Niekoľko dní v živote nakupujúceho v supermarkete v Las Vegas

SmithSmithov zamestnanec Jagger dodáva objednávku na vyzdvihnutie vo štvrtok 19. marca 2020 v meste Henderson. (Heidi Knapp Rinella/Las VegasJournal) Spoločnosť Smith's inzeruje svoju službu vyzdvihnutia objednávok vo štvrtok 19. marca 2020 v meste Henderson. (Heidi Knapp Rinella/Las VegasJournal) Smithov zamestnanec Jagger dodáva objednávku na vyzdvihnutie vo štvrtok 19. marca 2020 v meste Henderson. (Heidi Knapp Rinella/Las VegasJournal) Smithov zamestnanec Jagger dodáva objednávku na vyzdvihnutie vo štvrtok 19. marca 2020 v meste Henderson. (Heidi Knapp Rinella/Las VegasJournal) Smithov zamestnanec Jagger dodáva objednávku na vyzdvihnutie vo štvrtok 19. marca 2020 v meste Henderson. (Heidi Knapp Rinella/Las VegasJournal)

Nakupovanie v potravinách, ako sme ich poznali, je už aspoň na dohľadnú dobu koniec. Na konci tunela však môže byť malé, drobné - len dierkové svetlo -, pretože vo štvrtok sa zdalo, že sa logjam trochu uvoľnil.

Začiatkom týždňa boli správy spredu ponuré, a tak som sa obrátil k počítaču, aby som zistil, že sa nemôžem dostať ani na stránky Amazon Fresh alebo Amazon Whole Foods. Pokus o naplánovanie vyzdvihnutia zo Smithovho (najbližšieho supermarketu k môjmu domu) bol odložený, pretože prvý slot bol vzdialený tri dni. A Smithova dodávka naplánovaná na utorok by ukázala, že prinesie menej ako polovicu položiek, ktoré som si objednal, keď sa kupujúca prešla uličkami a hodila všetko, čo nebolo k dispozícii, a dala mi vedieť textom. Dodací proces bol však hladký, kvalita výrobkov vynikajúca. A hoci je bežný poplatok 9,95 dolára, od prvého sa upustilo.

Fox 5 novinky počasie v las vegas

Povinnosť zavolala v utorok a ja som počas podávania správ získal osobný pohľad na situáciu. Išiel som na trh Cardenas s myšlienkou, že menšie obchody môžu pritiahnuť menšie davy. Nesprávne: Mohol som dostať veľa hovädzieho jazyka, ale nie viac bežných kúskov, produkčné nádoby boli prázdne a vajíčko sa nenašlo.Vons vyzeral sľubne, pričom zamestnanec hromadil čerstvé paradajky v blízkosti ukážky mnohých druhov zelených šalátov v blízkosti doslova hromád červenej papriky, ale bez vajec a mletého hovädzieho mäsa.

Obchodník Joe nemal veľa prázdnych políc (okrem toho, že jeden z prípadov na mrazené potraviny bol napodiv úplne prázdny), ale ani stopy po mletom hovädzom mäse alebo vajciach.

Potešil som sa, rovnako ako mnoho ďalších ľudí, že Smith's sa otvárali o hodinu skôr v stredu (ako aj v piatok a v pondelok) pre ľudí starších ako 60 rokov, objavil som sa v obchode Henderson asi o 6:40 a našiel som čiaru, ktorá sa krútila cez parkovisko. veľa. (Odišiel som.) Redaktor kópie RJ Joe Hawk mal podobnú skúsenosť v obchode v severnom údolí, kde sa dav 40 ľudí o 6:30 rozrástol na 350 x 7 (zostal a našiel málo mlieka, málo vajíčok, žiadny chlieb a prakticky žiadne mäso).

lin manuel miranda čistá hodnota 2020

Myslel som si, že možno budem mať viac šťastia so skorším časovým intervalom, a v stredu som opäť skúsil Smithov snímač a zachytil som ho vo štvrtok ráno. (Tentoraz bol poplatok 4,95 USD, ale bol odpustený za prvé tri vyzdvihnutia a spoločnosť Smith’s v súčasnosti odpúšťa poplatky za vyzdvihnutie osôb vo veku 60 rokov a starších.)

Zostavil som svoj zoznam a napäto som čakal; keď prišlo oznámenie, bolo to len to, že moje vajcia za 1,99 dolára budú podložené pre niektoré, ktoré stoja 4,99 dolára za tucet, a nie, stále žiadne mleté ​​mäso. (Nechcel som ani mleté ​​hovädzie mäso, ale bol to zaujímavý barometer.) Proces vyberania bol hladký a ľahký; Vtiahol som do označeného priestoru pred obchodom, zavolal na číslo na priľahlej tabuli a o niekoľko minút zamestnanec naboural moje potraviny na parkovisko a vložil ich do kufra.

A potom som vošiel do obchodu, okolo desiatej hodiny ráno, a v týždni som nenašiel nič z toho, čo by mohlo byť pre zákazníkov príjemné. Najpopulárnejšie komodity boli, našťastie, obmedzené na jednu na osobu. Stále žiadne mleté ​​hovädzie mäso, ale bolo tam tých 4,99 dolárov a asi 5,99 dolára vajíčka a slušný výber mliečnych výrobkov a niektorých papierových výrobkov. Nie sme bohužiaľ blízko konca tohto sociálneho experimentu, ale možno ľudia stratili kontrolu nad svojimi tendenciami hromadiť, alebo ich domovy dosiahli kapacitu.

Toto čerstvé peklo, ktoré práve prežívame, musí zmeniť niektoré naše návyky. Ako niekomu, kto nenávidí nakupovanie, sa mi páčilo pohodlie objednávania z telefónu a 4,95 dolára sa mi oplatí, aj keď 9,95 dolára možno nie. A mám pocit, že moje nákupy v Amazone sa budú len rozširovať.