Ellen DeGeneres a Steve Harvey získali najlepšie ceny Daytime Emmy Awards

Ellen DeGeneres je zobrazená na nedatovanej súborovej fotografii. (S láskavým dovolením, The Ellen DeGeneres Show)Ellen DeGeneres je zobrazená na nedatovanej súborovej fotografii. (S láskavým dovolením, The Ellen DeGeneres Show) Sheryl Underwood zľava, Sara Gilbert, Sharon Osbourne a Aisha Tyler na pódiu na 44. ročníku udeľovania cien Daytime Emmy Awards v občianskom centre Pasadena v nedeľu 30. apríla 2017 v meste Pasadena v Kalifornii (Foto Chris Pizzello/Invision/ AP) Nancy O'Dell, vľavo, a Kevin Frazier prevezmú ocenenie za vynikajúci zábavný spravodajský program pre „Entertainment Tonight“ na 44. ročníku udeľovania cien Daytime Emmy Awards v občianskom centre Pasadena v nedeľu 30. apríla 2017 v Pasadene v Kalifornii (Foto Chris Pizzello/Invision/AP) Mary Hart, víťazka ceny za celoživotné zásluhy, pózuje v tlačovej miestnosti na 44. ročníku udeľovania cien Daytime Emmy Awards v občianskom centre Pasadena v nedeľu 30. apríla 2017 v Pasadene v Kalifornii (Foto Richard Shotwell/Invision/AP) 'The Young and the Restless, poses in the press room at the 44th annual Daytime Emmy Awards ...Gina Tognoni, víťazka ceny za vynikajúcu hlavnú herečku v dramatickom seriáli Mladí a nepokojní, pózuje v tlačovej miestnosti na 44. ročníku udeľovania cien Daytime Emmy Awards v občianskom centre Pasadena v nedeľu 30. apríla 2017 v Pasadena, Kalifornia (Foto Richard Shotwell/Invision/AP)

LOS ANGELES - Ellen DeGeneres Show získala Cenu Daytime Emmy za najlepšiu zábavnú talk show v nedeľu 20 rokov po tom, čo jej postava vyšla ako gay v sitcome Ellen.

Urobila to, pretože to bola správna vec, povedala Mary Connelly, výkonná producentka Ellen, o DeGeneresovom rozhodnutí byť otvorený ohľadom svojej sexuality a urobiť to isté pre svoju postavu v roku 1997. DeGeneres chýbal a Connelly prevzal cenu.

General Hospital bola ocenená ako najlepšia denná dráma, pričom najvyššie herecké ceny získali Scott Clifton za Odvážne a krásne a Gina Tognoni za Mladých a nepokojných.Clifton sa stal prvým hercom, ktorý získal Daytime Emmys v kategóriách najlepší mladší, podporný a vedúci herec vo svojej kariére.

Steve Harvey vynechal obrad, ale bol dvojnásobným víťazom. Bol menovaný za najlepšieho hostiteľa hernej šou Family Feud a najlepšieho hostiteľa informatívnej diskusnej šou pre Steva Harveyho.

Good Morning America získala trofej za najlepší dopoludňajší program, pričom The Dr Oz Show si odniesla ocenenie za najlepšiu informatívnu talk show. Ohrozenie! bol ocenený ako najlepšia herná show.

Entertainment Tonight bol vyhlásený za najlepší zábavný spravodajský program a bývalá moderátorka ET Mary Hartová si na podujatí v priamom prenose prevzala ocenenie za celoživotné zásluhy.