George W. Bush Čistá hodnota

Koľko stojí George W. Bush Worth?

Čistá hodnota Georga W. Busha: 40 miliónov dolárov

Čisté imanie Georga W. Busha: George W. Bush je americký politik, podnikateľ a autor, ktorý má čistú hodnotu 40 miliónov dolárov. Aj keď je známy predovšetkým ako 43. prezident USA, George W. Bush bol pred svojou politickou kariérou zapojený do niekoľkých obchodných aktivít. Angažoval sa aj v armáde. Je synom George H.W. krík , ktorý pôsobil ako 41. prezident USA. Pretože obaja prezidenti majú veľmi podobné mená, syn sa často nazýva Bush Junior. Prezident Bush Junior je dobre známy tým, že po vojne proti terorizmu začal vojnu proti terorizmu po 11. septembri, ako aj zvládol recesiu v roku 2008.

Skorý život: Bush Junior sa narodil 6. júla 1946 v Connecticute. V tom čase jeho otec študoval na Yale. Jeho matka Barbara Bush bola rok vydatá za Busha Seniora. Bol vychovávaný po boku štyroch súrodencov vrátane Jeba Busha. Ďalší súrodenec zomrel na leukémiu v troch rokoch. Politické kariéry prebiehali v Bushovej rodine a starý otec Busha Juniora, Prescott Bush, bol senátorom z Connecticutu.

Po absolvovaní prípravných škôl bol George W. Bush poslaný na internátnu školu v Massachusetts. Aj keď jeho akademické výsledky neboli dosť výrazné, pôsobil ako hlavný roztlieskavač. Potom prešiel na Yale, kde študoval históriu, ďalej pôsobil ako roztlieskavač a stal sa východiskovým tímom rugbyového tímu. V poslednom ročníku sa tiež pripojil k spoločnosti Lebky a kosti. Bush Junior bol priemerný študent a právnická fakulta University of Texas ho odmietla. Harvard Business School však prijal budúceho politika a podarilo sa mu získať titul MBA v tejto inštitúcii - titul, ktorý nezískal žiadny iný prezident USA.

Vojenská služba: Predtým, ako začal navštevovať Harvard Business School, sa Bush Senior pripojil k Texas Air National Guard. Bolo to počas éry vietnamskej vojny, hoci Bush Junior v tomto konflikte nikdy nevidel aktívny boj. Namiesto toho si zalogoval niekoľko letových hodín a vŕtal sa u stráže, neskôr si užíval povýšenie. Po účasti na politických aktivitách, neúspechu v cvičení a vynechaní plánovaných fyzických skúšok bol Bush Junior čestne prepustený.

Obchodné ciele: Po absolvovaní Harvardu bol Bush pripravený využiť svoje MBA. V roku 1977 nastúpil budúci prezident do spoločnosti Arbusto Energy, z ktorej sa neskôr stal Bush Exploration. Junior sa v najbližších rokoch zameral na ropný priemysel, stúpal a klesal ceny ropy a počas tejto doby bol obvinený z obchodovania s využitím dôverných informácií. V nasledujúcich rokoch sa Bush Junior angažoval v ropných spoločnostiach ako Spectrum 7, z ktorých sa neskôr stala HKN, Inc. Pôsobil ako predseda a člen predstavenstva týchto spoločností.

Asi najvýnosnejšia investícia Busha bola do bejzbalového tímu Texas Rangers. Po investovaní 500 000 dolárov do tímu a vedení skupiny ďalších investorov pri kúpe franšízy za 89 miliónov dolárov sa Bush stal generálnym riadiacim partnerom. Junior sa aktívne zapájal do aktivít tímu a zúčastňoval sa mnohých hier - namiesto súkromnej schránky sa rozhodol sedieť s fanúšikmi. Bush Junior sa nakoniec rozhodol predať svoje akcie v roku 1998 za 15 miliónov dolárov. To predstavovalo obrovský zisk, keďže Bush osobne investoval do tímu iba 800 000 dolárov.

