Elvis Net Worth

Koľko stojí Elvis Worth?

Čistá hodnota spoločnosti Elvis: 20 miliónov dolárov

Čisté imanie Elvisa: Elvis bol americký spevák, hudobník a herec, ktorý mal v čase svojej smrti v roku 1977 čisté imanie 20 miliónov dolárov (technicky jeho čisté imanie bolo 5 miliónov dolárov pred úpravou o infláciu). Je najpredávanejším sólovým umelcom v histórii. Tento hudobný priekopník, uznávaný ako zodpovedný za popularitu hudby Rock 'n Roll, prekročil hranice a stal sa kultúrnou ikonou, ktorá začala novú éru. Taká je jeho sláva, že jeho priezvisko je väčšinou zbytočné - meno „Elvis“ alebo „Kráľ“ je zvyčajne dosť.

Okrem hudobnej kariéry sa Elvis objavil aj v mnohých televíznych šou a filmoch. Jeho provokatívny obraz a štýl boli v tom čase veľmi kontroverzné, najmä kvôli ich sexuálnej povahe. Aj keď sa „King of Rock 'n Roll' môže na dnešné pomery javiť ako relatívne krotký, bol jedným z dôvodov, prečo sa žáner rocku v týchto začiatkoch označoval ako „Devil's Music“.

Elvisova čistá hodnota, keď zomrel: V priebehu svojej kariéry predal po celom svete 600 miliónov kusov. Prikázal až 1 milión dolárov za predstavenie. 21 z jeho albumov sa dostalo na 1. miesto a 35 z jeho singlov na 1. miesto. Takmer dve desaťročia bol dojnou kravou RCA. Keď skonal, mal iba 5 miliónov dolárov . Aj keď 5 miliónov dolárov určite nezlomí žiadna fantázia, je to oveľa, ďaleko, oveľa menej, ako údajne zarobil. Kam teda zmizli všetky peniaze? V prípade Presleyho to išlo na štyri miesta - nehnuteľnosti, drogy, vešiaky a jeho rozvod. Minul ekvivalent niekoľkých miliónov dolárov na získanie a údržbu Gracelandu. Ďalšie milióny strávil na párty a na svojom okolí. Za podrobný rozpis Elvisovho bohatstva a majetku, prečítajte si tento článok . Je tiež potrebné poznamenať, že jeho pozostalosť by zarobila stovky miliónov dolárov na licenčných poplatkoch za desaťročia po smrti Elvisa.

Skorý život: Elvis sa narodil v roku 1935 v mimoriadne utiahnutej rodine v Mississippi. Jeho rodičia neboli bohatí a jeho prvým domovom bol dvojizbový dom postavený jeho otcom. Mal úzke väzby s oboma svojimi rodičmi, ktorí sa snažili zo všetkých síl vytvoriť pre ich syna šťastný život. Gladys, jeho matka, držala rodinu pohromade, zatiaľ čo jeho otec, Vernon, robil drobné práce, aby vyžil. Keď mal Elvis tri roky, jeho otec bol uväznený za zmenu šeku od zamestnávateľa.

Mladý Elvis sa prvýkrát stretol s hudbou v kostole a v uliciach, kde hrala jazzová hudba. Ako študent nebol Elvis ničím viac ako priemerným - ale jeho hudobný talent upriamil pozornosť jeho učiteľov. Elvis sa teda hanbil vystupovať pred ostatnými ako malý chlapec - a to aj po tom, čo dostal ako darček k narodeninám gitaru a cvičil s ňou.

Po presťahovaní do Tennessee v roku 1948 pokračoval trinásťročný Presley v hudobnom vzdelávaní - napriek tomu, že v škole neuspel na hudobnej výchove. Aj keď trénoval s niekoľkými uznávanými gitaristami - z ktorých by mnohí boli budúcimi priekopníkmi žánru Rockabilly, Elvis nedokázal čítať hudbu a hrať úplne podľa sluchu.

Slnečné záznamy a skorý úspech: Po ukončení strednej školy sa Elvis usadil na hudobnej dráhe. Navštívil Sun Records, zaznamenal dva single a urobil dojem na šéfa labelu Sama Phillipsa. Po pôsobení ako vodič nákladného vozidla bol Elvis privolaný späť do štúdia Phillipsom, ktorý hľadal spôsob, ako predávať afroamerickú hudbu bielemu publiku. V Presley videl spôsob, ako to urobiť.

Dlhé a náročné nahrávanie sa skončilo nahrávaním piesne „That's All Right“, ktorá sa ukázala ako prvý veľký hit Presleyho. Po hľadaní hore a dole našiel Sam Phillips „ten zvuk“, ktorý hľadal.

Po tom, čo ho videli po prvýkrát naživo, rovnakých fanúšikov nadchol Elvisov pohyb na pódiu. Dievčatá kričali a kričali, keď mu Elvis začal triasť nohy - niečo, čo bolo pôvodne spôsobené trémou.

Po účinkovaní v mnohých televíznych programoch začal Elvis propagovať žáner, ktorý sa stal Rockabilly. Je iróniou, že tento úplne nový zvuk spôsobil, že Elvis sa ťažko dostal na trh širšiemu publiku, pretože rozhlasoví dídžeji si často neboli istí, čo z toho urobiť. Vidiecke stanice by sa mu vyhli, pretože znel „príliš čierno“, zatiaľ čo bluesové stanice mali pocit, že znie „ako kopec kopca“.

Nahrávať dohodu s RCA: V roku 1955 podpísal Elvis s RCA nahrávaciu zmluvu za poplatok 40 000 dolárov. Do roku 1956 vydal Elvis svoje debutové album, ktoré obsahovalo hity ako napríklad „Blue Suede Shoes“. Aj keď bol tento hit coververziou piesne Carla Perkinsa, Elvis premenil singel Rockabilly na niečo nové - niečo, čo sa viac podobá žánru, ktorý by bol neskôr známy ako Rock n 'Roll.

V tomto okamihu svojej kariéry Elvis priťahoval kritiku, pozornosť a kontroverziu pre svoje inscenácie na javisku. V očiach mnohých zvedavcov predstavovali hudobníkove navrhované bedrové pohyby „nové minimum“ pre hudbu hlavného prúdu, zatiaľ čo vplyvné osobnosti v televíznom svete ho považovali za „nevhodné na sledovanie rodiny“.

Elvis Net Worth

(Foto: Michael Ochs Archives / Getty Images)

Na druhej strane, mládež v celej Amerike sa do Elvisa absolútne zamilovala a jeho koncerty boli také divoké, že si vyžadovali účasť príslušníkov Národnej gardy. Do konca roku 1956 presley získal iba 22 miliónov dolárov iba za predaj tovaru (bez započítania rekordných tržieb). Počas tohto roka sa objavil aj vo svojom prvom filme. V roku 1957 pokračoval Elvis vo vydávaní série singlov, ktoré sa všetky dostali na prvé miesto v Amerike.

Vojenská služba: Po vypracovaní sa mohol Elvis prihlásiť do Špeciálnych služieb, namiesto toho sa Nut rozhodol prihlásiť ako pravidelný G.I. preukázať solidaritu s priemerným Američanom. Podľa jeho spolupracovníkov sa nikdy nepokúšal získať špeciálne zaobchádzanie a zameral sa na spoľahlivého a čestného vojaka.

Počas vojenskej služby jeho matka ochorela. Dostal povolenie navštíviť ju na smrteľnej posteli a bol vážne rozrušený, keď o niekoľko dní zomrela na zlyhanie srdca.

Napriek obavám, že by jeho vojenská služba vykoľajila jeho kariéru, sa vedenie spoločnosti Presley starostlivo pripravilo na dvojročnú odmlku, zatiaľ čo hudobník narukoval, neustále uvoľňoval prúd nevydaných singlov.

Hollywood a úpadok: Elvis sa intenzívne angažoval vo filmoch po skončení vojenskej služby - rozhodnutie, ktoré sa ukázalo ako škodlivé pre jeho kariéru. Elvis, ktorý sa objavil v sérii komediálnych muzikálov, vydal k týmto filmom väčšinou zvukové stopy, namiesto toho, aby dal svoju hudobnú kariéru na prvé miesto. Milovníci hudby ho pomaly, ale isto prestali brať vážne.

Vráť sa: Na konci 60. a začiatkom 70. rokov sa Presleyho kariéra znovu objavila vďaka sérii televíznych vystúpení a úspešných turné. V tomto období začali novinári Elvisa označovať ako „kráľa“.

Smrť: Po rokoch užívania rôznych liekov na predpis si jeho závislosť vyžiadala vážnu daň na zdraví. Po niekoľkých predávkovaní a deseniach bol Elvis v roku 1977 nájdený ako nereagujúci na podlahe v kúpeľni - čo znamenalo smrť kultúrnej ikony.

Elvis Net Worth

Elvis Presley

Čistá hodnota: 20 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 8. januára 1935 - 16. augusta 1977 (42 rokov)
Rod: Muž
Výška: 1,82 m
Povolanie: Spevák, herec, hudobník, vojak
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2020
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia