1 Racer, ktorý bol darovaný spoločnosti Smithsonion v roku 1975 a potom bol vystavený v Národnom múzeu letectva a kozmického priestoru. Bol tiež jedným z ľudí, ktorí pomohli navrhnúť a financovať stavbu Boeingu 307 Stratoliner a Lockheed L-049 Constellation.

V čase svojej smrti zanechal Howard po sebe nehnuteľnosť v hodnote 2,5 miliárd dolárov. To je rovnaké ako 11 miliárd dolárov v dnešných dolároch. Vyhlásilo sa viac ako 400 ľudí, ktorí sa prihlásili o časť jeho vôle. Bolo vyrobených niekoľko rôznych závetov, vrátane jedného, ​​ktorý nechal 150 miliónov dolárov obsluhe čerpacej stanice v Nevade, ktorá údajne jednu noc odviezla strateného a rozcuchaného Howarda späť do Desert Inn. Mormonská cirkev si vyžiadala veľký podiel na Howardovej vôli. Po niekoľkých nahnevaných súdnych sporoch sudca nakoniec vyhlásil, že Howard zomrel bez platnej vôle, a preto rozdelil svoje imanie medzi 22 bratrancov a sesternice.

Howardovo meno a vynálezy žijú dodnes. Po svojej smrti venoval všetky svoje zásoby v lietadle Hughes Aircraft na založenie Lekárskeho ústavu Howarda Hughesa (HHMI) v Chevy Chase v štáte Maryland. V roku 1985 HHMI predalo všetky svoje akcie v lietadle Hughes Aircraft spoločnosti General Motors za hotovosť a akcie v hodnote 5,2 miliárd dolárov bez dane. Toto okamžite urobilo z HHMI jednu z najväčších súkromných nadácií na svete. HHMI je jednou z najväčších mimovládnych organizácií na financovanie lekárskeho a biologického výskumu na svete. Dnes je dotácia HHMI 17 miliárd dolárov.

Howard Hughes slávne trpel obsedantno-kompulzívnou poruchou. Dostal sa do bodu, keď mal ťažkosti s rozhodovaním a zamkol sa na niekoľko dní a mesiacov v kuse a nežil z ničoho iného ako z čokoládových cukríkov a mlieka. Trval na tom, aby s ním nikto nerozprával, pokiaľ o to nebude požiadaný, a nikto sa na neho nemal pozerať. Ďalej sa nechal ísť a vôbec ho nezaujímala osobná hygiena. Jediné, čo chcel, bolo zostať sám pri sledovaní filmu za filmom, keď sedel nahý na stoličke.

Keď Howard Hughes zomrel, úrady si spočiatku neboli isté, či je to on. Howardovo neustále užívanie drog a jeho vyčerpávajúci stav spôsobili skazu na jeho tele a vzhľade. Jeho fyzický stav bol taký zlý, že vážil iba okolo 90 kilogramov. Pitva potvrdila, že Howard Hughes zomrel na zlyhanie obličiek. Lekári našli päť injekčných ihiel, ktoré sa mu zlomili na rukách a nohách. Pochovali ho v texaskom Houstone na cintoríne Glenwood.

Howard Hughes Čistá hodnota

Howard Hughes

Čistá hodnota: 11 miliárd dolárov
Dátum narodenia: 24. decembra 1905 - 5. apríla 1976 (70 rokov)
Rod: Muž
Výška: 1,92 m
Povolanie: Podnikateľ, inžinier, pilot, investor, filmový producent, filmový režisér, filantrop, vynálezca
Národnosť: Spojené štáty americké
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia