Eddie Van Halen Čistá hodnota

Koľko stojí Eddie Van Halen Worth?

Čistá hodnota Eddieho Van Halena: 100 miliónov dolárov

Čisté imanie Eddieho Van Halena: Eddie Van Halen bol holandsko-americký gitarista, skladateľ, klávesák, producent a vynálezca, ktorý mal v čase svojej smrti v roku 2020 čistú hodnotu 100 miliónov dolárov. Ako zakladateľ bol známy predovšetkým s bratom / bubeníkom Alexom Van Halenom. , americkej hardrockovej skupiny Van Halen. Bol všeobecne uznávaný ako jeden z najväčších rockových gitaristov všetkých čias. Mnoho hudobných publikácií o ňom hovorilo ako o NAJVÄČŠÍM všetkých čias. Van Halen vznikol v roku 1972 a po celom svete predá viac ako 56 miliónov albumov s niekoľkými poprednými spevákmi, najmä Davidom Lee Rothom a Sammym Hagarom. Eddie Van Halen, bohužiaľ, zomrel 6. októbra 2020 vo veku 65 rokov na rakovinu.

Skorý život: Edward Lodewijk Van Halen sa narodil 26. januára 1955 v holandskom Amsterdame. Je synom Jana a Eugenia van Halenových. Má staršieho brata Alexa. Začiatkom roku 1962 sa rodina Van Halenových presťahovala do Pasadeny v Kalifornii. Eddie a Alex sa ako deti učili hrať na klavíri. Eddie Van Halen nečíta hudbu. Poučil sa z pozorovania a počúvania. Eddie prepol nástroje a začal sa učiť hrať na gitare. Keď bol Eddie vo štvrtej triede, Eddie a Alex založili svoju prvú kapelu The Broken Combs s ďalšími tromi chlapcami.

(Foto: Ethan Miller / Getty Images)

Kariéra: V roku 1972 založili Eddie a Alex Van Halen kapelu Mammoth. V roku 1974 zmenili názov skupiny na Van Halen, pretože už existovala losangeleská oblastná skupina s názvom Mammoth. Van Halen sa stal oporou hudobnej scény v Los Angeles v polovici 70. rokov. Hrali známe kluby ako Whisky a Go-Go. Spoločnosť Warner Bros. ponúkla Van Halenovi nahrávaciu zmluvu v roku 1977. Debutový album skupiny „Van Halen“ (1978) sa stal jedným z najúspešnejších debutových albumov v histórii rocku. Len o pár rokov neskôr bola Van Halen najúspešnejšou rockovou kapelou všetkých čias. Van Halen uviedli v roku 1979 piesne „Van Halen II“ a „Fair Warning“ v roku 1981. Štvrté album skupiny „Diver Down“ vyšlo v roku 1982 a v Spojených štátoch strávilo 65 týždňov v hitparádach. Ich ďalší album „1984“ bol v priebehu roka od vydania päťnásobne platinový a priniesol prvý hit s hlavným singlom „Jump“. Produkt „5150“ bol uvedený na trh v roku 1986 a „OU812“ v roku 1988.

Film „For Unlawful Carnal Knowlege“ z roku 1991 priniesol skupine cenu Grammy 1992 za najlepší hardrocký výkon. V januári 2007 bol Van Halen uvedený do Rokenrolovej siene slávy.

Van Halen vydal celkovo 12 štúdiových albumov a ich albumy „5150“, „OU812“, „For Unlawful Carnal Knowledge“ a „Balance“ z roku 1995 sa všetky dostali na prvé miesto v rebríčku Billboard 200.

Eddie sa v roku 2012 umiestnil na 1. mieste v ankete čitateľa časopisu Guitar World o 100 najväčších gitaristov všetkých čias.

Eddie hral na gitare vo viacerých soundtrackoch k filmom vrátane skladieb Back To The Future, Over The Top, Twister a Lethal Weapon 4.

Vypadni : Jeden z najslávnejších Eddieho príspevkov k populárnej hudbe nebol ani s Van Halenom. Hral tiež na gitare v piesni „Beat It“ od Michaela Jacksona. V roku 1982 dostal Eddie telefonát od producenta Quincyho Jonesa s otázkou, či bude hrať na gitare pri novej skladbe Michaela Jacksona. Podľa legendy si Eddie najskôr myslel, že ide o žartovné volanie. Bol tiež veľmi skeptický, že Michaelovo publikum R & B sa bude starať o jeho prácu s hard rockovou gitarou. V tom okamihu si Eddie pamätal Michaela hlavne ako detského speváka skupiny „A-B-C“.

Eddie dorazil do štúdia s ničím nepripraveným a po vypočutí zvyšku melódie požiadal o improvizáciu. Trvalo 20 minút, kým prišiel s finálnym riffom. Skončil tiež preusporiadaním strednej časti piesne. Bol znepokojený tým, že Michaela prebudí rozruch, našťastie bol MJ ​​s konečným výsledkom cez mesiac. Eddie bol v štúdiu necelú hodinu.

Eddie vykonal dielo zadarmo. Nie je mu uvedená žiadna pieseň a nezískal žiaden zo ziskových bodov piesne. Za desaťročia by tieto body vygenerovali desiatky miliónov licenčných poplatkov.

Osobný život: Eddie Van Halen sa stretol s herečkou Valerie Bertinelli v roku 1980 v Shreveporte v štáte Louisiana na koncerte Van Halen. Zosobášili sa v roku 1981 a mali syna Wolfganga v roku 1991. V roku 2001 sa rozišli. V roku 2007 sa rozviedli.

Eddieho akrobatické pohyby na pódiu spôsobili množstvo zranení. V roku 1999 podstúpil operáciu náhrady bedrového kĺbu. V nasledujúcom roku podstúpil liečbu rakoviny jazyka, ktorá mu odstránila asi tretinu jazyka.

V priebehu rokov bojoval Eddie Van Halen s drogami a alkoholom. Keď mal 12 rokov, začal piť a fajčiť. Stal sa z neho taký alkoholik, že na svoje fungovanie začal potrebovať alkohol. V roku 2007 išiel na rehabilitáciu a od roku 2008 je triezvy.

V roku 2007 sa publicistkou Van Halen stala bývalá herečka a kaskadérka Janie Liszewski. S Eddiem začali randiť a on to navrhol v roku 2008. Zosobášili sa v júni 2009. Svadbu celebroval Alex Van Halen, jeho najlepším mužom bol Wolfgang Van Halen a zúčastnila sa ho aj jeho bývalá manželka Valerie Bertinelli.

V júni 2020 zdieľal Sammy Hagar video s piesňou Van Halen „Right Now“, pretože si uvedomil, že text piesne z piesne „For Unlawful Carnal Knowledge“ predpovedal veci, ktoré sa dnes stanú pred viac ako 30 rokmi. Zdá sa, že text „Práve teraz“ odkazuje na protesty proti rasizmu a policajnej brutalite, ako aj na ďalšie spoločenské problémy. Ide o to, že pieseň reflektovala aj sociálne problémy na začiatku 90. rokov. Hagar povedal: „Keď som pred viac ako 30 rokmi písal túto pieseň s Eddiem Van Halenom, netušil som, že bude dnes taká aktuálna. #LetTheMusicDoTheTalking #StopTheViolence #GivePeaceAChance. '

Syn Eddieho s Valerie Bertinelli, Wolfgang, ktorý sa vydáva za Wolfa, je členom Van Halen.

Zdravotné problémy : V auguste 2012 podstúpil Van Halen urgentný chirurgický zákrok pri závažnom záchvate divertikulitídy.

Eddie aj jeho brat Alex sú naturalizovanými občanmi USA.

Koncom roku 2019 vyšlo najavo, že Eddie opäť bojoval s rakovinou jazyka a bol ňou posledných päť rokov. Hospitalizovaný bol v novembri 2019 s komplikáciami z liečby rakoviny. Eddie Van Halen bol zhruba od roku 2015 liečený na rakovinu hrdla.

V januári 2020 David Lee Roth pre časopis Las Vegas Review-Journal uviedol, že Eddie sa nedarí. Povedal: „Edovi sa nedarí a spev a tanec sú skaze. Ak máte kapacitu, je to niečo, čo sa musí bežne používať, ak nie pre jej vzrušenie a kúzlo tvorenia s inými žiarovkami. “ V septembri 2019 Roth tiež povedal: „Myslím si, že Van Halen je hotový a toto je ďalšia fáza. „A keď už bolo povedané, Eddie má svoj vlastný príbeh. Nie je to moje, aby som to povedal. 'Eddie a jeho manželka Janie smútia za smrťou Janieinho mladšieho brata Toma, ktorý v júni 2020 zomrel na nezverejnené príčiny.

Bohužiaľ Eddie zomrel 6. októbra 2020 vo veku 65 rokov.

Nehnuteľnosť : Veľkú časť svojho dospelého života žil Eddie v Los Angeles, kde vlastnil niekoľko domov. Eddie van Halen vlastnil od začiatku 80. rokov 20. storočia domov v štvrti Coldwater Canyon v Los Angeles o rozlohe 10 000 metrov štvorcových. Pod názvom 5150 Estate postavil samostatné štúdio 5150, do ktorého Van Halen od roku 1984 nahral všetky svoje albumy.

Eddie Van Halen Čistá hodnota

Eddie Van Halen

Čistá hodnota: 100 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 26. januára 1955 - 6. októbra 2020 (65 rokov)
Rod: Muž
Výška: 5 ft 8 v (1,73 m)
Povolanie: Hudobník, skladateľ, gitarista, hráč na klávesové nástroje, hudobný producent, autor, basgitarista, bubeník
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2020
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia