Čistá hodnota Gartha Brooksa

Koľko stojí Garth Brooks?

Čistá hodnota spoločnosti Garth Brooks: 400 miliónov dolárov

Plat Gartha Brooksa

90 miliónov dolárov ročne

Čistá hodnota spoločnosti Garth Brooks: Garth Brooks je americká hviezda country hudby, ktorá má čistú hodnotu 400 miliónov dolárov. To je celková čistá hodnota jeho manželky, country speváčky Trishy Yearwoodovej. Drvivú väčšinu čistého imania páru (300 - 350 miliónov dolárov) pripisuje Garth.

Garth je mimoriadne úspešný umelec country hudby, ktorý má šesť certifikovaných diamantov albumov. Podľa agentúry RIAA je najpredávanejším umelcom v oblasti sólových albumov v USA so 148 miliónmi predaných domácich jednotiek, pred Elvisom Presleym, a celkovo je na druhom mieste za Beatles. Je tiež jedným z najpredávanejších svetových umelcov všetkých čias a predal viac ako 200 miliónov albumov po celom svete.

Skorý život: Troyal Garth Brooks sa narodil v Tulse v Oklahome 7. februára 1962. Je najmladším dieťaťom Troyala Raymonda Brooksa a Colleen McElroy Carrollovej. Jeho otec bol navrhovateľom ropnej spoločnosti a jeho matka bola v 50. rokoch vidieckou speváčkou, ktorá sa objavila v televíznej šou „Ozark Jubilee“. Garth je dieťaťom každého z druhých manželstiev svojich rodičov. Má štyroch starších nevlastných súrodencov a jednu staršiu sestru. Keď vyrastal, v jeho rodine sa každý týždeň konali talentové šou, kde všetkých šesť detí muselo nasadiť parodiu alebo spievať. Aj keď Garth rád vyrastal, venoval sa predovšetkým športu, na strednej škole hrával futbal, bejzbal a bol v atletickom tíme. Bol ocenený štipendiom na štátnej univerzite v Oklahome. Jeho špecializáciou bol oštep. Brooks vyštudoval vysokú školu v odbore marketing v roku 1984.

Kariéra: Po vysokej škole začal Brooks hrať na gitare a spievať v miestnych baroch a kluboch v roku 1985. Advokát zábavy odcestoval z Dallasu do Stillwater v Oklahome, len aby počul hrať Brooksa. Ponúkol sa, že vyprodukuje svoje prvé demo. Brooks odišiel do Nashvillu hľadať nahrávaciu zmluvu. Do 24 hodín bol späť v Oklahome. Advokát presvedčil Gartha, aby dal Nashvillu ďalší pokus. Brooks sa presťahoval do Nashvillu v roku 1987.

Prvý album „Hungry Years“, „Brooks“, vyšiel v roku 1989. Album vyvrcholil na druhom mieste v rebríčkoch country albumov. Jeho prvý hit číslo jedna „If Tomorrow Never Comes“ sa nachádza mimo tohto albumu. V tom istom roku vyšiel Brooks na turné ako predskokan pre legendu country hudby Kenny Rogers. Druhý album skupiny Brooks s názvom „No Fences“ vyšiel v roku 1990 a strávil 23 týždňov na prvom mieste v rebríčkoch country albumov. Skladby „Friends in Low places“ a „The Thunder Rolls“ sú mimo tohto albumu. „No Fences“ je najpredávanejší album skupiny Brooks, na ktorom sa nachádzajú štyri singly krajín číslo jeden. Tretie album „Ropin 'the Wind“, „Brooks“, ktoré vyšlo na jeseň 1991 a debutovalo v hitparádach hlavných albumov ako prvé. Bolo to prvýkrát, čo country umelec dosiahol tento výkon. Brooks bol tiež prvým umelcom v krajine, ktorý mal súčasne tri albumy v top 20 rebríčka albumov Billboard 200. Na jeseň 1992 vydal štvrté album „The Chase“.

V roku 1993 vydal Brooks album „In Pieces“, ktorý sa dostal na prvé miesto v krajine a hlavných rebríčkoch. V tom istom roku vyrazil na svoje prvé svetové turné a vypredal anglickú Wembley Arena, čo bolo prvé predstavenie amerického country koncertu. O dva roky neskôr vydal piesne „Fresh Horses“ a singel „She's Every Woman“. Aj v roku 1995 vyrazil na svoje druhé svetové turné, ktoré hralo pre 5,5 milióna ľudí a zarobil viac ako 105 miliónov dolárov. V roku 1998 vydal svoje prvé živé album „Double Live“.

V októbri 1999 vydal „Garth Brooks in… The Life of Chris Gaines“, soundtrack k filmu s názvom „The Lamb“. Tento projekt zlyhal.

26. októbra 2000 Brooks oficiálne oznámil svoj odchod z nahrávania a vystupovania.

(Foto: Ethan Miller / Getty Images)

Na jeseň roku 2007 usporiadal Brooks deväť vypredaných koncertov s názvom „Garth Brooks: Live in Kansas City“. Mal to byť iba jeden koncert, ale obrovský dopyt zaznamenal vypredanie všetkých deviatich koncertov za menej ako dve hodiny. To je asi 140 000 predaných lístkov. O niekoľko mesiacov neskôr, v januári 2008, odohral Brooks v Los Angeles päť vypredaných predstavení za menej ako 48 hodín v rámci finančnej zbierky na požiare z roku 2007.

Na jeseň roku 2009 Brooks opäť krátko vyšiel z dôchodku na pobyt v Las Vegas v hoteli a kasíne Encore Las Vegas Steva Wynna. Wynn umožnil Brooksovi prístup k súkromnému lietadlu, aby mohol maximalizovať čas strávený so svojou rodinou v Oklahome a byť stále cez víkendy vo Vegas na svojich predstaveniach.

V roku 2014 Brooks vyšiel z dôchodku s novým singlom „People Loving People“, novým albumom „Man Against Machine“ a svetovým turné. V roku 2016 vydal Brooks v spolupráci s Targetom kompilačný album s názvom „The Ultimate Collection“. Album „Gunslinger“ a singel „Baby, Let's Lay Down and Dance“.

V roku 2018 vyšiel singel „All Day Long“ z albumu „Fun“ z roku 2020. V tom istom lete Brooks ohlásil turné po štadióne s 30 severoamerickými štadiónmi, a to aj na ikonickom futbalovom štadióne v kampuse University of Notre Dame v South Bend v štáte Indiana. V roku 2019 sa Brooks vydal na prehliadku Dive Bar Tour so zastávkami v siedmich potápačských baroch po celých USA.

Počas pandémie COVID-19 usporiadali Brooks a Trish Yearwood neformálny koncert, ktorý sa vysielal pre 5,2 milióna ľudí na Facebooku Live. Predstavenie bolo glitchové a neustále padalo kvôli množstvu ľudí, ktorí sa k nemu pokúšali dostať. Brooks a Yearwood potom nasledujúci týždeň uskutočnili rovnaký koncert na CBS a venovali milión dolárov na pomoc pri pandémii. Vysielanie CBS prilákalo 5,6 milióna divákov. 7. júla sa dvojica vrátila na Facebook Live na ďalšiu udalosť a vzala žiadosti fanúšikov o piesne.

Koncom júna 2020 Brooks uskutočnil koncert, ktorý sa vysielal v 300 divadlách s príletom v USA a Kanade.

Osobný život: Brooks sa na vysokej škole stretol so svojou prvou manželkou, skladateľkou Sandy Mahlovou. Zosobášili sa 24. mája 1986. Pár mal tri dcéry: Taylor, August a Allie.Brooks a Mahl sa rozviedli 17. decembra 2001. Jeho rozvod bol jeden z najdrahšie rozvody všetkých čias. Garth vyplatil Sandy vyrovnanie vo výške 125 miliónov dolárov.

Brooks sa znovu oženil 10. decembra 2005 s country speváčkou Trishou Yearwood.

V júli 2013 sa Brooks stal dedkom, keď mal August s dcérou Michael Russell dcéru menom Karalynn.

Hlavné body platu: Je známe, že Garth počas turistického roka zarobil až 90 miliónov dolárov a občas bol najlepšie platenou celebritou na planéte. V období od júna 2017 do júna 2018 zarobil Garth Brooks 45 miliónov dolárov. V rovnakom období nasledujúceho roku zarobil 25 miliónov dolárov.

Nehnuteľnosť: Brooks vlastní domy v Tulse v Oklahome Nashville v Tennessee a Malibu v Kalifornii. V roku 2019 sa hovorilo o tom, že Brooks a Yearwood kúpili hotel Layby na pláži Holmes Beach na ostrove Anna Maria na Floride za 8,825 milióna dolárov.

Čistá hodnota Gartha Brooksa

Garth Brooks

Čistá hodnota: 400 miliónov dolárov
Plat: 90 miliónov dolárov ročne
Dátum narodenia: 7. februára 1962 (59 rokov)
Rod: Muž
Výška: 1,82 m
Povolanie: Spevák a skladateľ, hudobník, herec, filmový producent, hudobný umelec
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2020
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia