Gretchen Carlson Čistá hodnota

Koľko stojí Gretchen Carlson Worth?

Čistá hodnota spoločnosti Gretchen Carlson: 18 miliónov dolárov

Plat Gretchen Carlsonovej

1,5 milióna dolárov

Čistá hodnota a plat Gretchen Carlson: Gretchen Carlson je americká televízna moderátorka a reportérka, ktorá má čistú hodnotu 18 miliónov dolárov a ročný plat 1,5 milióna dolárov. Je známa predovšetkým tým, že je moderátorkou televíznych programov, ako napríklad sobotné vydanie filmu „The Early Show“ (2002 - 2005) v televízii CBS News, ranná show „Fox & Friends“ (2005 - 2013) v relácii Fox News a Skutočný príbeh s Gretchen Carlsonovou (2013 - 2016) aj na stránkach Fox News.

Skorý život: Gretchen Elizabeth Carlson sa narodila v Anoku v Minnesote 21. júna 1966. Jej otec, Lee Carlson, bol prezidentom spoločnosti Main Motor Sales Co., automobilky, ktorá bola v rodine Carlsonovcov od roku 1919. Jej matka, Karen ( rodená Hyllengren), bola domácou učiteľkou a učiteľkou a v rokoch 2004 až 2019 bola výkonnou riaditeľkou rodinného autosalónu. Carlson je druhé zo štyroch detí a ona a jej súrodenci boli vychovaní v luteránskom jazyku.

Ako dieťa a tínedžer bol Carlson zázračným huslistom. Študovala u známych učiteľov na inštitúciách, ako sú MacPhail Center for Music v Minneapolise a Juilliard School of Music v New Yorku. Zúčastnila sa tiež mnohých hudobných súťaží a v rokoch 1980 až 1984 bola súčasťou mládežníckej symfónie Greater Twin Cities. Po absolvovaní strednej školy v Anoku pokračovala Carlson vo vzdelávaní na Stanfordskej univerzite, kde študovala organizačné správanie. Vysokoškolské štúdium ukončila v roku 1990. Ďalej sa ako mladá dospelá zúčastňovala súťaží, v roku 1988 získala titul Miss Minnesota a neskôr v tom roku ju vyhlásili za Miss America.

Kariéra: Carlsonov štart vo vysielacej žurnalistike nastal do veľkej miery vďaka jej vysokému profilu po zisku titulu Miss America. Jej prvé zamestnanie bolo v Richmonde vo Virgínii na televíznej stanici WRIC-TV pridruženej k ABC. Pôsobila ako spolu-kotva a politický komentátor siete. V roku 1992 sa presťahovala do Cincinnati v štáte Ohio, aby pracovala v spoločnosti WCPO-TV ako mediálna komentátorka. Pracovala tiež na staniciach v Clevelande v štáte Ohio a v Dallase / Fort Worth v Texase. Carlson získala svoje prvé zamestnanie v národnej televízii v roku 2000 ako národná korešpondentka. Potom, v roku 2002, bola vymenovaná za kotvu sobotného vydania „The Early Show“ na CBS. Jej spolubývajúcou tam bol Russ Mitchell.

V roku 2006 sa Carlson presťahovala do spoločnosti Fox News, kde najskôr pracovala ako víkendová náhradná moderátorka relácie „Fox & Friends“. V septembri toho roku sa stala kotvou spoločnosti „Fox & Friends“, ktorá spolupracovala s Steve Doocy a Brianom Kilmeade. V tejto úlohe pôsobila takmer 8 rokov, predtým, ako v roku 2012 odišla zo scény po urážlivých komentároch kolegov vysielaných v éteri, týkajúcich sa žien na pracovisku. V roku 2013 odišla z relácie „Fox & Friends“, aby zakotvila svoju vlastnú šou „Skutočný príbeh s Gretchen Carlsonovou“. Mnohé z tém, ktorým sa venovala, súviseli s právami žien. Snahu presadila tým, že sa stala prvou televíznou moderátorkou káblového spravodajstva v americkej histórii, ktorá sa objavila na make-up air sans. V júni 2016 bola odstránená zo svojej šou „Skutočný príbeh“.

Vyrovnanie a advokácia Rogera Ailes: Po prepustení zo strany Fox News zosnulým šéfom Fox News Rogerom Ailesom podala Carlsonová žalobu, v ktorej tvrdila, že bola podaná preto, lebo odmietla Ailov sexuálne návrhy. Získala od spoločnosti 21st Century Fox údajne vyrovnanie vo výške 20 miliónov dolárov, ako aj verejné ospravedlnenie. Po podaní žaloby na sexuálne obťažovanie sa prihlásili ďalšie desiatky žien, ktoré obvinili Ailes zo sexuálneho obťažovania. Pod tlakom Ailes rezignoval na svoju pozíciu.

Carlsonov prípad sa často pripisuje počiatočnému bodu hnutia #MeToo z roku 2016. Po svojom obťažovaní pokračovala Carlson v práci na eliminácii sexuálneho obťažovania na pracovisku a presadzovaní práv žien. Medzi niektoré z iniciatív, ktorých je súčasťou, patrí aj bipartistická koalícia zákonodarcov, ktorá v decembri 2017 predstavila „zákon o ukončení nútenej arbitráže v oblasti sexuálneho obťažovania“ v partnerstve s neziskovou organizáciou All In Together s cieľom založiť program Gretchen Carlson Leadership Initiative, program ktorá poskytuje školenie advokácie nedostatočne obsluhovaným ženám v USA a iniciatívu Women Moving Millions, kolektív žien po celom svete, ktorý sa zaviazal poskytnúť dary vo výške najmenej 1 milión dolárov na príčiny podporujúce pokrok žien a dievčat. Uskutočnila tiež dva rozhovory TED, z ktorých jeden sa osobitne venuje téme práv žien a sexuálneho obťažovania na pracovisku.

Ostatné projekty: Popri práci v televízii a v médiách je Carlsonová aj publikovanou autorkou. Prvú knihu, memoár s názvom „Get Real Real“, vydala v roku 2015. Sleduje jej zážitky, ktoré vyrastala v Minnesote pri hre na husliach, a okrem iného skúsenosti s prehliadkou Miss America. Jej druhá kniha s názvom „Be Fierce: Stop Harassment And Take Your Power Back“ z roku 2017. Rozprávala sa predovšetkým o jej skúsenostiach so sexuálnym obťažovaním na pracovisku (v rozsahu, v akom jej to bolo umožnené z dôvodu podpísania NDA, ktorú predtým podpísala). vo Fox News. Zisky z akcie „Buď divoká“ venovala do fondu Darček za odvahu.

Osobný život a dedičstvo: Carlson sa oženil so športovou agentkou Casey Close v októbri 1997. Majú spolu dve deti a bývajú v Greenwich v štáte Connecticut.

Carlsonova kariéra v spoločnosti Fox News, to, ako podala internú sťažnosť, jej degradácia a všetky nasledujúce udalosti, ktoré nasledovali, boli zobrazené v minisérii „The Loudest Voice“ (2019) v seriáli Showtime. V ňom ju hrá herečka Naomi Watts. Film „Bombshell“ (2019) taktiež zobrazuje Carlsonov čas na Fox News, kde si Carlson zahrala Nicole Kidman. Film zobrazuje najmä udalosti, ktoré sa odohrali v spoločnosti Fox News a ktoré viedli k Ailesovej rezignácii.

Gretchen Carlson Čistá hodnota

Gretchen Carlson

Čistá hodnota: 18 miliónov dolárov
Plat: 1,5 milióna dolárov
Dátum narodenia: 21. júna 1966 (54 rokov)
Rod: Žena
Výška: 1,6 m
Povolanie: Novinár, herec
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2020
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia