Denzel Washington Čistá hodnota

Koľko stojí Denzel Washington Worth?

Čistá hodnota spoločnosti Denzel Washington: 250 miliónov dolárov

Plat Denzela Washingtona

60 miliónov dolárov

Čistá hodnota a plat Denzel Washington: Denzel Washington je americký herec, scenárista, producent a režisér, ktorý má čistú hodnotu 250 miliónov dolárov. Denzel Washington každý rok zarobí 60 - 80 miliónov dolárov.

Skorý život: Denzel Hayes Washington mladší sa narodil v Mount Vernon v New Yorku 28. decembra 1954. Jeho rodičia, majiteľ salónu krásy Lennis a letničný minister / pracovník obce Denzel Washington starší, sa rozviedli, keď mal Denzel 14 rokov.

Po rozvode ho Denzelova matka poslala na vojenskú akadémiu v Oaklande v New Windsore v New Yorku. Herec si neskôr toto rozhodnutie pripíše za záchranu života. Pred odchodom na vojenskú školu sa so svojimi najbližšími priateľmi uberal zlou cestou. V rozhovore pre Parade Magazine Washington uviedol, že títo priatelia si neskôr spoločne odsedeli asi 40 rokov väzenia.

Denzel navštevoval Fordham University v New Yorku, kde hrával vysokoškolský basketbal. Vzal si semester, aby zvážil svoju budúcnosť a zistil, aké by mali byť jeho hlavné smery. Za ten čas strávil leto prácou v tábore YMCA. Denzelov výkon v talentovej šou v tábore zapôsobil na táborníkov a jeho kolegov natoľko, že jeden navrhol, aby začal konať. Keď sa toho roku na jeseň vrátil do Fordhamu, začal študovať drámu a v roku 1977 promoval na BA v odbore dráma a žurnalistika.

Kariéra: Washington získal štipendium na Americké konzervatórium v ​​San Franciscu, hoci sa po roku vrátil do New Yorku, aby sa profesionálne venoval herectvu. Predtým sa predstavil v niekoľkých divadelných predstaveniach, ale jeho prvá rola na obrazovke prišla v roku 1977 s filmom Wilma vyrobeným pre televíziu. Čoskoro nasledovalo niekoľko menších rolí na javisku a na obrazovke, ale Washington dostal veľký zlom v roku 1982, keď získal miesto v úspešnej lekárskej dráme St. Počas celého šesťročného trvania šou hral ako doktor Phillip Chandler.

Hity pokladne: Hviezda Washingtonu rýchlo stúpala, keď predvádzal svoj neuveriteľný talent vo filmoch ako Malcolm X, The Pelican Brief, Philadelphia či Courage Under Fire. Čoskoro zarábal veľké výplaty za svoje filmové predstavenia. V roku 1995 si domov odniesol 7,5 milióna dolárov za sci-fi film Virtuosity. Filmy Fallen a The Siege z roku 1998 mu spolu s oscarovým predstavením Training Day z roku 2001 vyniesli skvelých 12 miliónov dolárov. Dnes Denzel Washington každoročne zarába viac ako 60 miliónov dolárov.

Ocenenia a vyznamenania: V roku 1988 získal Washington nomináciu na Oscara za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe vo filme proti apartheidu Cry Freedom a v roku 1989 získal rovnaké ocenenie za výkon vo filme Glory.

V roku 1992 získal nomináciu za najlepší mužský herecký výkon za herecký výkon v snímke Malcolm X a v roku 1999 bol nominovaný znova a taktiež získal Zlatý glóbus za film Hurikán. V roku 2002 nakoniec získal cenu Akadémie pre najlepšieho herca za rolu v snímke Training Day a stal sa iba druhým afroamerickým hercom, ktorý získal najlepšieho herca. V tom roku sa predstavil aj vo futbalovej dráme Disney Remember the Titans, ktorá v pokladni zarobila viac ako 100 miliónov dolárov a získala mu cenu Black Reel Award a NAACP Image Award, a to pre najlepšieho herca. V roku 2016 bol Denzel odovzdaný na Cenách Zlatého glóbusu Cecil B. Demille za celoživotné dielo.

Aj keď nikdy nedokončil postgraduálne štúdium, herec získal tri čestné doktoráty. Prvý bol v roku 1991 od jeho alma mater, Fordham University, za to, že „sa impozantne podarilo preskúmať hranicu jeho mnohostranného talentu“. V roku 2007 mu bol udelený čestný doktorát humanitných vied na Morehouse College a v roku 2011 mu univerzita v Pensylvánii udelila čestný titul doktor umenia.

Kariéra réžie a výroby: V roku 2002 nastúpil Washington za kameru, aby režíroval Antwoneho Fishera, ktorý odvtedy režíroval The Great Debaters (2007) a Fences (2016). Produkoval tiež niekoľko filmov vrátane kníh Eli a The Equalizer a niekoľko televíznych programov.

Osobný život: Prvý Denzelov film, športová dráma vyrobená pre televíziu Wilma, mu priniesol viac ako prestávku v kariére, ktorú stretol aj so svojou manželkou počas práce na natáčaní. V roku 1983 sa oženil s Paulettou Pearsonovou a dvojici sa narodili štyri deti.

Ako oddaný kresťan Washington uvažoval o tom, že sa stane kazateľom, dokonca si kladie otázku, či by mal odísť z herectva a venovať sa tak životu v cirkvi. Našťastie pre svojich fanúšikov sa rozhodol zostať v Hollywoode, hovorí však, že stále každý deň číta Bibliu.

V roku 2006 požiadali kolumbijské revolučné ozbrojené sily o pomoc skupinu amerických umelcov a intelektuálov vrátane Denzel Washington, Oliver Stone a Michael Moore. Skupinu prosili, aby pomohla presvedčiť vtedajšieho prezidenta Georga W. Busha, aby prepustil 600 uväznených povstalcov výmenou za 62 rukojemníkov zadržiavaných v Kolumbii.

Filantropia: Denzel Washington si svoju slávu a veľké výplaty nenechal len pre seba, ale aj svoju finančnú a osobnú podporu podporil mnohým dôstojným organizáciám. Hovorcom Amerického klubu chlapcov a dievčat je od roku 1993 a v jeho predstavenstve pôsobil od roku 1995. Významnými prostriedkami prispel do Detského fondu Nelsona Mandely, Fordham University, Fisher House Foundation a Wiley College.

Zhrnutie: Denzel Washington je americký herec, režisér a producent s čistou hodnotou 250 miliónov dolárov. Od konca 70. rokov účinkoval v mnohých inscenáciách na javisku a na plátne a je známy predovšetkým vďaka rolám v hollywoodskych filmoch ako Glory, Malcolm X, Training Day či Remember the Titans.

Denzel Washington Čistá hodnota

Denzel Washington

Čistá hodnota: 250 miliónov dolárov
Plat: 60 miliónov dolárov
Dátum narodenia: 28.12.1954 (66 rokov)
Rod: Muž
Výška: 1,85 m
Povolanie: Herec, filmový producent, filmový režisér, hovorca, hlasový herec
Národnosť: Spojené štáty americké
Naposledy aktualizovaný: 2020

Príjmy Denzela Washingtona

Kliknutím rozbalíte
  • Americký gangster 40 000 000 dolárov
  • Muž v ohni 20 000 000 dolárov
  • Po uplynutí 20 000 000 dolárov
  • Training Day 12 000 000 dolárov
  • Hurikán 10 000 000 dolárov
  • Obliehanie 12 000 000 dolárov
  • Padlých 12 000 000 dolárov
  • Courage Under Fire 10 000 000 dolárov
  • Virtuozita 7 500 000 dolárov
Všetky čisté imanie sa počíta z údajov získaných z verejných zdrojov. Ak sú poskytnuté, začleňujeme tiež súkromné ​​tipy a spätnú väzbu od celebrít alebo ich zástupcov. Aj keď sa usilovne snažíme zabezpečiť, aby boli naše počty čo najpresnejšie, pokiaľ nie je uvedené inak, jedná sa iba o odhady. Všetky opravy a spätnú väzbu vítame pomocou tlačidla nižšie. Urobili sme chybu? Odošlite návrh na opravu a pomôžte nám ho opraviť! Odošlite opravu Diskusia