Zmeškali Criss Angel šancu posunúť kúzlo vpred?

s láskavým dovolením Criss Angels láskavým dovolením Criss Angel 'Mindfreak naživo!' iní kúzelníci hovoria, že recykluje minulú prácu a neposúva mágiu dopredu, ako sľúbil. Kúzelník Rick Thomas, ktorý bol predstavený 11. decembra 2011 v hoteli Tropicana Las Vegas, by mal vystúpiť o 19:30. 26.-28. decembra v South Point, 9777 Las Vegas Blvd. Juh. Vstupenky začínajú od 15 dolárov. Navštívte southpointcasino.com/ Entertainment. Brett Daniels, kúzelník, ktorý vystupuje mimo Las Vegas, hovorí, že jeho podpisová levitačná ilúzia skončila v novej šou Criss Angel bez jeho súhlasu. (Zdvorilosť) Brett Daniels, kúzelník, ktorý vystupuje mimo Las Vegas, hovorí, že jeho podpisová levitačná ilúzia skončila v novej šou Criss Angel bez jeho súhlasu. (Zdvorilosť)

Criss Angel má určite zdroje na to, aby splnil to, čo sľúbil: Najpôsobivejšia a najrevolučnejšia kúzelnícka show, aká sa kedy mohla hrať naživo.

Súperiaci kúzelníci sa však pýtajú, či má iný cieľ: byť konečnou krycou skupinou Magic.

Rick Thomas parafrázuje list, ktorý podľa neho poslal Angel:Váš úspech vo Vegas je obrovský. Máte oveľa viac príležitostí ako ja a oveľa viac ľudí, ktorých si môžete najať, aby pre vás vytvorili. Ja nie A keď kúzelník príde na niečo, čo môže nazvať svojim, nech si to nechá.

Thomasa si môžete pamätať z rodinnej kúzelníckej show, ktorá na Stripu bežala roky. V čase, keď robil veľa kabinetných ilúzií s tigrami, by ste to mohli nazvať výhodnou verziou Siegfried & Roy. Ale-s výnimkou pop-up pooch-to nie je to, čo sa objavilo v Mindfreak Live! reštart vitríny Angel’s Luxor.

Thomasovým najznámejším originálom je to, čo kúzelníci nazývajú dvojitá levitácia s dievčaťom, ktoré zmizlo. Začína sa to odvekou levitáciou milého asistenta. Potom sa kúzelník priblíži, aby sa k nej pridal vo vzduchu. Thomasovou úlohou je stiahnuť pokrývku a odhaliť, že zmizla, zatiaľ čo obaja sú stále vo vzduchu.

Chcel som to urobiť so skutočným dievčaťom a chcel som to urobiť vo vzduchu. Pracoval som na tom a pracoval som na tom, kým sa mi to nepodarilo, hovorí Thomas. A každý iluzionista na svete vedel, že je môj, vrátane Criss Angel.

Vidíte, o čom sa hádajú kúzelníci? Keď sa pustíte do buriny pri kúzelníckych trikoch - kto ich vlastní a čo sa stane, ak príde na iný spôsob, ako dosiahnuť rovnaký účinok - burina je hlboká.

Hlboko, ako v: Je sporná levitácia variáciou, ktorú vytvoril Lance Burton, kde sa spolu s dievčaťom vznášajú spoločne na chvíľu sexi? Alebo ten od neskorého staviteľa mágie Garyho Ouelleta, ktorého dvojitá levitácia Ouellet pridala tú časť priblíženia pre Burtonovu bývalú manželku Melindu, prvú dámu mágie?

Hlbšie, ako v: Aký je rozdiel medzi levitáciou a lietaním? Zdá sa, že odpoveď má veľa do činenia s vertikálnym pohybom oproti zľava doprava. Sekvencia v Angelovej šou sa veľmi podobá tej, ktorú David Copperfield používa už roky. Zdá sa, že oba pochádzajú z amerického patentu 5354238A, vydaného Johnovi Gaughanovi v roku 1994, ktorý vám povie, ako sa to robí (a prečo Thomas hovorí, že si svoj patent nedal patentovať).

Ešte hlbšie, ako šesť stôp pod, keď sa rozprávate s iným kúzelníkom Brettom Danielsom o jeho charakteristickom diele: Vzhľad plávajúceho dievčaťa vo vzduchu.

Je to ilúzia, ktorú Daniels robí od roku 1991. Niekoľkokrát ho licencoval, vrátane 50 000 dolárov na kúpu Hansa Kloka na použitie v show Aladdin (ktorá sa stala takmer legendárnym zlyhaním Las Vegas).

Daniels hovorí, že on a Angel spolupracovali na vytvorení show s názvom The Supernaturalists, ale nedokázali sa dohodnúť na konečnej zmluve. Rozišli sme sa ako priatelia, hovorí Daniels. Angel sa však stal jediným kúzelníkom, ktorý licencoval levitáciu od iného staviteľa, ktorý na ňu tiež má práva prostredníctvom osady. (Je to komplikované a nemáte na to celý deň.)

Podľa Danielsa je Criss za 25 rokov jediným chlapom, ktorý ma obišiel. Nemám k nemu nič iné, len rešpekt. Prial by som si, aby mi vrátil ten rešpekt tým, že sa ma pýta (či by to mohol použiť v novej šou).

koľko stojí barry sanders

Angel bojoval s chrípkou, ale poslal mi vyhlásenie: Je poľutovaniahodné, že niektorí interpreti naďalej plytvajú energiou a závidia nevídaný úspech „Mindfreak Live“. Toto správanie je však žalostné, pretože Houdini a Doug Henning boli podrobení tomu istému. žiarlivé zaobchádzanie na vrchole ich popularity. Nevidím dôvod dôstojné drobné tvrdenia a paranoja dôstojne zvažovať akýmkoľvek ďalším komentárom.

Má pravdu v tom, že toto osočovanie je staré niekoľko storočí. A podobne ako rokenrol, filmy alebo akákoľvek iná forma umenia, mágia je pokračujúcim príbehom mladších ľudí, ktorí pridávajú nové zvraty v tom, čo ich inšpirovalo.

Ale boje o to, kto to urobil, sú ako výlet do múzea umenia. Môžete sa dostať blízko a nechať sa zmiasť ťahmi štetcom, alebo cúvnuť a vidieť celkový obraz.

koľko zarobí nick cannon za epizódu

Poďme sa teda dostať z buriny a preč od toho, či má Angel práva na známy materiál. Väčšia otázka znie: Prečo je tam na začiatku?

Táto príležitosť skutočne posunúť mágiu vpred sa vyskytuje len tak často. Ako za desaťročia. Zamyslite sa nad otvorením šou Siegfrieda a Roya v The Mirage. V roku 1990.

Nedávny Funkcia Bloomberg na Angelovi odhaduje, že generuje asi 70 miliónov dolárov ročne. (Tento článok cituje zahraničné práva; verzie jeho činu z road show; kúzelnícke súpravy a iný tovar; a sponzorstvo. To všetko by podporilo číslo, ku ktorému je skutočne ťažké sa dostať len pri samotnom predaji lístkov do Las Vegas.)

Angel má sklad 60 000 štvorcových stôp v blízkosti bulváru Strip na výskum a vývoj nových ilúzií. A aj keď je výlučne zodpovedný za obsah, jeho produkčný partner na Mindfreak Live! je Cirque du Soleil. Je pravda, že je to strohšia verzia Cirque v súkromnom kapitáli, než tá, ktorá na Ka minula 165 miliónov dolárov.

Ale medzi nimi dvoma je spravodlivé tvrdiť, že by mohli vynaložiť 30 až 50 miliónov dolárov na vynájdenie skutočne nových vecí, o ktorých žiadny kúzelník nikdy nemohol tvrdiť, že ich videl, nieto ešte predvádzal. Viete, ohromujúce, revolučné veci.

Ako som poznamenal v recenzii, viac Angeliných fanúšikov prichádza prostredníctvom obrazu, ktorý vytvoril, nie preto, že by videli šesť ďalších kúzelníckych predstavení. Nedá sa od nich očakávať, že ich spoznajú Skriňa parádnice Nathana Burtona, Copperfieldovo lietanie dovnútra a von z pasce alebo laserom ohýbaného bitu bolo nedávno predstavené v krátkometrážnom Twisted Vegas.

Keď som sa rozprával s Angelom o ukážke opätovného spustenia z 3. júna, sľúbil, že skutočne ukáže, ako ďaleko sa mágia dostala a aké staré sú mnohé kúzelnícke šou.

Keď som sa hral za diablovho obhajcu, vyhodil som klasickú výhovorku, ktorú vždy počúvam: Existuje iba toľko princípov mágie. Existuje len toľko spôsobov, ako skryť ľudské telo.

To, povedal Angel, bolo staré myslenie. To je to, čo si kúzelníci myslia. O to vždy išlo. Mágia bola len o hádanke, záhade, ako funguje. Nikdy nebolo nič, čo by sa dalo prekročiť ako hádanku, ktorá ľuďom dáva jedlo pre ich hlad alebo smäd po tom, čo chcú vidieť.

To znie, ako by to mohlo vysvetľovať s recenzie k seriálu In & Of Itself Chytrá kúzelnícka show Dereka DelGaudia, ktorá teraz zabalí Geffen Playhouse v Los Angeles.

Anjelova verzia revolučného je kvantitatívna; baliac svoju šou viac ako 50 ilúziami. Moja reakcia na to sa opakovala Billa Smitha, staviteľa ilúzií z Las Vegas prostredníctvom jeho spoločnosti Magic Ventures. Tiež má s Angelom hovädzie mäso, kvôli právam na trik pílenia ženy na polovicu, ktorý vidíte v šou.

To znamená, že som tam chcel ísť a pozrieť sa na nové veci. Tak sa vyvíja mágia, povedal Smith. Ale mal som otvorené ústa a myslel som si, že nie je nič nové. Dvojica nových (segmentov) predstavovala základné princípy.

Takže áno, môžeme polemizovať s tým, kto čo vymyslel a kto má právo urobiť to alebo ono. Nemôžeme však polemizovať s Thomasovým väčším bodom. Angel si užíva pozíciu v tomto odvetví, ktorá (on) môže byť kreatívny, že (tieto) môže prísť na tieto veci. Ale neurobil to. A to je znepokojujúca časť.