(Foto: Roger L. Wollenberg-Pool / Getty Images)

Politická kariéra: George W. Bush sa prvýkrát zapojil do politiky v roku 1978, keď kandidoval do domu zástupcov v jednom z texaských okresov. Bush Junior prehral so 46 percentami hlasov. O desať rokov neskôr Bush Junior pomohol svojmu otcovi s predvolebnou kampaňou a odcestoval do Washingtonu, D.C. Junior nakoniec odcestoval po celej krajine, aby otcovi pomohol získať podporu. Situácia sa znovu odohrala v roku 1991 a jeho otec ho označil za poradcu pre kampaň pri jeho znovuzvolení.

V roku 1994 sa George W. Bush uchádzal o funkciu guvernéra Texasu. V roku 1995 zvíťazil s 53 percentami hlasov. Medzi hlavné body jeho pôsobenia v pozícii guvernéra patrí to, že umožnil Texanom získať skryté povolenie na prepravu zbraní, zníženie daní o 2 miliardy dolárov a pomoc Texasu stať sa najväčším dodávateľom elektriny vyrobenej z vetra. Do roku 2000 médiá hodnotili potenciál Busha Juniora stať sa budúcim prezidentom a on sa uchádzal o republikánsku prezidentskú nomináciu krátko potom, čo bol znovu zvolený za guvernéra Texasu.

George W. Bush oznámil plány na rozšírenie americkej armády a navrhol, aby bol v porovnaní s ostatnými konzervatívcami skôr centristický. Zaviazal sa tiež znížiť dane. V júli si vybral za spoluhráča Dicka Cheneyho a krátko nato vyhral nomináciu republikánov. Neskôr v tom roku porazil Al Gora v tesných voľbách.

Predsedníctvo: George W. Bush mal spočiatku ambiciózne plány pre vnútornú politiku Spojených štátov, ktoré však čoskoro vykoľajili teroristické útoky z 11. septembra. Krátko nato prišli vojny v Iraku a Afganistane, ktoré sa stali ústrednými bodmi prezidenta Busha Juniora. Tieto vojny by sa ukázali ako dôležitý a prospešný bod rozhovoru v úspešnej znovuzvolovacej kampani Busha Juniora. Aj keď George W. Bush v očiach amerického ľudu začínal byť silný, miera jeho schvaľovania neustále klesala a počas kolapsu a recesie v roku 2008 sa dostala na úplné dno.

Osobný život: V roku 1977 sa George W. Bush stretol s Laurou Welchovou na záhradnom grile. Neskôr v tom roku sa vzali. V roku 1982 Laura porodila dvojčatá. Po odchode z Bieleho domu sa George W. Bush stal zanieteným maliarom. Zaujíma sa tiež o golf a bejzbal.

Polemika: Vojenská služba Georga Busha Juniora sa rokmi dostala pod drobnohľad, najmä počas prezidentských kampaní. Niektorí tvrdia, že sa mu dostalo preferenčného zaobchádzania kvôli jeho otcovi, čo zdôrazňuje jeho nedôsledné záznamy o dochádzke a skutočnosť, že nikdy nebol povolaný bojovať vo Vietname. George W. Bush má v priebehu rokov problémy s zneužívaním alkoholu. V roku 1976 mu bola vydaná DUI a bola mu uložená pokuta. To viedlo k pozastaveniu platnosti jeho preukazu. Mnohí spochybňovali legitimitu jeho prezidentovania, pretože Bush nezvíťazil v ľudovom hlasovaní. Čo sa týka bodu, okolo prepočítavania hlasov na Floride pred jeho inauguráciou existovala značná polemika.

George W. Bush Čistá hodnota

George W. Bush

Čistá hodnota: 40 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 6. júla 1946 (74 rokov)
Rod: Muž
Výška: 1,82 m
Povolanie: Politik, podnikateľ, pilot, autor, verejný rečník, herec
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2020
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia