George Foreman Čistá hodnota

Koľko stojí George Foreman Worth?

Čistá hodnota Georga Foremana: 300 miliónov dolárov

George Foreman čistá hodnota : George Foreman je americký boxer na dôchodku a veľmi úspešný podnikateľ, ktorý má čistú hodnotu 300 miliónov dolárov. George Foreman má čistú hodnotu šampióna, ale boli by ste prekvapení, keby ste sa dozvedeli, ako málo z jeho majetku v skutočnosti pochádza z boxu. V skutočnosti po profesionáli v roku 1969 a získaní impozantnej kariéry 76 výhier z 81 zápasov mal Foreman v 80. rokoch relatívne malú čistú hodnotu 5 miliónov dolárov. Našťastie je vďaka veľmi obľúbenému grilu, ktorý nesie jeho meno, Foreman dnes veľmi bohatý muž. Dvojnásobný majster sveta v boxe v ťažkej váhe, zlatý olympijský medailista, multimilionársky podnikateľ a znovuzrodený kresťanský minister George Foreman predstavuje úžasný príbeh úspechu a vytrvalosti.

Skorý život: Meno George Foreman znamená pre rôzne generácie rôzne veci. Niektorí ľudia si spomenú na mladého 24-ročného Texana, ktorý odovzdal TKO neporazenému Smokinovi Joeovi Frazierovi v roku 1973. Rovnaký bojovník, ktorého prvou porážkou bol Muhammad Ali v rachote v džungli v roku 1974. The Rumble bola historická bitka, ktorá sa odohrala v Zairu a stala sa predmetom oscarového dokumentu When We Were Kings. Ak ste mladší, George Foreman je pravdepodobne viac známy ako veselý chlapík v televízii, ktorý predáva tlmiče výfuku Meineke a grilovací stroj George Foreman Lean Mean Fat Reduction.

George Foreman sa narodil v Marshalle v Texase 10. januára 1949. Vyrastal v Houstone so šiestimi súrodencami. Vychoval ho J. D. Foreman, ale jeho biologickým otcom bol Leroy Moorehead. George vo svojej autobiografii vysvetlil, že bol problémovou mladosťou. Ako pätnásťročný odišiel zo školy a stal sa z neho mudrlant. O rok neskôr chcel zmeniť svoj život a presvedčil matku, aby ho prihlásila do Job Corps. Chcel svoje GED prostredníctvom Job Corps a vycvičil si, aby sa stal tesárom a murárom. Začal trénovať box po presťahovaní do Pleasantonu v Kalifornii.

Kariéra v boxe: Foreman svoju boxerskú kariéru zahájil s ofinou, keď získal zlatú medailu na olympijských hrách v Mexico City v roku 1968 v boxerskej / ťažkej váhe. Porazil 29-ročného veterána Jonasa Cepulisa, o 10 rokov staršieho ako Foreman a s 12-ročnou kariérou už v opasku. Foreman obišiel okolo ringu s americkou vlajkou a po svojom víťazstve sa uklonil davu. Povedal, že zisk zlatej medaily bol úspech, na ktorý bol najviac hrdý za celú svoju kariéru.

Foreman sa stal profesionálom v roku 1969 a v tom roku vyhral 13 zápasov, z toho 11 vyradených. V roku 1970 Foreman vyhral všetkých 12 zápasov a nasledujúci rok vyhral ďalších sedem súbojov vyradením. Vo svojej pôsobivej sérii víťazstiev pokračoval až do roku 1974, keď čelil tvrdším súperom ako Ken Norton či Muhammad Ali. Za svoj boj proti Ali odcestoval do Zairu a o zápase sa hovorilo ako o Rumble v džungli. Ali porazil Foremana a stal sa prvým boxerom, ktorý ho zrazil. Keďže si nedokázal zabezpečiť ďalšie víťazstvo, Foreman odišiel v roku 1977 do dôchodku po ničivej prehre s Jimmym Youngom.

Teraz už Foreman sedel pekne na kope peňazí, ktoré zarobil na svojich historických zápasoch. Bohužiaľ do roku 1987 prešlo takmer všetko z toho 5 miliónov dolárov z boxu zlými investíciami a príliš extravagantným životným štýlom. George bol doslova na pokraji úplného bankrotu, v nedávnom rozhovore bol citovaný slovami „Bolo to také strašidelné, pretože počujete o tom, že ľudia sú bez domova, a ja som bol iba zlomkom, zlomkom toho, že som bezdomovec.“ Foreman teda opäť začal boxovať a predstavil impozantný návrat, ktorý trval až do konca 90. rokov po tom, čo sa stal boxerským komentátorom HBO.

George Foreman oficiálne odišiel definitívne do dôchodku v roku 1997, vo veku 48 rokov. Jeho konečná bilancia bola 76 výhier (68 knokautov) a iba päť prehier. Foreman bol uvedený do Siene slávy svetového boxu a Medzinárodnej siene slávy boxu. Zaradil sa medzi ôsme najväčšie ťažké váhy v histórii.

Martin Rose / Bongarts / Getty Images

George Foreman Grill : Foreman po návrate z dôchodku v 90. rokoch uviedol, že za jeho úspechom stál zdravší životný štýl a výživa. V roku 1994 ho oslovila spoločnosť Salton, Inc., ktorá hľadala hovorcu pre svoj gril na zníženie tuku. Foreman zaviazal a do roku 2009 spoločnosť Grill predala viac ako 100 miliónov kusov. Foreman nikdy nepotvrdil, koľko zarobil na schválení, ale vieme, že Salton mu v roku 1999 za právo používať jeho meno zaplatil 138 miliónov dolárov. Predtým mu bolo vyplácaných 40 percent zo ziskov z každého predaného grilu, čo mu na vrchole prinieslo výplaty zhruba 4,5 milióna dolárov mesačne.

Odhaduje sa, že na grile zarobil viac ako 200 miliónov dolárov, čo je podstatne viac, ako zarobil ako boxer.

Iné stíhania: Foreman je partnerom v tíme Panther Racing Indy Car. Je autorom piatich kníh a stále sa občas objavuje v televízii (hosť v klube The 700 Club, porotca amerického vynálezcu) a vo filme (portrét v snímke Night at the Museum: Battle of the Smithsonian).

Osobný život: Za svoju tvrdú prácu zaplatil v Texase 40 akrový pozemok, kde žije so svojou piatou manželkou Mary Joan (vydatá v roku 1985) a niekoľkými zo svojich dvanástich detí. Mal predtým štyri manželstvá: Adrienna Calhounová v rokoch 1971–1974, Cynthia Lewisová v rokoch 1977-1979, Sharon Goodsonová v rokoch 1981-1982 a Andrea Skeeteová v rokoch 1982-1985. Všetkých päť jeho synov sa volá George Edward Foreman a jeho dcéry majú Georga ako prostredné meno (okrem jednej dcéry menom Georgetta). Foreman trval na tom, aby všetky jeho deti dosiahli vysokoškolské vzdelanie, ale to nezabránilo niekoľkým z nich, aby skočili do boxerského ringu s diplomom v ruke. George III kráča v šľapajach svojho otca a nedávno vyhral svoj prvý profesionálny zápas v boxe. 31-ročná dcéra Freeda mala krátku kariéru ako obchodník s bilanciou 4: 1. Dcéra Natalie sa vydala inou cestou a je ctižiadostivou speváčkou. Zatiaľ čo jeho potomstvo je zaneprázdnený budovaním svojej vlastnej kariéry, otec George stále nachádza nové spôsoby, ako rozšíriť svoju ríšu.

George Foreman Čistá hodnota

George Foreman

Čistá hodnota: 300 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 10. januára 1949 (72 rokov)
Rod: Muž
Výška: 1,92 m
Povolanie: Profesionálny boxer, podnikateľ, herec, minister, autor
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2020
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia