Hootie & the Blowfish vyrazili do Las Vegas na výročnom turné

Hootie & the Blowfish oslavujú 25. výročie svojho hitového debutuHootie & the Blowfish oslavujú 25. výročie svojho úspešného debutu 'Cracked Rear View', jedného z najpredávanejších albumov všetkých čias. (EB médiá) Hootie & the Blowfish mali prestávku v roku 2008, keď sa spevák Darius Rucker vydal na sólovú dráhu. Teraz sú späť s novým albumom na ceste. (Todd & Chris Owyoung) Hootie & the Blowfish sú v súčasnej dobe pripravení na 44-dňové turné, prvé po viac ako desaťročí. (EB médiá)

Tonroky prišli a odišli, ale nie nevera v jeho hlase, jeho slová sprevádzané dvoma desaťročiami nedôvery.

Niekedy sa sny stanú skutočnosťou a stále máte pocit, že snívate.

Mark Bryan vie.Počujete to, keď hovorí.

V nedávne popoludnie vo všedný deň sa gitarista vrátil v čase.

Na krátky okamih je opäť 28. februára 1996.

koľko stojí sean connery

Tupac Shakur je na pódiu v Shrine Auditorium v ​​Los Angeles a predstavuje Grammy za najlepší popový výkon dua alebo skupiny s vokálmi.

Potrebujeme šokovať ľudí, hovorí. Šokujme ľudí!

S tým vyjdú hardrockoví bozky Kiss, opäť v líčení prvýkrát po rokoch, pár rovnako zlý ako zvratky a velúr.

Toto sú moji domáci, hovorí nepresvedčivo Shakur. Teraz som videl asi všetko.

Konkurencia v kategórii je silná, medzi nominovanými sú vodopády TLC, téma Rembrandtsových priateľov Budem tam pre vás a Láska orlov nás udrží nažive.

A Grammy ide do ... moji ďalší homeboys, Hootie & the Blowfish, oznámi Shakur, skupina vyhrala vďaka svojej úspešnej balade Let Her Cry.

V ten večer by to bola skupina druhýkrát na pódiu, pretože predtým získala trofej pre najlepšieho nového umelca.

Korunovácia bola ukončená.

Hootie & the Blowfish boli hviezdy.

„Neskutočný“ úspech

aký je čistý majetok dan marina

Nepamätám si to, ako by sa to skutočne stalo, spomína 52-ročný Bryan na predmetnú noc. Skoro si to pamätám, ako keby som to sledoval v televízii alebo čo. Celé to pôsobilo neskutočne.

Ako by to nemohlo mať?

V tom čase Hootie zavŕšil propagačný a turistický cyklus debutu skupiny Cracked Rear View z roku 1994, ktorý sa stal jedným z najpredávanejších albumov všetkých čias a v súčasnosti je certifikovaný 21-krát platinovo.

Kontext je kľúčom k pochopeniu Hootieho úspechu. Keď bol v lete 1994 vydaný Cracked Rear View, bol grungeový boom stále v plnom prúde. Bola to doba, keď sa irónia, zdá sa, naučila hrať na gitare. Soundgarden náladové majstrovské dielo Superunknown vyšlo na jar, rovnako ako desultívna klasika Nine Inch Nails The Downward Spiral. Skupina Green Day’s Dookie práve začínala katalyzovať punk rockový boom, spolu s albumom The Offspring’s Smash, obidvoma albummi ťažkými zo sardonického sebaznižovania a odcudzenia zvonku.

Alt-rock nebol nikdy väčší, ale nikdy nebol ani pochmúrnejší.

Kurt Cobain bol mŕtvy.

Eddie Vedder zabudol, ako sa usmiať.

Courtney Love sa to len snažila prežiť.

Billy Corgan sa na niečo sťažoval - pravdepodobne Courtney Love.

Vstúpte do Hootie & the Blowfish.

Domáce ozvučenie, zemitý zvuk a neochvejná serióznosť boli tonálnym a aktuálnym opakom grungeového chrabania a vysokorýchlostného sarkazmu punku v 90. rokoch.

Nemohli stáť v príkrom kontraste k svetovým Trent Reznors.

Ako tak ich privítalo veľa ľudí ako lúč slnečného svitu prerážajúceho toľko hudobného cloudového pokrytia: Necelý rok po tom, čo Cracked spadol, sa Hootie & the Blowfish rýchlo stali jednou z najväčších kapiel, aké tam boli.

Niekde na jar v roku 95 prebublával až do bodu, keď bol mimo nášho chápania, hovorí Bryan. Doslova si pamätám, ako mi niekto hovoril, čo sa deje, a mal som pocit, že sa pozerám do inej kapely, napríklad: „To nemôžeme byť my.“ Akoby sme to čítali o inej kapele v Rolling Stone.

V priebehu ďalších štyroch záznamov by Hootie nikdy neopakoval úspech debutu skupiny. Jeho najnovšieho albumu s názvom 2005’s Looking for Lucky z roku 2005 sa predalo menej ako 200 000 kópií.

V roku 2008 skupina mala prestávku, pričom frontman Darius Rucker sa vydal na sólovú dráhu v country hudbe.

„Popraskaný“ návrat

koľko stojí Peter gunz

Ale s 25. výročím ich debutu, sa Hootie & the Blowfish rozhodli oslavovať túto príležitosť svojim prvým turné po viac ako desiatich rokoch a novým albumom neskôr v tomto roku.

Keď sa stretneme a hráme, je to ako vyskočiť na bicykel, hovorí Bryan. Hneď sa môžeme zamknúť a znieť ako Hootie & the Blowfish. Je to skutočne zábavné, pretože dokážeme zahrať akúkoľvek skladbu, a keď zamkneme svoje časti, bude to znieť ako my, či už ide o covery alebo originály.

Ale pokiaľ ide o skladanie piesní, nerobili sme to spolu viac ako desať rokov, pokračuje. Takže sme museli trochu obnoviť túto chémiu, sadnúť si do miestnosti s akustikou a klavírom a len si navzájom hrať svoje nápady a zistiť, kde je každému hlava. Stalo sa to za posledný rok. Kým sme sa dostali do januára, mali sme viac ako 50 piesní.

Kapela nahrala 17 z nich na pripravovaný šiesty album, ktorého dátum vydania ešte nie je stanovený.

Medzitým je Hootie späť na ceste.

Napriek tomu, že od debutu kapely uplynulo 2 a pol desaťročia, Hootie zostáva nadradeným: gitarová kapela v ére, keď sú gitarové kapely v bežných éteroch stále vzácnejšie, keď skupina kedysi dominovala.

koľko je michael jordan

Teraz je to teda všetko o pohľade späť a pohybe vpred naraz.

Je to pekná kombinácia tohto turné, kde oslavujeme „Cracked Rear View“, ale máme na obzore aj nový album, hovorí Bryan. Sme na naozaj dobrom mieste. Našťastie sa to pri písaní piesní prejavuje spôsobom, s ktorým sa ľudia môžu spájať - rovnako ako pred 25 rokmi.

Náhľad

SZO: Hootie & the Blowfish

Kedy: 19:30 hod. Sobota

Kde: T-Mobile Arena, 3780 Las Vegas Blvd. Juh

Vstupenky: 29,95-129,50 dolára (888-929-7849)