Čistá hodnota Eddieho Veddera

Koľko stojí Eddie Vedder?

Čistá hodnota Eddieho Veddera: 100 miliónov dolárov

Čistá hodnota Eddieho Veddera: Eddie Vedder je americký rockový spevák a hudobník, ktorý má čistú hodnotu 100 miliónov dolárov. Eddie Vedder je známy predovšetkým ako spevák rockovej skupiny Pearl Jam. Hrá tiež na gitaru pre Pearl Jam a je hlavným textárom kapely. Vedder sa umiestnil na siedmom mieste v zozname najlepších spevákov všetkých čias skupiny Rolling Stone.

Skorý život: Eddie Vedder sa narodil ako Edward Louis Severson III 23. decembra 1964 na chicagskom predmestí Evanston v štáte Illinois. Jeho matka Karen Vedder a otec Louis Severson mladší sa rozviedli v roku 1965. Jeho matka sa znovu vydala znovu za muža menom Peter Mueller. Vedder bol vychovaný v presvedčení, že Mueller bol jeho biologickým otcom. Vedder sa presťahoval do San Diega v polovici 70. rokov so svojimi rodičmi a súrodencami. Na svoje 12. narodeniny dostal na narodeniny svoju prvú gitaru od svojej mamy. Ako tínedžer sa Vedder pre pohodlie obrátil na surfovanie a hudbu. Keď sa jeho mama a nevlastný otec rozviedli, bol Eddie v mladom veku a on sa rozhodol zostať so svojím otcom v San Diegu, zatiaľ čo sa jeho matka a súrodenci presťahovali späť do Chicaga. Počas posledného ročníka na strednej škole v San Dieguito sa Vedder presťahoval, aby žil sám v byte, pričom sa živil nočnou prácou v drogérii v kalifornskom Encinitas. Po rozvode Vedder zistil, že Mueller nebol jeho biologickým otcom. Dovtedy zomrel jeho biologický otec Louis Severson mladší. Vedder odišiel zo strednej školy, presťahoval sa späť do Chicaga a zmenil si priezvisko na Vedder, priezvisko svojej matky za slobodna. Eddie dostal svoje GED na začiatku 80. rokov.

V roku 1984 sa spolu s priateľkou Beth Liebling a priateľom Frankom presťahovali späť do San Diega. Počas tejto doby bol Vedder súčasťou niekoľkých oblastných kapiel v San Diegu, vrátane skupiny Indian Style, ktorá zahŕňala Brada Wilka. Wilk je známy predovšetkým ako bubeník skupín Rage Against the Machine, Audioslave a Prophets of Rage. Vedder sa stretol s Jackom Ironsom, bývalým bubeníkom skupiny Red Hot Chili Peppers, keď pôsobil v skupine Bad Radio. Irons dal Vedderovi ukážkovú pásku zo Seattlu, ktorá sa volala Temple of the Dog. Vedder poslal texty hudby, ktorú počul na ukážke, a poslal ich do Seattlu.

Kariéra: Mother Love Bone bola kapela z oblasti Seattlu, ktorú tvorili Jeff Ament, Stone Gossard, Andrew Wood a ďalší. Wood zomrel na predávkovanie heroínom vo veku 24 rokov. Ament, Gossard, Chris Cornell, Mike McCready a Matt Cameron vytvorili jednorazovú poctu projektu Wood s názvom Temple of the Dog. Ament a Gossard dostali Vedderovu ukážkovú pásku a pozvali ho na konkurz do Temple of the Dog v Seattli. Jediný album skupiny Temple of the Dog vyšiel v apríli 1991. Únikovým hitom skupiny sa stal „Hunger Strike“, duet medzi Vedderom a Cornellom.

Ľudia si všeobecne myslia o Pearl Jam ako o kapele Eddieho Veddera. Skupinu však vytvorili Ament, Gossard a McCready v roku 1990. Trio si potom najalo Veddera a sériu bubeníkov. Pearl Jam sa pôvodne volal Mookie Blaylock po hráčovi NBA. Keď kapela v roku 1991 podpísala zmluvu s vydavateľstvom Epic Records, museli si zmeniť meno. Debutový album skupiny Pearl Jam s názvom Ten je jedným z najpredávanejších alternatívnych rockových albumov 90. rokov. Kapela sa dostala do centra pozornosti a považovala sa za jedného zo zakladateľov éry grungeu v Seattli.

V priebehu rokov vydala Pearl Jam 11 štúdiových albumov: „Ten“ v roku 1991, „Vs.“ v roku 1993, „Vitalogy“ v roku 1994, „No Code“ v roku 1996, „Yield“ v roku 1998, „Binaural“ v roku 2000, „Riot Act“ v roku 2002, „Pearl Jam“ v roku 2006, „Backspacer“ v roku 2009, „Lightning“ Bolt 'v roku 2013 a' Gigaton 'v roku 2020. Pearl Jam vydal 15 živých albumov, tri kompilačné albumy, 38 singlov a niekde v susedstve 300 oficiálnych ilegálnych súborov. „Ten“ zostáva najúspešnejším albumom skupiny Pearl Jam.

Vedder pracoval aj na mnohých filmových soundtrackoch vrátane filmov „Dead Man Walking“ a „Into the Wild“. Za prácu na filme „Into the Wild“ získal cenu Zlatý glóbus. Vedder tiež spolupracoval a / alebo vystupoval s ďalšími hudobnými umelcami, ako sú The Who, U2, The Rolling Stones, Dave Matthews, Dave Grohl a Glen Hansard.

Turné skupiny Pearl Jam do roku 2020 na podporu skupiny „Gigaton“ bolo odložené z dôvodu pandémie koronavírusu.

V júni 2020 sa Vedder a Pearl Jam zúčastnili koncertu Livestream „All In WA: A Concert for COVID-19 Relief“. Spolu s ostatnými členmi skupiny Pearl Jam predviedli spoločensky vzdialenú verziu prvého singla skupiny „Gigaton“ „Dance of the Clairvoyants“. Každý člen Pearl Jam vykonával svoju úlohu izolovane. Vedder sa točil po miestnosti s psychedelickými svetlami, zvláštnymi rekvizitami a jeho manželkou a dcérami. Ament hral na svoje role z domáceho štúdia v Montane a McCready sa natrel farbou v tme, než sa dostal do priameho prenosu. V Livestreame sa predstavili aj ďalší hudobníci zo Seattlu, napríklad Brandi Carlile, Ben Gibbard z Death Cab for Cutie či Macklemore.

Gareth Cattermole / Getty Images

Osobný život: V roku 1994 sa Vedder oženil s basgitaristkou Hovercraft Beth Lieblingovou. V roku 2000 sa rozviedli.

18. septembra 2010 sa Vedder oženil so svojou dlhoročnou priateľkou Jill McCormick. Vedder a McCormick majú dve dcéry, Oliviu a Harper. V júni 2020 zverejnila McCormicková na svojom účte Instagram poctu Eddiem a ich 20-ročnému vzťahu. Podpísala titulnú fotografiu páru: „Šťastné výročie mojej najlepšej priateľke, mojej spriaznenej duši a láske môjho života - 20 rokov! Veci neboli vždy ľahké, ale určite boli zábavné a plné lásky a úcty k sebe navzájom. Sme vďační za vás a život, ktorý sme spolu vybudovali ... Každý deň máme na výber ... A každý deň ... Vyberám si vás. “

Vedder sa označuje za ateistu a často píše a spieva texty, ktoré spochybňujú náboženskú autoritu.

Vedder bol blízkym priateľom zosnulého frontmana skupiny Soundgarden a Audioslave Chrisa Cornella. Keď sa Vedder v roku 1990 presťahoval do Seattlu, Cornell bol jedným z prvých ľudí, ktorých Vedder stretol.

Vedder je fanúšikom Chicago Bears, Bulls a Cubs. V skutočnosti je dlhoročným a zarytým fanúšikom Mláďat. Vedder sa zúčastnil mnohých zápasov play-off 2016 tímu. Bol tam pre víťazstvo hry Cubs 'Game Seven vo svetovej sérii 2016.

Vedder pred tretím zápasom finále NBA 1998 v Chicagu zaspieval štátnu hymnu.

Vedder spieval 'Take Me Out to the Ball Game' na šiestich hrách Cubs, vrátane hry 5 World Series 2016.

Vedder niekedy nosí na javisku dres Chicaga Bears č. 34 Waltera Paytona Bearsho.

Množstvo Vedderových piesní odkazuje na športové tímy a športovcov z Chicaga. Napríklad „čierna, červená a žltá“ hovorí o ére Chicaga Bulls od Phil Jackson / Michael Jordan / Dennis Rodman.

Pearl Jam mali vystúpiť v Lollapalooze v Chicagu v roku 2007. Niekoľko dní pred týmto predstavením bol Vedder vyzvaný, aby uviedol prvé ihrisko zápasu Cubs na ihrisku Wrigley Field.

Ernie Banks, legendárny shortstop Cubs a prvý baseman, požiadal Veddera, aby napísal pieseň vzdávajúcu hold Cubs. Vedder napísal pieseň „All the Way“, ktorú žiadny fanúšik Cubs nemôže počúvať, ako vyhráva po sérii World Series bez toho, aby ju roztrhal. Deň po víťazstve Svetovej série Mláďat v roku 2016 po 108 rokoch zverejnil oficiálny účet Mláďat na Twitteri videomontáž Vedderovej piesne na počesť ich zarytej a vernej fanúšikovskej základne.

Nehnuteľnosť: Eddie Vedder, jeho manželka a ich dcéry žijú vo West Seattle vo Washingtone.

Čistá hodnota Eddieho Veddera

Eddie Vedder

Čistá hodnota: 100 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 23. decembra 1964 (56 rokov)
Rod: Muž
Výška: 1,71 m
Povolanie: Hudobník, spevák, skladateľ, gitarista, skladateľ, akordeonista, perkusionista, skladateľ filmovej hudby, herec
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2021
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia