Harvey Weinstein Čistá hodnota

Koľko stojí Harvey Weinstein?

Harvey Weinstein Čistá hodnota: 25 miliónov dolárov

Čistá hodnota a plat Harvey Weinstein: Harvey Weinstein je americký filmový producent, výkonný riaditeľ štúdia a odsúdený násilník, ktorý má čistú hodnotu 25 miliónov dolárov. Na vrchole svojej kariéry sa čisté imanie Weinsteina odhadovalo na 300 miliónov dolárov. Veľká časť tohto ocenenia bola založená na hodnote spoločnosti The Weinstein Company predtým, ako na celom svete prepukli sexuálne škandály z roku 2017. Jeho manželka Georgina Chapman podala žiadosť o rozvod v októbri 2017. V marci 2020 bol Harvey odsúdený na 23 rokov väzenia.

Po škandáloch bol Weinstein niekedy údajne príliš chudobný na hotovosť, aby mohol platiť za rôzne povinnosti týkajúce sa podpory manželov. Táto správa prišla po tom, čo bol prepustený z vlastnej spoločnosti a prinútený zaplatiť Georgine Chapmanovej údajne rozvodovú dohodu vo výške 20 miliónov dolárov. 12. januára 2017 Harvey povedal sudcovi, že je príliš na mizine, aby mohol zaplatiť manželské záväzky voči svojej prvej manželke a ich dvom deťom za predchádzajúci rok. Sudca súhlasil a dočasne zastavil dlh vo výške 5 miliónov dolárov, ktorý dlží. Jeho bývalá manželka podala sťažnosť, že Weinstein použil celý svoj likvidný majetok na predplatenie poplatkov za právne zastúpenie v hodnote desiatok miliónov dolárov, aby ho chránil pred rôznymi možnými súdnymi spormi po celom svete.

Nehnuteľnosť : Ďalším zaujímavým bodom vo financiách Harveyho je jeho predaj nehnuteľností v mesiacoch, ktoré viedli k jeho škandálu. V období od októbra 2017 do apríla 2018, zhruba šesť mesiacov predtým, ako sa jeho škandál stal medzinárodnou správou, Harvey predal šesť domov v celkovej hodnote 56 miliónov dolárov. Podľa záznamov v oblasti nehnuteľností z kúpnych cien profitoval v úhrne 18 miliónov dolárov. Jeden príklad, mestský dom v New Yorku bol zakúpený v roku 2006 za 15 miliónov dolárov a predaný v marci 2018 za 25,6 milióna dolárov, so ziskom 10,65 milióna dolárov. 25. mája 2018 bol zatknutý pre obvinenie zo znásilnenia.

O rok neskôr predal komerčnú budovu, ktorú vlastnil so svojím bratom, za ďalší zisk 5 miliónov dolárov (rozdelený s bratom). Jeden z jeho šiestich počiatočných predajov sa oficiálne uzavrel iba tri dni pred vypuknutím škandálu v New York Times.

Kariéra Harvey Weinstein sa narodil 19. marca 1952 vo Flushingu v New Yorku. Je známy predovšetkým ako spoluzakladateľ spoločností Miramax Films a The Weinstein Company. Harvey Weinstein a jeho brat Bob sú spolupredsedami spoločnosti The Weinstein Company, ich filmovej produkčnej spoločnosti, od roku 2005. Spoločne vlastnia spolu 42% spoločnosti. Harvey Weinstein získal Oscara za produkciu Zamilovaného Shakespeara a získal 7 cien Tony za produkciu rôznych víťazných hier a muzikálov vrátane hudobných producentov The Producers, Billy Elliot the Musical a August: Osage County. Počas svojho pôsobenia v Miramaxe produkovali mnoho filmov, medzi nimi predovšetkým Pulp Fiction, The English Patient a Good Will Hunting. Počas pôsobenia v spoločnosti Weinstein Company bratia vyrábali spoločnosti The Imitation Game, The Butler, Inglorious Basterds, Silver Linings Playbook a Django Unchained.

V roku 2004 bol Weinstein vymenovaný za veliteľa Rádu britského impéria ako uznanie za jeho príspevky pre britský filmový priemysel. Kariéra Harveyho Weinsteina bola plná chvály, ale aj kritiky. Weinstein bol niektorými kritizovaný za techniky, ktoré údajne uplatňoval pri svojich obchodných jednaniach, konkrétne za činy, ako napríklad „kampaň“ za Oscary za svoje filmy počas oscarovej sezóny, čo viedlo k zákazu týchto kampaní na Akadémii filmových umení a Vedy. Weinstein si vypestoval reputáciu bezohľadnosti a záchvatov hnevu. Údajne kedysi dal reportérovi New York Observer do náhlavnej súpravy a vyhodil ho z večierka. Pri inej príležitosti Weinsteinová verejne kritizovala režisérku Julie Taymorovú a jej manžela počas nezhody ohľadom testovacieho premietania jej filmu Frida. Bol obvinený z ťažkostí s Sydney Pollackovou na smrteľnej posteli ohľadom uvedenia filmu The Reader. V ďalšom kontroverznom kroku, v roku 2009, Weinstein verejne vyjadril nesúhlas s úsilím o vydanie Romana Polanského zo Švajčiarska do USA v súvislosti s obvineniami z nezákonného sexuálneho styku s 13-ročným dieťaťom z roku 1977. V roku 2013 filmový kritik New York Post Kyle Smith obvinil Harveyho Weinsteina z tvorby mnohých protikatolíckych filmov, napríklad Priest (1994), The Butcher Boy (1997), The Magdalene Sisters (2002) či Philomena (2013).

Harvey Weinstein Čistá hodnota

(YANN COATSALIOU / AFP cez Getty Images)

Obvinenia zo sexuálnych útokov : V roku 2017 bol Harvey nútený reagovať na početné žiadosti o sexuálne obťažovanie, ktoré podali ženy ako Ashley Judd spred 20 rokov. 9. októbra 2017 Harveyho vyhodilo predstavenstvo spoločnosti Weinstein Company. Počas niekoľkých týždňov dostal Weinstein zákaz spolupracovať s rôznymi výrobnými spolkami v zábavnom priemysle, čo mu v podstate znemožní ďalšiu prácu v tomto priemysle.

V máji 2019 bolo oznámené, že Harvey dosiahol so svojimi obeťami urovnanie za 44 miliónov dolárov. Hodnota 44 miliónov dolárov by sa rozpadla takto: 30 miliónov dolárov by išlo priamo žalobcom v prípadoch namierených proti Weinsteinovi, zatiaľ čo ďalších 14 miliónov dolárov by išlo na právne poplatky pre Weinsteinových (väčšinou bývalých) spolupracovníkov, ktorí sú v predmetných súdnych sporoch tiež uvedení ako obžalovaní. . Vyrovnanie bude väčšinou hradené Harveyho poisťovňami.

V decembri 2019 sa uvádzalo, že vyrovnanie bolo skutočne dosiahnuté na úrovni 25 miliónov dolárov. Platbu by skutočne vykonala poisťovňa. Ak by sa dohoda skončila na úrovni 25 miliónov dolárov, 18 údajných obetí by si rozdelilo 6,2 milióna dolárov. Žiadny jednotlivec by nedostal viac ako zhruba 500 000 dolárov. Samostatne by bolo 18,5 milióna dolárov vyčlenených pre budúcich žiadateľov v rámci prebiehajúceho hromadného žaloby.

V marci 2020 bol Harvey odsúdený na 23 rokov väzenia za trestné činy sexuálneho styku prvého stupňa a znásilnenie tretieho stupňa.

Harvey Weinstein Čistá hodnota

Harvey Weinstein

Čistá hodnota: 25 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 19. marca 1952 (69 rokov)
Rod: Muž
Výška: 1,83 m
Povolanie: Filmový producent, televízny producent, podnikateľ, scenárista, filmový režisér
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2020
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia