Havajský gitarista sa zapája do publika horúcimi lízankami a rýchlymi zmenami sekery

6921172-0-46921172-0-4 6921168-1-4

Chrbát Munda Juillerata sa klenul, keď si prsty rozdrvili krk na elektrickej gitare Washburn.

Je vo svojom stánku Taco a servíruje divákom horúce lízanky a cool riffy na nedávnom predstavení Le Reve - The Dream vo Wynn Las Vegas. Pod nohami mu vibruje čierny pad s označením Buttkicker, ktorý napodobňuje pocit zosilňovača, ktorý nemá, ale tak úzko súvisí s hraním na gitare.

koľko stojí Tom kenny

Na pódiu jeho zosilňovač pulzuje a pohybuje vzduchom okolo neho. Pocity ho robia ľahším a voľnejším na strunách gitary. V Le Reve nie je potrebný zosilňovač. Juillerat nie je na javisku. Je v tme v stánku Taco Stand v publiku a hrá na svojej gitare. Jeho hudbu zmieša inžinier v zvukovej kabíne, než sa pustí, bohatá a plná, do divadla.48 -ročný Juillerat krúti hlavou, kým sa jeho chvíľa Joe Satrianiho neskončí. Potom sa stane akustickým gitaristom, zloží elektrinu a zachytí akustiku. Počas jednej šou viac ako 20 -krát prepne medzi štyrmi gitarami.

Od roku 2008, keď sa pripojil k show, to sú veci, z ktorých Juilleratove sny robia.

Juillerat sa presťahoval do Las Vegas v roku 1991, aby hral v salónikovej skupine, ktorá mala opakujúce sa vystúpenie v Cleopatra’s Barge v Caesars Palace.

Napriek tomu, že Juillerat absolvoval strednú školu v Rena, je v jadre havajským chlapcom.

Narodený na Oahu vyrastal v Kahaluu, kde žil so svojou matkou a otcom v námorníctve. Jeho otec, ponorník, bol niekoľko mesiacov na mori, takže matka Juillerata sa začala venovať hula dance. Práve na hodine hula Juillerat prvýkrát zobral ukulele. Mal asi 3 alebo 4 roky.

Hovoril som, že som sa poflakoval a hral na ukulele cez prestávky. Tety ma naučili prvých pár akordov.

Ukulele viedlo k gitare, ku ktorej mal Juillerat prirodzenú príbuznosť. Prvých pár rokov svojej nádejnej kariéry hrával hudbu podľa sluchu. Po niekoľkých rokoch profesionálneho hrania si však uvedomil, že potrebuje hudobný základ, a tak navštevoval Guitar Institute of Technology pri Musicians Institute v Los Angeles.

Juillerat, hovorí priateľ a bývalý spoluhráč Mark Adams, je hudobníkom.

Je to skvelý hráč. Adams hovorí, že má to, o čom v obchode hovoríme, ako skutočne dobrý groove. Keď hrá na rytmickú gitaru, akonáhle s ním začnete hrať, bude to dobrý pocit. Je to spôsob, akým hrá. Chce sa vám búchať po hlave. To je pre nás všetko, veľa hudobníkov to nechápe.

koncerty v Las Vegas v januári 2016

Je tiež riešením problémov, hovorí priateľ, mentor a švagor Jerry Lopez. Lopez, zakladateľ skupiny Santa Fe a Fat City Horns, sa s Juilleratom zoznámil v 90. rokoch minulého storočia.

Najal ho, aby hral na gitare v Storme, ktorý hral v Mandalay Bay len viac ako rok. Loiller hovorí, že Juillerat mal nielen hudobné kotlety, ale mal tiež schopnosť riešiť problémy a prichádzať s riešeniami.

Lopez hovorí, že mnohokrát, keď začínate novú show, sú všetci v pohode, keď sú veci dobré. Ale keď vybuchnú bomby, kto vystúpi? V šou je veľa chvíľ, ktoré skutočne zdvihnú vlasy, najmä keď sa práve otvára. Väčšina ľudí by zložila. Nie Mundo.

V roku 2002 sa Juillerat oženil s Lopezovou švagrinou. Majú jedného syna.

Nikdy nestretnete krajšieho chlapa ako je Juillerat, hovorí Adams, bubeník. S Juilleratom sa stretol v 90. rokoch, keď obaja hrali s lounge skupinou v Cleopatra's Barge. Okamžite nadviazali pevné priateľstvo.

Má v sebe toto teplé kúzlo, hovorí Adams. Keď ho stretnete, máte pocit, že ho poznáte.

Jeho koncert v Le Reve je len jednou časťou jeho kariéry. Juillerat stojí pred svojou kapelou, Hot Club of Las Vegas, cigánskou jazzovou kapelou. Čoskoro plánujú vydať CD. Propaguje tiež gitary a vybavenie pre spoločnosť U.S. Music Corp., ktorá ho sponzoruje.

Juillerat sa tiež snaží posilniť silnú hudobnú komunitu. Minulý rok zahájil festival Vegas Unplugged, vitrínu akustických gitaristov. Na október plánuje ďalší festival. Podľa neho je v pláne zabudovať ho do niečoho veľkého pre hudobnú komunitu.

Chcem zanechať odkaz, hovorí Juillerat.