Don McLean Čistá hodnota

Koľko stojí Don McLean Worth?

Čistá hodnota spoločnosti Don McLean: 50 miliónov dolárov

Čisté imanie Don McLean: Don McLean je americký spevák a skladateľ, ktorý má čistú hodnotu 50 miliónov dolárov. Don McLean je pravdepodobne najslávnejší vďaka svojmu albumu „American Pie“ z roku 1971, ktoré obsahuje hity „American Pie“ a „Vincent“. Don McLean sa narodil 2. októbra 1945 v New Rochelle v New Yorku. Je pomenovaný po svojom otcovi a starom otcovi, ktorý sa tiež volal Don McLean. Rodina jeho matky opustila Taliansko a usadila sa v Port Chester v New Yorku. V 16 rokoch si Don kúpil svoju prvú gitaru a spriatelil sa s folkovým spevákom Erikom Darlingom. Získal vzdelanie na prípravnej škole v Ione, ktorú ukončil v roku 1963. Potom študoval na Villanova University, iba po štyroch mesiacoch, a tu sa stretol a spriatelil so spevákom a skladateľom Jimom Croceom. Neskôr sa stretol so známym agentom ľudovej hudby Haroldom Leventhalom a McLean strávil nasledujúcich šesť rokov účinkovaním na rôznych miestach a podujatiach vrátane Bitter End a Gaslight Cafe v New Yorku, Newport Folk Festival, Cellar Door vo Washingtone, DC a Trubadúr v Los Angeles. Bakalársky titul v odbore obchodná administratíva získal na Iona College v roku 1968. V roku 2012 ocenilo BBC Radio Dona cenou Folk Music Lifetime Achievement Award.

Bol ženatý s Carol Sauvionovou v rokoch 1969 až 1972. Mali spolu dve deti. Oženil sa s Patrishou Shnierovou v rokoch 1987 až 2016. Mali tiež dve deti. Na konci ich manželstva bol Don zatknutý pre obvinenie z domáceho násilia. V júli 2016 podal žiadosť o Alfreda a zaplatil nominálnu pokutu.

Odmeny za americký koláč od Don McLean : Pieseň „American Pie“ sa hrá po celom svete v rádiách stokrát za deň. O niekoľko desaťročí neskôr McLean zarába na honorári 300 000 - 500 000 dolárov ročne z jeho zásahu. Od roku 1990 jeho katalóg zastupuje spoločnosť Universal Music Publishing Group. V roku 2018 sa znovu spojil s UMPG dohodou o správe v hodnote 4,5 milióna dolárov.

Nehnuteľnosť : Primárnym bydliskom Dona McLeana je nehnuteľnosť s rozlohou 300 akrov v Camdene v štáte Maine. Tiež vlastní niekoľko domov v Kalifornii.

Don McLean Čistá hodnota

Don McLean

Čistá hodnota: 50 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 2. októbra 1945 (75 rokov)
Rod: Muž
Povolanie: Hudobník, spevák a skladateľ
Národnosť: Spojené štáty americké
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia